Skocz do zawartości

Kostka USB - oprogramowanie dla pamięci USB


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuje mały program do obsługi pamięci USB, tzn ktoś nagrał na nim jakieś pliki cos poszło nie tak i teraz nie można zrobić nawet formatu - zabezpieczony przed zapisem. Może być uszkodzony, Windows nie daje rady ale pewno są jakieś softy do tego. Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei - Na przyszłość jest też możliwa opcja, że ktoś dysku usb chciał użyć do zgrania filmów nagranych na dekoderze, taka próba może skończyć się sformatowaniem penka na taki zaszyfrowany format i sprawia to wrażenie uszkodzonego PENDRIVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei - Tu temat o gościu z w/w sytuacją opisaną przeze mnie: http://forum.pclab.pl/topic/765905-Tuner-N-zaszyfrował-dysk-jak-odszyfrować/

Jemu pomógł program EASEUS Partition, który ma darmową wersję więc warto sprawdzić czy w programie będzie widoczny jako unallocated i da się sformatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawdze, nie mam dostępu do Linuxa nawet ubuntu, a nie będę instalować dla USB.

 

 

Ok easeUS pokazuje ze kość jest unformatted a nie mogę jej formatowac bo jest write protected....

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Możesz również spróbować programów typu "low level format". Poniżej podaję link do jednego z programów, który wielokrotnie ratował mi pendrivy (wersja do użytku domowego jest bezpłatna):

 

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/ - strona twórców

 

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLF.4.40.exe - bezpośredni link do programu (2MB)

 

PS: nie pomyl się i na liście zaznacz odpowiedni wiersz, żebyś sobie nie poleciał po dysku laptopa/komputera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei

Miałem coś podobnego. W pewnym momencie zewnętrzna kość w telefonie zaczęła protestować przy próbie zapisu. Na szczęście udało się jeszcze zgrać, próba formatu była jej ostatnim tchnieniem :)

 

Poszperałem teraz trochę i najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest:

 

Cytuj

If none of the other suggested answers here work, then your USB flash drive is probably going bad.

There is a controller chip on the USB stick that manages the flash memory. If the flash controller detects any kind of unrecoverable error with the memory cells (a reallocation failure, for example), then it trips a safety condition and makes the drive read-only at the firmware level to protect your data.

Unfortunately, there is no way to get the drive out of this condition without the factory software for your drive. Flash drive manufacturers do not make this software available to the public, so the only way to get it is from Chinese hack sites.

Your only option here is to replace it. The top brands (Kingston, SanDisk, Lexar, etc.) provide lifetime warranties on their products. I have no idea how to go about getting that warranty though. But with flash drive prices being what they are, it's probably better to just go buy a new one -- unless it's a really nice one.

 

Czyli z powodu błędu niemożliwego do naprawy, pamięć przeszła w tryb tylko do odczytu. Sugerowane jest zgranie danych i wyrzucenie pamięci do kosza, czyli dobrze zrobiłeś :)

 

@CalvinCandie

Nie jest tak jak myślałeś. W Twoim przypadku nie dałoby się nic zapisać, ale po formacie wszystko wróciłoby do normy. W przypadku @zuckerfrei cała kość idzie w diabły, możliwość naprawy jest tylko teoretyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.