Skocz do zawartości

"Nauka potwierdza że kobiety są lepszymi szefami niż mężczyźni"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Właśnie znalazłem artykuł w którym piszą, ze nauka potwierdza, że kobiety sa lepszymi szefami od mężczyzn. Co o tym sądzicie? Ja uważam, że to nie prawda.

LINK ---->  http://www.independent.co.uk/life-style/women-better-leaders-men-study-a7658781.html?cmpid=facebook-post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym. Moje przykłady z życia pokazują że kobiety niestety często wplatają w strategiczne decyzje emocje zamiast zimna kalkulacje i logikę. Być może kobiety są bardziej wszechstronne ale nadal faceci są bardziej analityczni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Właśnie znalazłem artykuł w którym piszą, ze nauka potwierdza, że kobiety sa lepszymi szefami od mężczyzn.

Dzieci nie pamiętają ale dawno temu wszelkie życiowe prawdy odkrywali najlepsi naukowcy  - to znaczy radzieccy albo amerykańscy. Dzisiaj najlepsi są ci co mają najlepiej mózgi wyprane politpoprawną spierdoliną.

 

Jak w weekend znajdę trochę czasu to wam opiszę historię pt. "Jak w niecałe 2 lata rozpieprzyć 1100 osobowy dział IT w dużej firmie" Za sterami oczywiście  3 psiapsióły w komitywie.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" The study, led by Professor Øyvind L. Martinsen, head of Leadership and Organisational Behaviour at the BI Norwegian Business School, assessed the personality and characteristics of nearly 3,000 managers. "

Badania prowadzone w mateczniku feminazistek, to jakie mogą być niby wyniki. Przecież nawet gdyby teoretycznie wyszły odwrotne, to by im granty cofnęli na badania.

 

To jakby rosjan naiwnie pytać który kraj jest największą potęgą na świecie i czy jest lepszy przywódca niż Putin.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślę o swojej byłej szefowej z banku, to mam zimne poty na plecach. Żeby w krótkim czasie skłócić cały zespół i doprowadzić do masy konfliktów, to trzeba mieć niesamowity wręcz talent. Kobieta szef to w 99% przypadków pewna katastrofa.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety są w stanie dobrze nadzorować personel, na średnim szczeblu mogą być. Pod warunkiem, że trzymają piczkę na wodzy w miejscu pracy i nie rywalizują z pracownicami o względy co atrakcyjniejszych pracowników lub zwierzchnika.

 

Jednak szef jako zarządca kapitałem + myślenie strategiczne + inwestowanie z reguły się nie nadają.  

 

Już kiedyś pisałem są dobre i bardzo dobre w czynnościach odtwórczych, natomiast czynności twórcze im nie wychodzą. 

 

Dla tego kobieta może być dobrym chirurgiem, czy księgową w średniej wielkości firmie gdzie powtarza te same czynności.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie same kobiety twierdzą, że wolą pracować z facetami i pod facetem ... co nie przeszkadza im non stop na tego faceta nawalać.

U pań zauważam trudność z podjęciem decyzji i wzięcie odpowiedzialności za tą decyzję.

Edytowane przez Normalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w przeszłość i prace z kobietami, to śmiem wątpić. Nie brakowało kurwienia logiki przez kobiety, prób robienia niepotrzebnego chaosu/konfliktu w miejscu pracy. Zawsze chciały urzadzić po swojemu. Nieraz musiałem stanowczo uderzyć pięścią w stół by się ogarnęły i skończyły swoje pierdolenie. 

Sam nakreślałem im co mają robić i uprzedzałem, że każda próba podważenia tego oznacza rozmowę z moim przełożonym i były grzeczne na jakiś czas. Są zbyt chaotyczne i emocjonalne. Logiki prawie wcale nie używają. Niektóre jak coś zjebały, udawały idiotki, że to nie one, a dowody były przytłaczające, to i tak zaklinały się.

Od paru lat pracuję na własny rachunek i chwalę to sobie. Spokój od tych nieokrzesanych istot jest wart więcej niż cały skarbiec ze złotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja byłą szefowa w pracy potrafiła godzinami opowiadać o "majętnych, przystojnych klientach", większość rozmów ogóle kręciło się tylko wokół spraw rozrodczych : wygląd, pieniądze, władza, stanowiska, dzieci. No i takie chore zmiłowanie do najbogatszych, bajeranckich klientów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba na stanowisku, funkcyjna, wpływowa staje się zbyt władcza i wampiryczna dla każdej istoty w zakresie okręgu globu. Nikt tak demonicznie i nienawistnie nie wyżyje się na niewinnym stworzeniu jak pani, która uwierzyła, że może wszystko, bo ją odziali w specyficzne ubranko bądź posadzili przed komputerem z kawusią w rąsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta Szef/Dyrektor , te starsze jeszcze co PRL pamiętały czasem umieją dobrze zarządzać , ale to młodsze a mam z taką nieprzyjemność współpracować ;P  nie potrafią   ogarniać prostych spraw  związanych z przewidywaniem  przyszłości  ,nie mówię tu o planach rok -2 do przodu ale tydzień czy miesiąc ;) .

 

Przykład całe biuro wie że np. za tydzień będzie bardzo  dużo pracy  i zużyje się dużo tonerów i ryz papieru , za miast kupić kilka sztuk na zapas aby utrzymać ciągłość pracy ,Szefowa wysyła po 1 szt osobę. To samo jest z nośnikami jeżeli dziś potrzebuje ktoś 1 płyty cd/dvd to w sklepie zakupionych zostanie 1-2 szt .

 

Zapomniałem dodać że drukarki w tej firmie  są różnych firm i to zazwyczaj modele "niszowe"  kupowane z dziwnych promocji bo taniej o 5zł ;) ,w całej okolicy niema do tego dostępnych tonerów od ręki tylko trzeba zamawiać . W trakcie pracy brakło tonerów i Dyrektora była oburzona "jak to może nie być w sklepie toneru do jej drukarki ona potrzebuje go na dzisiaj ! "  I to całą winę za swoje krótkowzroczne myślenie zwala na sklepy komputerowe.

 

Wybieranie sprzętu biurowego ,kupowanie najtańszych i najgorszych sprzętów  np.  niszczarka  do domu kupiona do biura gdzie przemiał jest gigantyczny i niszczarka została "zajechana"  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Voqlsky właśnie dzisiaj zamawiałem drukarkę do firmy, główna sprawa do sprawdzenia z miejsca: dostępność tuszy:D

 

Bekę mam z telefonów lasek, bo ładne, bo wszystko na nim  będzie chodzić, a przecież odbiera maile na telefonie to musi być dobry tel, a potem jak rozjebie szybkę to lament, że wymiana kosztuje 50% wartości tel. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.