Skocz do zawartości

Ciekawość świata a czas


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pewien problem i nie mogę ogarnąć złotego środka.

 

Otóż jestem człowiekiem ciekawym świata... Nawet tutaj czytając Wasze pasje chciałbym spróbować prawie WSZYSTKIEGO :) Zagłębić się, zaciekawić... Gdzie leży problem? A no problem jest taki, że jebana doba ma tylko 24 godziny. Trzeba spać, niestety. Ponadto większość czasu muszę jednak spędzać nad "zainteresowaniami branżowymi". Czasu na inne kwestie pozostaje niewiele. Czy problem leży w zarządzaniu czasem? A może odpuścić - no bo nie da rady ogarniać wszystkiego. Czy ktoś ma coś takiego jak ja? Jak sobie z tym radzicie? :) Może jakiś sposób na zarządzanie tym wszystkim. Odkąd jestem na forum i chwilowo pierdole kobiety - jeszcze bardziej poczułem chęć poznania świata :) Wydaje się taki ciekawy... Tyle fajnych dziedzin. A czasu tak niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas jest zawsze. Zależy jednie od tego, jak dobrze potrafisz nim dysponować. 

 

I nie sprecyzowałeś też do końca, w co chciałbyś się zagłębić - bo jak wiemy, nie wszystko  będzie Ci się podobać w tym świecie, każdy ma jakieś tam własne upodobania czy preferencje. :P A nie mając jasno określonego celu przy nieograniczonej liczbie opcji, twoje możliwości zarządzania czasem stają się jeszcze słabsze -  po prostu człowiek nie wie, w co ma ręce włożyć.

 

Choć jestem jeszcze młodym człowiekiem, to powiem Ci jak ja chwilowo poradziłem sobie z tym głodem poznania, ponieważ dopytujesz się 'czy ktoś jeszcze ma tak jak ja'?'

Tak. Tak ma masa ludzi gdybyś chciał wiedzieć. Istotą rzeczy jest jednak to, że większość nie robi nic aby coś w tym kierunku zrobić. Są kurwa emocjonalnymi i egzystencjalnymi leniami. Nie potrafię użyć innego słowa.

Osobiście po maturze, (którą pisałem nie tak dawno temu), odłożyłem trochę grosza, i wyruszyłem w podróż na koniec kontynentu - do Lizbony, a co. Trochę autostopem, trochę "na piechotę". Taka samotna podróż, by zobaczyć jak tak naprawdę wygląda świat i kim ja w tym świecie jestem. Życie z dnia na dzień. Spanie na pustkowiach, ucieczki przed policją, podejrzanymi typami, imprezy,  prawdziwe fiestas w Hiszpanii, byki, samotna noc nad oceanem, zwiedzenie stolic Europy. Poznałem masę ludzi i masę kultur. Niesamowite przeżycie, dowiedziałem się, że nie posiadam granic - taki duch. Teraz "syn marnotrawny :P " wrócił do domu, i mam zamiar rozpocząć studia.

Co Ci mogę powiedzieć o ludziach rządnych nowych doznań, którzy jeszcze nic nie zrobili w tym kierunku? A no to, że najprawdopodobniej nie zrobisz nic. Nie wiem jak wygląda twoja doba, ale to powinno wynikać z samego Ciebie, że ty naprawdę chcesz coś kurwa zacząć robić. Że coś Cię pasjonuje. Że myśląc o tym od razu CI się pojawi banan na twarzy. Zrozum, że musisz lubić robić nowe rzeczy i do nich dążyć, a nie w coś bezpłciowym stylu "robię nowe rzeczy by się rozwijać". Rozwijać to się można przy okazji. A człowiek robi coś, bo tego chce, bo to lubi - co nie oznacza, iż nie będzie to wymagać poświęcenia i wysiłku. Dlatego tak ważne jest, abyś postanowił na początku w co chciałbyś zainwestować czas, który uda Ci się już wygospodarować.

 

Jeżeli jednak uważasz, że praca czy studia czynią Cię nieszczęśliwym lub ograniczają przez to, że nie masz czasu robić tego, co chciałbyś robić. To rzuć to wszystko. Zresztą nie mogę Ci do końca doradzić w tym aspekcie bo sam nie zdradziłeś zbyt wielu szczegółów. Chciałbyś abyśmy Ci doradzili jak zarządzać czymś (twoim czasem) którego nie widzimy. Co mogę Ci powiedzieć? Ułóż sobie plan dnia? Polecę CI jedynie ten film z youtub'a. Bo najwięcej problemów z czasem bierze się z tego, iż tego czasu nie szanujemy. Do tego radzę, aby nauczyć się efektywnie wypoczywać lub medytować. ;) 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.