Skocz do zawartości

Kontrowersyjne ogłoszenie o pracę


seba33

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien pracodawca z branży geodezyjnej umieścił na znanym portalu ogłoszenie o pracę. Najwięcej kontrowersji wzbudził jeden z podpunktów: „Praca tylko w dobrych warunkach pogodowych. Wymagana jest sprawność fizyczna, praca nie jest ciężka i nawet 15-latek sobie radzi, ale panie mogą mieć problem”.

 

I oczywiście rozpętała się gównoburza oburzonych Pań. No bo jak to tak? To dyskryminacja - krzyknęły oburzone niewiasty. Pracodawca wyjaśnił, że chodziło mu o to iż praca będzie wymagała siły fizycznej, gdyż trzeba będzie przenosić 20-kilogramowe żerdzie. Ale Paniom to nie wystarczyło. Mam zatem propozycję: Niech Panie masowo wysyłają CV i udowodnią, że gość się mylił :D Już wiem jakby to wyglądało: Pańcia nie dała by rady i gość musiałby zatrudnić kogoś do noszenia tych elementów, zaś kobitka wykonywała by tylko pracę biurową - "No bo jest kobietą". I tak pracodawca musiałby znaleźć dwa etaty itp by nie być posądzony o dyskryminację. A może się mylę? Co o tym sądzicie?

 

Link do artykułu: http://wmeritum.pl/mezczyzna-zamiescil-sieci-oferte-pracy-wywolal-oburzenie-wsrod-kobiet-nawet-15-latek-radzi-panie-moga-miec-problem/180986

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX  chyba tutaj takie coś było. Chociaż pewnie tekst, który wkleiłeś nie jest autentyczny, ale z pełną ironią dobitnie pokazuje jak to naprawdę jest. Zresztą wiem jak to działa w tzw męskich zawodach, do których lgną kobiety np w wojsku. Pancia zaczyna pracę, by po krótkim czasie zajść w ciąże i pójść na zwolnienie. Po powrocie zazwyczaj przenoszą ją do biura.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seba33 napisał:

@GluX  chyba tutaj takie coś było. Chociaż pewnie tekst, który wkleiłeś nie jest autentyczny, ale z pełną ironią dobitnie pokazuje jak to naprawdę jest. Zresztą wiem jak to działa w tzw męskich zawodach, do których lgną kobiety np w wojsku. Pancia zaczyna pracę, by po krótkim czasie zajść w ciąże i pójść na zwolnienie. Po powrocie zazwyczaj przenoszą ją do biura.

 

U mnie ostatnio aferka bo nowo zatrudniona babka dzień po podpisaniu umowy o pracę poczuła się źle. A więc lekarz i cóż się okazało? Jest pani w ciąży. Zwolnienie na całą ciąże + macierzyńskie. I kto tu będzie chciał kobity zatrudniać?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PewnySiebie napisał:

Ja się nie obrażam jak widzę ogłoszenie "szukamy hostessy".

 

No i przez taką właśnie uległą postawę jesteśmy faceci tam gdzie jesteśmy... ;)

 

Chociaż jakby tak postawić wyjebane w kosmos modela, z jakimiś próbkami smalcu w biedronce, to przecież każda karyna by spróbowała i kupiła z 5 kostek od razu, a nie stawiają jakieś młode, nieogarnięte i zgarbione laski. Kurwa nawet to facet zrobi lepiej :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 19:32, lupele napisał:

 

U mnie ostatnio aferka bo nowo zatrudniona babka dzień po podpisaniu umowy o pracę poczuła się źle. A więc lekarz i cóż się okazało? Jest pani w ciąży. Zwolnienie na całą ciąże + macierzyńskie. I kto tu będzie chciał kobity zatrudniać?


Dlatego niech nie pierdolą mi tutaj o tym, że to niesprawiedliwe. Sam zatrudniam kilku facetów obecnie. Bab żadnych. Księgowość ogarnia księgowy, który jest równym gościem. Jak miałbym zatrudnić babę to tak po 40/50-ce bo miałbym pewność, że nie odwalą numeru z ciążą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 18:17, seba33 napisał:

@GluX  chyba tutaj takie coś było. Chociaż pewnie tekst, który wkleiłeś nie jest autentyczny, ale z pełną ironią dobitnie pokazuje jak to naprawdę jest. Zresztą wiem jak to działa w tzw męskich zawodach, do których lgną kobiety np w wojsku. Pancia zaczyna pracę, by po krótkim czasie zajść w ciąże i pójść na zwolnienie. Po powrocie zazwyczaj przenoszą ją do biura.

