Skocz do zawartości

Przydomowy trawnik


pioben

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku obiecuję już sobie, że zadbam o przydomowy trawnik :D

A więc sytuacja wygląda tak, że mamy działkę a na niej domek. Działa mniej więcej 8 arów, a więc nie taka mała. Domek zajmuje około 1/3 (z podjazdem itd). Trawa obecnie pozostawiona jest sama sobie i nie wygląda to dobrze. Mimo że regularnie strzyżona i podlewana. Macie jakiś sposób? Ziemia? Wydaje się że przyzwoitej jakośc - no trawa chyba aż takich wymagań nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Przydomowy trawnik
  • 1 rok później...

Podobnie, mam 8 arów, na tym dom, garaż, jeszcze idiota drzewek nasadziłem i teraz muszę je omijać. Na wiosnę ostro wygrabiam a dalej zwykłe koszenie bez żadnych nawożeń czy podlewania (dla mnie to marnacja wody, podlewać trawę?). Teraz było tak sucho, że niewiele rośnie. Super, nie cierpię tej roboty. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale sie wypowiem. Kurwa dla mnie dbanie o sama trawę, to droga krzyżowa i mam jeszcze więcej upadków niż Jezus. Ale jak przychodzi do suszenia i porcjowania. No to palce lizać. Następnie parę telefonów i towar leci w obrót. Życzę dużo satysfakcji oraz wysokich plonów (przychodów). Good luck. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat trawnika to zawsze bardzo złożone problemy. Tak w skrócie: na wiosnę wertykulacja i areacja + nawożenie trawnika. Latem regularne koszenie, ostrzenie noży i podlewanie, warto też zastosować nawóz dwa razy. W sezonie dwa opryski na chwasty dwuliścienne. Oczywiście na bieżąco kontrolować, choroby grzybowe i pędraki. Jesienią nawóz jesienny (z mniejszą ilością azotu) i jeśli potrzeba wapnowanie.

To jest bardzo duży skrót i powiem z doświadczenia, że trawnik to najtrudniejsza część ogrodu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.