Skocz do zawartości

Kurkuma codziennie


KurtStudent

Rekomendowane odpowiedzi

Taki kotajlik dwa lub trzy razy dziennie. Miarka to jest około 1 cm na czubku noża. Skoro nie zaczyna się od "więc", to teraz zatem: 3 miarki kurkumy, 3 miarki pieprzu cayene, 3 miarki imbiru, wsypujemy do szklanki, dolewamy wody, mieszamy aż wszystko się wymiesza i nie będzie grudek, przechylamy szklanicę i wypijamy do dna. Rewelka. A na co działa? Jest wiele zastosowań. Kurkuma jest przede wszystkim przeciwwirusowa, więc likwiduje wiele małych zakażeń wirusami. Pieprz cayene to przede wszystkim kapsaicyna, która jest termogenikiem - podwyższa temperaturę ciała, przyspiesza metabolizm i pomaga pozbywać się smalcu. Imbir ma głównie działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także rozgrzewające. To tyle z moich obserwacji. Taki koktajl sześć razy w tygodniu. Jeden dzień odpoczynku i od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię obiad na 3 dni to wrzucam 10g kurkumy, do tego z 5g imbiru i dość sporo różnych odmian chilli. Czy ma jakiś wpływ? nie wiem. Wiem tyle, że jak odstawiłem suplementację cynkiem, to pod koniec tygodnia łapały mnie czasami objawy nadchodzącego przeziębienia, które po 1-2 dniach udawało się ogarnąć, teraz jak wróciłem do cynku to znowu jest spokój. 

 

Przez miesiąc w norwegii na dziko, bez tych wszystkich przypraw, zajadając się sporą ilością ciastek i czekolad, ale jednocześnie będąc w ciągłym ruchu czułem się przezajebiście. Dla mnie wniosek jest prosty - trzeba zapieprzać, bo jak zamulasz przy kompie, to organizm i psycha też zamula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm kupiłem witaminę C , 4 greens, Czarnuszkę, ziemię okrzemkową, d3 + k2 ...

Chociaż ostatnio ona trochę widzę że zaczyna wypychać inne osoby do tekstów. Czytałem jej książkę i jest spoko m.in. o tym że po co kupować probiotyki jak można je samemu zrobić z kiszonej kapusty. Jak będziesz chciał to podam przepis :) 

Zresztą 2 szklanki naturalnego probiotyka w porównaniu z tym shitem z apteki to nie ma porównania :) ( wgl Apteka wie jak się cenić)

Ja uwielbiam Pepsi eliot za syrop na kaszel z marchewki jest świetny 2 dni i flegma z płuc i kaszel znika :) a nie jak ostatnio byłem u doktora i ten agent mi przepisał syrop po którym o mało nie wylądowałem w kostnicy bo okazało że mam uczulenie na 2 składniki w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.