Skocz do zawartości

Pozytywne zachowania rodaków


kryss

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi przyszło do głowy oglądając ten krótki filmik: Wciąż nas się opluwa, robi z nas idiotów ignorantów, bandytów, złodziei itd. itp.

Tylko ile z tego ma się do rzeczywistości/prawdy, debile są w każdym społeczeństwie i każdej narodowości,ale na ile jest tym skażony ogół?

Wrzucajmy pozytywne rekcje krajan, tak dla przykładu.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten kierowca ubiera rękawiczki aby być gotowym do akcji zaraz po dojechaniu i nie tracić sekund na ich ubranie. No szacunek, profesjonalizm.

 

Wracając do tematu postu: Polaków uważam ze dość mądry i na pewno zaradny, przedsiębiorczy naród. Bardzo pracowity. Gdyby tylko Polacy wyrzucili telewizory do śmietnika i zaczęli czytać książki ........ mas media ogłupiają naród, dzielą. Szufladkowanie Nas to też jedno z narzędzi manipulacji.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się biorą tę konfabulacje o Polsce, jako kraj III-ciego świata .

Wydaje mi się, że największym wrogiem Polski jest... Polska. I trudno tu mówić o wyeliminowaniu naszego wroga :) .

 

Kompleks Polaka (Polaczka) - 

 

Bierze każdą stronę, która jest przeciwna interesom Polski. Szerzy nienawiść, obraża zasłużonych patriotów Polski.

Uważa każde zachowanie Polaków, szczególnie zagranicą za haniebne (takie które przynosi wstyd Państwu Polskiemu) .

Nie utożsamia się ze swoim Narodem, gdyż uważa je za najgorsze zło. Brak szacunku do obywateli oraz tradycji i kultury.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SennaRot Pracowity? Na pewno. Madry? Nie sadze. Poziom odmozdzenia po ogladaniu TV jaki polacy reprezentuja, jest po prostu niesamowity. Byle gowno da sie polakom wcisnac z TV i uwierza we wszystko. Politycznie? Jak choragiewki na wietrze. Polacy nie pamietaja co bylo wczoraj i nie przewiduja co bedzie pojutrze. Narod zawistny ale butny. Narod dajacy sie od 25lat dymac w dupe bez wazeliny. Narod pazerny na kase - mozna nas latwo przekupic (przyklad co wybory).

Narod na pewno goscinny, pracowity, sumienny.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy; zawistny narod, ale goscinny, mamy niezla kuchnie, jestesmy dosc inteligentni, ale cala smietanka prawdziwych wielkich Polakow zginela na wojnie, reszte ktorych zosyali skomunizowali...

 

Narod bitny, waleczny i odwazny, ale nie potrafiacy zyc w zgodzie, pazerny na pieniadze do szpiku kosci, gardzi wschodem, czuje respekt do Zachodu, zakompleksiony potwornie, latwowierny i naiwny, latwo nas sklocic ze soba, podzielic, zamkniety w sobie...

 

Co do zalet, oprocz tych ktore wymienilem, uwazam ze moglibysmy stac sie naprawde silnym panstwem, mamy ogromny potencjal, ale glownym powodem dlaczego go nie wykorzystujemy sa kompleksy, brak samodzielnosci, wspomniana naiwnosc I pazernosc, dzieki czemu latwo instalowac tutaj obcych agentow ktorzy sukcesywnie rozbijaja ten kraj...

Edytowane przez Assasyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomko napisał:

Madry? Nie sadze. Poziom odmozdzenia po ogladaniu TV jaki polacy reprezentuja, jest po prostu niesamowity. Byle gowno da sie polakom wcisnac z TV i uwierza we wszystko.

 

Dokładnie jest tak jak mówisz, wiadomo każdy popełnia błędy ale żeby powtarzać je cały czas i nie wyciągać nauczki na przyszłość, to musi być z nami bardzo źle.

 

Jednym z wielu błędów jaki popełniliśmy było to że nigdy nie mogliśmy określić naszej tożsamości,

niby jesteśmy Słowianami ale przez ten katolicyzm bliżej nam zawsze było do zachodu niż wschodu i tu pojawia się konflikt interesów bo dla zachodu zawsze będziemy Słowianami.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichaelLevitt napisał:

Nie wiem skąd się biorą tę konfabulacje o Polsce, jako kraj III-ciego świata .

Wydaje mi się, że największym wrogiem Polski jest... Polska.

Big Boss Marek już wyjaśnił wiele razy, jak działają mechanizmy ogłupiania polskiego narodu. Z racji tego, że przez stulecia jesteśmy trzymani na kolanach z ugiętym karkiem przez nację wiadomego pochodzenia, bo gdyby ta nacja pozwoliła sobie na powstanie Polaków z kolan, to Polska natychmiast stałaby się potęgą. Mamy wspaniałych rodaków, którzy stanowią filar wielu ważnych dziedzin w świecie, ale niestety musimy pracować jako najemnicy. Taka jest prawda. Wiadoma nacja teraz w ręku ma olbrzymie narzędzie propagandowe (przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer_SE ). No i fragment wpisu z powyższego linku:

" Stałe dyrektywy wydawnictwa[4]:

  1. Stać na straży prawa i wolności w Niemczech, w kraju należącym do rodziny narodów Zachodu, popierać zjednoczenie Europy.
  2. Działać na rzecz pojednania Żydów i Niemców oraz popierać podstawowe prawa Izraela."

