Skocz do zawartości

Pyszne, niskokaloryczne sałatki


Rekomendowane odpowiedzi

Błagam, pomóżcie mi Bracia. Do jajek i czasem kurczaka, żebym się nie zrzygał z obrzydzenia ciągle tym samym, potrzebuję smacznych, ciekawych sałatek które mnie nie utuczą.

 

Co proponujecie? Lecę do biedronki na zakupy i do kuchni od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x jajko na twardo

150 - 200g kurczaka (pieczony, gotowany, na parze - jak lubisz)

3 kapusta pekińska (mała główka)

1x czerwona papryka

2x ogórek kiszony lub konserwowy

1 łyżka oliwy z oliwek

1 mała cebulka

1 ząbek czosnku

przyprawy do smaku (mile widziane świeże zioła - bazylia, tymianek, kolendra itp)

 

Wszystko posiekać, wymieszać, odstawić do lodówki na 30 minut.

 

W międzyczasie ugotować 100g kaszy kuskus, ostudzić. 

 

Wyjąć z lodówki wymieszać z kaszą odstawić na 5 minut żeby się przegryzło i szamać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samymi sałatkami człowiek żyje, więc polecam szefowi pasztet wegetariański z soczewicy i suszonych pomidorów z bazylią. Bo to lekkie, zajebiste i pożywne. 

 

* 400g (wcześnie opłukanej)  ugotowanej zielonej soczewicy (wrzucić do tego na początku z 2 posiekane marchewki)
* 1 słoik suszonych pomidorów z oliwy 
* 2 czubate łyżki suszonej bazylii 
* 700 ml przecieru pomidorowego
* 1 łyżka soli, pieprz, etc. 

*2-4 czubate łyżki słodkiej, mielonej papryki

*2 jajka   (Ja daję 8 jajek, bo potrzebuje dużo białka na siłowni przy redukcji, a pasztet jest naprawdę lekki (mało kcal) i lekko strawny, więc na redukcję w sam raz) 

 

Soczewice z marchewką gotujemy aż zmięknie. Wtedy do gara/blendera i miksujemy to. Dodajemy żółtka z jajek (białko ubijamy wcześniej i też dodajemy). Do tego przecier i suszone pomidory ze słoika. Miksujemy znów i mieszamy to w pizdu. Dodajmy przyprawy, i doprawiamy wedle uznania. Jak już będziemy mieć pomarańczową papkę, to przelewamy do formy (może być wyłożona papierem do pieczenia, lub posmarowana lekko olejem i obsypana bułką tartą aby się nie przypaliło (osobiście polecam papier, bo szef masę chce stracić) i  do piernika [180* - 60 min].   (Ja tam jeszcze na górę dokładam cienkie plastry jabłka, gruszki, etc, dla widoku i lekkiej słodkości).

Odstawić na noc, aby przestygł i się "zespoił".

 

Jakieś pieczywo czarne można ogarnąć ze sklepu, albo samemu chleb przy okazji kupić. (Ja kupuję).  Smakuje bardzo dobrze, do tego pachnie, lekkostrawne, pożywne i sycące. Pasztetów z mięsa nie jadam, bo mnie kurwa mdli, jak mam to zmielone mięso ciapkać  w ustach - i na dodatek jest zbyt kaloryczne, a ja chcę masę w dół. 

 

Kanapkę zwieńczyć sałatą, pomidorem, ogórkiem, etc.  

 

 

 

Edytowane przez Wrażliwy Egoista
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rano zaczynam tak:

 

- Surowa cukinia pokrojona skrobaczką do ziemniaków (kroję wstążki)

- Liść sałaty lodowej, rozrywam palcami

- Pomodor świeży kroję 

- Groszek konserwowy lub ciecierzyca z puszki około 3 łyżki 

- Łuskane ziarna słonecznika podsmażam na patelni tak około 1 łyżki (delikatnie na kilku kroplach oleju, mały ogień/4 indukcja, bo się zjara)

- Łyżka wody, z kranu dodaj

- Łyżka oliwy dodaj

- Sól do smaku dodaj

- Pieprz do smaku dodaj

- Oregano do smaku dodaj

- Wyciskam pół cytryny

 

...i wszystko mieszam w misce ot tak.

Wcinam bez pieczywa,  ale za to z grilowanymi/smażonymi kiełbaskami obok lub jajkami na miękko. 

 

Smacznego

Edytowane przez Pozytywniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.