Skocz do zawartości

Gryzki w domu (psocoptera)


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia

 

Regularnie co jakiś czas mam w mieszkaniu ww owady. Na szczęście nie gryzą człowieka, jednak są wszędobylskie. Latem zeszłego roku DDD był u mnie, pryskał ściany zakamarki dwa razy. Problem zniknął na jakiś, jednak co pewien czas pojawiał się przedstawiciel, wtedy był usuwany. Na polskich stronach niewiele jest o tym owadzie- o tym jak walczyć też. Na zagranicznych za to sporo. Tam przeczytałem, że

-preferują środowiska pow. 60% wilgotności - kupiłem wilgotnościomierz i mam w przedziale 40-55 w zależności od pogody,

-żywią się grzybem, pleśniawkami ze ścian- intensywniej wietrze mieszkanie.

-stacjonują w zakamarkach i szczelinach - sprzątam je i uszczelniam silikonem szczeliny

Kupiłem K-othrine i jakiś środek firmy bros. Znikały na parę dni, ale znów się pojawiały.

Przeczytałem jeszcze, że jest to problem w nowych blokach. Moje mieszkanie jest w  odremontowanym budynku po byłej jednostce wojskowej z podwieszanymi sufitami w każdym pomieszczeniu. Sąsiedzi oprócz jednej rodziny na drugim końcu bloku twierdzą, że nie mają problemu. Oprócz tego w bloku w stropach są korniki, ale mnie to nie dotyczy z takich względów, że mieszkam na 1 piętrze Korzystałem już  z usług DDD, ale nie chce więcej, ponieważ oni chcą tylko popryskać i zniknąć- nie szukać przyczyn. Zeszłego lata codziennie wyłapywałem ok. 15 sztuk. Czy mieliście problemy z robactwem w mieszkaniu? Jakie środki jeszcze powziąć? Może walczyliście z innymi, one mają raczej podobne zwyczaje i warto się sposobami na walkę z nimi podzielić. Udało mi się ograniczyć ich liczebność, ale teraz wiosna i uaktywniają się szybko. 

 

Ktoś miał z tym problem? Ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.