Skocz do zawartości

Cześć


Eloquence

Rekomendowane odpowiedzi

Forum czytam od kilku miesięcy, więc postanowiłam w końcu się zalogować i czasem wypowiedzieć. Jeśli chodzi o kobiecą naturę to zaczynałam poznawać tę tematykę w wieku 15 lat i czuję, że w pewnym stopniu wpłynęło to na moje postrzeganie świata oraz wszelkich zachowań wśród kobiet i mężczyzn. Teraz jestem w klasie maturalnej na biol-chemie i dobrze jest się czasem oderwać od tych wszystkich matur. Zresztą śmiało mogę przyznać, że po tym co się naczytałam to jestem już niezłym "weteranem" portalu... żartuję oczywiście. Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Kolchicyna :) Wiesz wydaję mi się, że nie przerabiałam tego arkusza, więc nie mogę Ci odpowiedzieć na pytanie. Ogólnie to już nie rozróżniam ich między sobą przez to, że tyle ich jest. Co do drugiego pytania to tak, chciałabym studiować medycynę. To moje marzenie i jeśli nie dostanę się w tym roku to poprawiam maturę. A Ty bierzesz pod uwagę tylko ten kierunek czy inne też? Bo wiadomo jak to jest z biologią i chemią... przesadzają z roku na rok coraz bardziej. Zamiast wiedzy bardziej liczy się klucz odpowiedzi. Jaką uczelnią się interesujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eloquence ja podwyższam wynik do 95%, niestety arkusze piszę na 85/90 maksymalnie, więc nie wiem jak to będzie. Ja rozróżniam, od 2015 roku wszystkie próbne czy też arkusze "właściwe" są o 1000% trudniejsze niż wcześniejsze. Jak patrzę na zadania z na przykład 2013 to chce mi się płakać z rozpaczy, z palcem w tyłku miałabym 100%. W ubiegłym roku z chemią grubo przesadzili, nie na poziom licealny i od egzaminatorów wiem, że podobno ma być o wiele łatwiejsza, by to "zrekompensować", ale oczywiście z próbną OKE Poznań musieli pojechać, a jakże ;). Miałam ambicje na lekarski, neurochirurgia i te sprawy, ale bardziej interesuje mnie farmacja i zajęcie się fitoterapią/medycyną naturalną, tworzenie własnych lekarstw opartych na naturalnych składnikach. Co do uczelni najbardziej odpowiadała by mi Warszawa, bo tu mieszkam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolchicyna Nie wiem czy mogę dalej się tu rozpisywać na takie tematy, ale zgadzam się z Tobą w 100%, wszystkie matury próbne są o wiele trudniejsze od tych majowych. Nie wspominając o tych od 2015 roku - wyczerpują im się pomysły na zadania to wymyślają coraz nowsze kombinacje i tu nawet korepetycje mogą nie pomóc. Jeżeli chemia rzeczywiście będzie łatwiejsza, to przeraża mnie już myśl o tym co wymyślą na biologii. Mnie odpowiada najbardziej ŚUM, chociaż czytałam, że bardziej przyjazna atmosfera panuje np. właśnie w Warszawie. Masz super wyniki, mam nadzieję, że dostaniesz się na swój kierunek w tym roku :)

 

@HORACIOU5 Dziękuję, za miłe słowa. Oby ta pochwała miała swoje odzwierciedlenie w mojej dalszej działalności tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Życzę powodzenia na maturze. Chociaż w tamtym roku maturzyści strasznie narzekali na ten egzamin. Więc warto powtórzyć nie tylko anatomię, ale także przyswoić sobie wiedzę z zakresu mchów :lol:

 

Edytowane przez Samiec Alfa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.