Skocz do zawartości

Trance'owe wypociny od Ejcz Fajfa


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, wczoraj udało mi się w końcu stworzyć swój pierwszy własny Edit. Wziąłem sobie dwa utwory i kombinowałem jak zrobić z nich jeden... i efekt końcowy możecie przesłuchać poniżej. Dziękuję wszystkim tym, którzy trzymają za mnie kciuki i wierzą we mnie. Wiedzcie, że wasze wsparcie nie idzie na marne i sobie tam powolutku zmierzam do celu. A jak jeszcze mi się uda zmajstrować w bliżej nieokreślonej przyszłości jakiś Edit albo może Mashup, to wrzucę go w ten wątek. Miłego słuchania i chętnie wysłucham waszych opinii na temat poniższej kombinacji ;) To jest dość prosty Edit, ale od czegoś trzeba zacząć prawda?

 

https://hearthis.at/h5/greg-downey-vs-shugz-midnight-product-h5-edit/

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Trance'owe wypociny od Ejcz Fajfa

@Stulejman Wspaniały mam pomysł jak to zrobić. Z początku chciałem się rzucić na głęboką wodę z produkowaniem czegoś własnego i... poległem. Chciałem to zrobić za szybko, przez co poniosłem klęskę i postanowiłem podejść do tego trochę inaczej. Najpierw takie małe edycje, później mashupy a w między czasie za radą @dr Mordechaj B'rzyt-wa będę uczył się o akustyce i teorii dźwięku, co powinno mi pomóc w lepszym zrozumieniu procesu produkcji. Co jakiś czas będę sobie podnosił poprzeczkę i zwiększał poziom trudności, a póki co będę dalej eksperymentował z wszelkiego rodzaju Editami oraz dalej majstrował kolejne sety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dość podobnie się dzieje jak u mnie.

 

Grzebaniem w bitach zainteresowałem się jakieś 8 lat temu, na początku mixowałem, później robiłem mashupy/edity, a na końcu wziąłem się za produkcję. I podobnie jak i Ty - poległem, gdyż sam sobie ustawiłem wysoko poprzeczkę, której jako świerzak nie dałem rady przeskoczyć, więc po roku się poddałem i od jakichś 5 lat już nie bawię się w produkcję muzyki. Jednak zamierzam powrócić z nieco inną taktyką - dla mnie w muzyce najważniejsza jest melodia, więc zamiast zabierać się od razu za trance, najpierw będę tworzył same melodie, soundtracki, a jak to już opanuję, to zajmę się dobudowywaniem do tych melodii reszty utworu. Większość producentów w breakach korzysta z gotowych sampli pokroju EWQL, więc zainwestuje w nie i nie będę musiał się martwić, że moje dźwięki brzmią amatorsko, tylko skupić się na buildupie i samej melodii.

 

Żeby nie było, zostawię próbkę swoich "umiejętności" - edit zrobiony w podobny sposób jak u Ciebie jakieś 2 lata temu:

 

 

Swoją drogą, moja kariera rozpoczęła się od dość sporego sukcesu - jako szczyl, jeszcze jako DJ Taudo, jakieś ja wiem 7 lat temu zrobiłem amatorsko połączenie A New Dawn od DJa Tiesto z rozszerzoną wersją tego utworu, w wyniku czego powstał Intro Mix. Jak dla mnie amatorszczyzna, ale jakież było moje zdziwienie, gdy na YouTube kawałek ten miał ponad 30 000 wyświetleń (niestety usunęli mi kanał). I ta duma, gdy całkiem przypadkowo natrafiłem na wątek na forum muzycznym, w którym jakiś DJ prosi o linka do tego utworu, bo jest mu potrzebny na imprezę. Czym prędzej zarejestrowałem się więc na tym forum i spiraciłem własną produkcję, podrzucając mu linka :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayki u mnie było tak, że chciałem na hurra zacząć tworzyć i dopiero jak się brutalnie ponownie odbiłem zrozumiałem, że tak, to ja daleko nie zajdę i muszę do tego podejść inaczej. I widzisz, sam mam trochę inaczej niż Ty. Potrafię poukładać bity danego utworu, wiem jak powinien być zbudowany dany utwór, ale z melodią u mnie krucho... i w sumie nie tylko z nią. Dodatkowo mam tak, że przykładowo mam w głowie pomysł na jakiś utwór, ale nie potrafię go zrealizować właśnie z powodu braku odpowiednich umiejętności. Żeby nie zaprzepaścić tego to postanowiłem sobie zapisywać to wszystko i kiedy pojawi mi się jakaś dodatkowa sugestia do danego pomysłu, to po prostu dopisują kolejne podpunkty. A chcę stworzyć te utwory dopiero wtedy, kiedy będę odpowiednio przygotowany, bo... powiedzmy, że to co chcę nimi przekazać i wyrazić przez nie siebie jest dla mnie dość istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red w przypadku produkcji siedziałem w FL Studio. Oglądałem różnego rodzaju filmy na YouTube, ale po prostu niektóre kwestie tam poruszane są dla niezbyt jasne. Pojawiało się więcej pytań, niż odpowiedzi, przez co odbiłem się od tego i postanowiłem podejść do wszystkiego od innej strony, poprzez stopniowe zgłębianie tego procesu. Padła też tutaj porada, żeby przerzucić się na Abletona, ale myślę, że najpierw muszę łyknąć trochę więcej podstaw i zależności pomiędzy dźwiękami, żeby pojąć jak to wszystko działa.

 

A jeżeli chodzi o powyższy Edit w zasadzie zrobiłem po prostu mixując dwa utwory ze sobą bez użycia FL Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red komputer z kartą dźwiękową Creative SB0399 Audigy LS Sound Card, słuchawki również firmy Creative HQ-1600 oraz drugie Microsoft LifeChat LX-3000 a do tego cztery stare głośniki firmy Media Tech wraz z subwooferem. Oprócz tego mam kontroler Reloop Mixon 4, osobnego mixera nie posiadam i wzmacniacza również.

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.