Coś o tym wiem. Babka przyjmuje się do służby. Poudaje greka przez rok, dwa, a potem nagle ciąża. No i oczywiście od razu na zwolnienie lekarskie, bo niby ciąża zagrożona. Wraca po paru latach. Stanowisko musi być oczywiście zachowane. Spotkałem się, że takie numery odwalają babki nawet ze stanowisk kierowniczych. Ch.j kogo obchodzi, że jest to dezorganizacja pracy. W policji to już takie jazdy, że stan osobowy komisariatu niby obsadzony, wakatów brak, a faktycznie pracuje połowa ludzi, bo panie na zwolnieniach w związku z ciążą lub już na macierzyńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma z zaprzyjaźnionego biura podczas ostatniej naszej rozmowy żaliła się, że dyrektor z powodu kolejnej ciąży w jednym z zespołów, nakazał zatrudnienie nowego pracownika który koniecznie musi być facetem. Jaka to straszna dyskryminacja! Tak nie może być! Oburzeniom nie było końca.
Zadałem tylko jedno pytanie po którym temat umarł, ile obecnie ma facetów w dziale... Temat umarł, bo odpowiedź to ZERO :D Jak wiadomo, dyskryminacja płciowa i parytety działają tylko w jedną stronę. 
Co innego, że żaden facet o zdrowych zmysłach nie wytrzymałby w tak zapiżdzonym zespole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radeq napisał:

Chociaż jakby tak postawić wyjebane w kosmos modela, z jakimiś próbkami smalcu w biedronce, to przecież każda karyna by spróbowała i kupiła z 5 kostek od razu, a nie stawiają jakieś młode, nieogarnięte i zgarbione laski. Kurwa nawet to facet zrobi lepiej

Nie mogę w tym kontekście nie przytoczyć scenki z udziałem "błyskotliwej", wyszpilkowanej i odpicowanej hostessy w jednym sklepie. Podchodzi do mnie i proponuje... jakąś super nowoczesną odżywkę do włosów. Wszystko super-hiper, gdyby fakt, że łeb golę do żywej skóry, co NAPRAWDĘ widać gołym okiem :D

Ryknąłem śmiechem, składając się w scyzoryk :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rnext napisał:

Nie mogę w tym kontekście nie przytoczyć scenki z udziałem "błyskotliwej", wyszpilkowanej i odpicowanej hostessy w jednym sklepie. Podchodzi do mnie i proponuje... jakąś super nowoczesną odżywkę do włosów. Wszystko super-hiper, gdyby fakt, że łeb golę do żywej skóry, co NAPRAWDĘ widać gołym okiem :D

Ryknąłem śmiechem, składając się w scyzoryk :D

Może liczyła na odrost włosów i dostrzegła w Tobie potencjał na czarującego blondyna? Zmysłowego bruneta?  Jak mogłeś to zrobić tej biednej kobiecie!? Odebrałeś jej nadzieję na romantyczną miłość i szczęśliwe życie niczym w romantycznej komedii. Podły jesteś! Lepiej przestań czytać tego szatana Marka i znajdź sobie żonę. Ślub oczywiście bez intercyzy. Zaufanie stanowi fundament zdrowego związku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rnext napisał:

Nie mogę w tym kontekście nie przytoczyć scenki z udziałem "błyskotliwej", wyszpilkowanej i odpicowanej hostessy w jednym sklepie. Podchodzi do mnie i proponuje... jakąś super nowoczesną odżywkę do włosów. Wszystko super-hiper, gdyby fakt, że łeb golę do żywej skóry, co NAPRAWDĘ widać gołym okiem :D

Ryknąłem śmiechem, składając się w scyzoryk :D

 Nie paniemaliście towarzyszu Rnext intencji dzierlatki. Dla naprowadzenia Was na właściwy rok rozumowania posłużę się zagadką:

- Co powinien zrobić łysy, żeby móc poprawić włosy?

- Dziurę w kieszeni.

 

Poprawcie się w przyszłości.

Edytowane przez Reptiljanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.