I wiele wiele innych troszeczkę mniejszych. Ciągle się Polakom wmawia, że są - tu przepraszam wszystkich za słownictwo - "skurwysynami", którzy powinni się wstydzić swojego pochodzenia, a to jest kłamstwo i niszczenie wspaniałych ludzi. Widać to na filmiku powyżej jacy jesteśmy naprawdę. Każdy z Was na pewno kiedyś odczuł coś takiego, że dosłownie krew się w żyłach gotowała na widok krzywdy rodaka. I to jest ten prawdziwy polski duch w każdym z nas, jednak skutecznie tłumiony wiadomo przez kogo. Jedno wiem - w takich chwilach, jak ta na filmie, a również poza nimi jestem dumny z tego gdzie się urodziłem. Żeby było jasne - nie chodzi o niechęć do innych nacji, ale chodzi o to by doceniać z należytym szacunkiem POLAKÓW. I tak na marginesie - nie bez powodu mamy takie kolory flagi https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Polski

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat do pisania o wadach Polaków. Wady ma każdy człowiek i każdy naród. O wadach chętnie napiszą polskojęzyczne media finansowane przez Niemców. Wyłapią, wyolbrzymią, roztrąbią wszem i wobec. By nas dojebać do gleby i zrobić z nas niewolników. Nie wyręczajmy ich przy tym. Zamiast narzekać na wady po prostu się ich pozbądźmy. Zaczynając od siebie...

 

A co do zalet, jest jedna podstawowa: jesteśmy narodem zdolnym, pracowitym, z dobrą pulą genową, mamy ogromne możliwości intelektualne. Jakość materiału ludzkiego to źródło naszej siły, i tego nawet dwie wojny i komuna nie są w stanie zmienić. Nasza kultura łączyła w sobie najlepsze cechy myśli antycznej, chrześcijaństwa i słowiańskiej tradycji. To wszystko było kiedyś, i może być w przyszłości, źródłem naszej potęgi.

 

Spójrzmy na siebie, doceńmy się wreszcie. Zobaczcie ile wysiłku wkładają wrogowie Polski, żeby nas zmienić w zakompleksione robactwo nienawidzące siebie i gardzące sobą nawzajem: tyle ojro i czasu idzie tylko na to. To właśnie miara ich strachu i naszych możliwości.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bezprym napisał:

Wiadoma nacja teraz w ręku ma olbrzymie narzędzie propagandowe (przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer_SE ). No i fragment wpisu z powyższego linku:

" Stałe dyrektywy wydawnictwa[4]:

  1. Stać na straży prawa i wolności w Niemczech, w kraju należącym do rodziny narodów Zachodu, popierać zjednoczenie Europy.
  2. Działać na rzecz pojednania Żydów i Niemców oraz popierać podstawowe prawa Izraela."

 

To fake. Podany link prowadzi donikąd. Dowód na to jak rzetelna jest Wiki.
Można za pomocą wyszukiwarki znaleźć dyrektywy wydawnictwa i wygląda to zupełnie inaczej. http://www.axelspringer.de/artikel/Die-Fuehrungsgrundsaetze-der-Axel-Springer-SE_40848.html

I żeby nie było - sprawdziłem z ciekawości, bo akurat zdecydowanie wspieram podstawowe prawa Izraela, czyli przede wszystkim do istnienia i bezwzględniej obrony swojego terytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziomisław napisał:

 

A co do zalet, jest jedna podstawowa: jesteśmy narodem zdolnym, pracowitym, z dobrą pulą genową, mamy ogromne możliwości intelektualne. Jakość materiału ludzkiego to źródło naszej siły, i tego nawet dwie wojny i komuna nie są w stanie zmienić.

 

 

Z tym że to właśnie za komuny odnieśliśmy największy przyrost ludności a i szkolnictwo stało na dużo większym poziomie niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, dziadek mówił, że coraz to więcej młodych Polskich mężczyzn chce się przekonwertować na judaizm :D 

 

W Polsce nie trzeba wielkich nakładów finansowych, aby wpływać na decyzje Polaków. 

Polacy (jako społeczeństwo) nie wyciągnęli  żadnych wniosków, ze wszystkich wojen i konfliktów. Nie umocnili się w żaden sposób .

Natomiast Żydzi zawsze się umacniali, również jako społeczeństwo. 

Edytowane przez MichaelLevitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, posty w tym temacie też co nie co mówią o Polakach. Pozytywne zachowania rodaków. A tu już o wadach jedziemy :D

 

To ja zacznę od siebie, a co! :)

1.

