Skocz do zawartości

Problemy ze snem


Zielonkawy

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, bezprym napisał:

4. Jod (ja dostarczam jod przez skórę w postaci jodyny).

5. Kąpiele w chlorku magnezu.

Mógłbyś rozwinąć? Idziesz do apteki i mówisz: Poproszę jodyne? I tyle? Ile tego kładziesz na siebie?

Jak robisz taką kąpiel? Jakie są proporcje składników i gdzie je kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manygguh napisał:

Mógłbyś rozwinąć? Idziesz do apteki i mówisz: Poproszę jodyne? I tyle? Ile tego kładziesz na siebie?

Jak robisz taką kąpiel? Jakie są proporcje składników i gdzie je kupujesz?

Jodyna z apteki jak najbardziej. To taki sam farmaceutyk jak każdy inny. Ja robię tak, że nanoszę małym pędzelkiem do malowania plamę wielkości dłoni raz na dobę. Jeżeli jednak plama będzie utrzymywać się dłużej niż 24 godziny to zmniejsz częstotliwość nanoszenia. Jeżeli będzie sytuacja, że plama jodyny będzie widoczna po 48 godzinach to dalej nie możesz jej używać, bo to wiąże się wtedy z nadczynnością tarczycy. I jeszcze należy robić to po kąpieli, bo woda zmywa świeżą warstwę jodyny. Codziennie należy zmieniać miejsce nanoszenia. Najlepsze miejsca to uda, łydki, bicepsy, ramiona, brzuch. Omijać klatkę piersiową, dłonie, stopy oraz genitalia.

Kąpiel w chlorku magnezu; chlorek magnezu sześciowodny kupuje się na allegro w kilogramowych opakowaniach. Kosztuje około 14 zł za kilogram. Kąpiel raz w tygodniu z dodatkiem dwóch szklanek chlorku magnezu. Bez użycia żadnych środków myjących - sama woda i chlorek magnezu. Woda do kąpieli musi być ciepła (około 40 st. C). Kąpiel powinna trwać od 20 do 30 minut (im dłużej tym lepiej). Jak woda w wannie będzie stygnąć to należy dolewać ciepłej. Kąpiel najlepiej wykonać wieczorem, bo chlorek magnezu działa lekko uspokajająco. Jeżeli skóra gdzieś jest uszkodzona, to należy poczekać aż się zagoi. Nieprzyzwyczajona skóra do takich kąpieli może (ale nie musi) z początku przez pierwsze 5 minut objawiać się delikatnym szczypaniem, ale potem to przechodzi. W przypadku niepokojącej reakcji natychmiast spłukać ciało czystą wodą. Inny sposób to moczenie nóg w roztworze z chlorkiem magnezu. Również 2 szklanki do miski i ciepła woda. Dodatkowo w czajniku postawić ciepłą wodę i co jakiś czas dolewać. Czas trwania również od 20 do 30 minut i również najlepiej wieczorem.

Edytowane przez bezprym
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kurwa niemożliwe za przeproszeniem. Leżę jak debil od 4 godzin i "zasypiam" to jest tak męczące psychicznie, że sobie sprawy nie zdajecie.. muszę iść z tym do lekarza, bo tak się żyć nie da. 4h w dupę, dalej nie śpię i prędko chyba nie zasnę. Czas zmarnowany tak jak cały jutrzejszy dzień. Zajebiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę lepiej bo zasypiam w miarę normalnie ale znowu w nocy się budzę:/ 

muszę zmienić materac bo niewygodnie mi się śpi i może to jest powód?

@Zielonkawy jak byłem na szkoleniach z dietetyki to gościu miał ten sam problem. Mówił ze odkąd śpi przy otwartym oknie wszystko się wyprostowało. Gadał ze obojętnie zima czy nie zima on otwiera okno i idzie spać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.