Starsza kobieta przewracała się na chodniku. Rozkwasiła sobie nos, ręce, z trudem się podnosiła, tylko po to, aby za chwilę znowu wylądować na ziemi. Ludzie tylko patrzyli się krzywo, omijali łukiem i szli dalej. Myśleli, że pijaczyna i chyba nie chcieli się ubrudzić??? Kurwa nie wiem. Podszedłem do niej, podniosłem, ale nie była w stanie ustać, więc kazałem jej usiąść i zadzwoniłem po karetkę. Poczekałem z nią, bo ta zaraz znowu by wstała, była jakaś taka półprzytomna. Okazało się, że przedawkowała mocno jakieś leki. Ogólnie osoba chora psychicznie.

 

2.

Innym razem zaczepił mnie jakiś Włoch, skończyła mu się benzyna w aucie i pytał gdzie jest najbliższa stacja. Na piechotę z pół godziny. Wziąłem biedaka w auto, zajechałem do siebie po karnister i po benzynke na stacje. Strasznie śmieszny facet. Okazało się, że szuka kogoś kto mu zrobi stronę, reklamnę itd. :D Finalnie miałem od niego trochę zleceń, dzwoni co jakiś czas.

 

3.

Mój znajomy jadąc niedawno do pracy natknął się na pieska - golden retriever. Znacie pewnie, rudy podobny do labradora, taka uśmiechnięta morda do wszystkich. Takie psy raczej nie latają samopas, uznał więc, że komuś niefortunnie uciekł. Piesek jednak nie chciał wsiąść do auta. Kumpel podjechał do sklepu po kiełbaskę :D psiaka do auta i turnus po niedalekich domkach żeby znaleźć właściciela. Udało się ;)

 

Ogólnie, to co ludzie robią w schroniskach dla zwierząt, jak dbają o te porzucone, zagłodzone zwierzaki to jest coś pięknego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od wchodzenia w polemikę na temat tego, czy ktoś lubi inne nacje, czy jest do nich obojętny. W każdym kraju mieszkają ludzie i mają prawo do jego obrony bo to ich dom. (to tak w kwestii tego co napisał @GurneyHalleck).  Jeżeli każdy kraj ograniczyłby się do obrony praw własnego terytorium i interesu obywateli, to po co np. propaganda azjatyckiego państwa Izrael w Europie? Po drugie dlaczego owa propaganda jest wycelowana w przekreślenie dobrego imienia innych narodów, również polskiego? Te pytania pozostawmy bez odpowiedzi i myślę, że każdy rozsądny na tym forum nie podejmie dalszej dyskusji na ten temat, bo zalety nas Polaków nie podlegają dyskusji - no chyba, że dyskutanci reprezentują inne nacje, to wtedy ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody_Pelikan oczywiście, że masz w tych punktach rację. Pisząc o PRL miałem na myśli negatywną selekcję elit politycznych, która była faktem wtedy i jest nim też dzisiaj. Tak musi być w sytuacji kiedy państwo jest niesuwerenne, bo wtedy do głosu dochodzą ludzkie karaluchy sprzedające swój naród obcym mocodawcom.

 

Jednak jak pisał Mickiewicz, naród nasz jak lawa... ;) a w trudnych warunkach ludzie się hartują. Czego przykładem są Żydzi.

 

20 godzin temu, MichaelLevitt napisał:

Polacy (jako społeczeństwo) nie wyciągnęli  żadnych wniosków, ze wszystkich wojen i konfliktów.

 

Kto wyciągnął ten wyciągnął, nie interesuj się B). Moim zdaniem jesteś trollem, który dla beki podaje się za Mośka. Masz niby dziadka-rabina?

 

20 godzin temu, MichaelLevitt napisał:

dziadek mówił, że coraz to więcej młodych Polskich mężczyzn chce się przekonwertować na judaizm

 

A wiesz ilu Żydów składa w ostatnich latach papiery o nasze obywatelstwo? Czyżby stateczek tonął?

 

Wracając do tematu: zazwyczaj ludzie są lepsi niż to się wydaje. Wystarczy tylko pozytywnie do nich podejść i normalnie zagadać, zamiast krzywo spoglądać mijając na ulicy. Widząc konstruktywne podejście większość osób będzie współpracować. Nieraz zauważyłem to po sobie: kiedy pozbędziesz się defaultowego wkurwa i zignorujesz to samo zjawisko występujące na dzień dobry i po drugiej stronie, to nawet pani w urzędzie potrafi być sympatyczna. Sam sposób w jaki odbieramy świat potrafi go zmienić. Trzeba jedynie wykazać trochę cierpliwości i nie dać się wciągnąć negatywnym - że użyję tutaj terminologii transerfingu - wahadłom.

Edytowane przez Ziomisław
literówki ;)
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 07:53, Ziomisław napisał:

@Młody_Pelikan

1) Kto wyciągnął ten wyciągnął, nie interesuj się B). Moim zdaniem jesteś trollem, który dla beki podaje się za Mośka. Masz niby dziadka-rabina?

 

 

2) A wiesz ilu Żydów składa w ostatnich latach papiery o nasze obywatelstwo? Czyżby stateczek tonął?

 

1) Masz rację, nie jestem :) ajti ti, masz taki szwanc detektywistyczny .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.