Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam wszystkich bardzo serdecznie i niestety, ale zwracam się z prośbą o pomoc.


Podjąłem się pracy w roli szkoleniowca/trenera. Propozycja przyszła nagle i no i zgodziłem się, bo dobre zarobki i dostane fajne referencje. Będę debiutował w takiej roli i strasznie zjada mnie stres. Jestem jeszcze młody i "nieoklepany". Przypomniałem sobie takie słowa "Życie jest przygodą dla odważnych - albo niczym" no i zgodziłem się, zaryzykowałem. Minus jest taki, że zaczynam na spontanie, tzn za 3 dni, a naprawdę sporo muszę się przygotować. Będą to zajęcia w formie ćwiczeń dla przyszłych przedsiębiorców z regionów wiejskich. Mam podręcznik i są tam przykładowe ćwiczenia na zajęcia, trochę sam pogadam, jakoś dam radę, ale nie mam żadnych filmów...

 

Będę podejmował następujące tematy:
I Prawo i praktyka działalności gospodarczej
II Tworzenie biznesplanu; wizja przedsiębiorstwa;
analiza opłacalności

III Zarządzanie przedsiębiorstwem.
Kompetencje osoby przedsiębiorczej

IV Nowe technologie w prowadzeniu przedsiębiorstwa
(w tym bankowe narzędzia online)
V Marketing i reklama w małej firmie
VI Kryzys w przedsiębiorstwie

 

Oczywiście szukałem na youtube jakiś materiałów, choćby takich co kiedyś puszczali na Discovery Channel czy innych tego typu kanałach popularnonaukowych w tv, ale nie mogę nic znaleźć, ponieważ za każdym razem jak wpisuje hasła: przedsiębiorstwo, zarządzanie, motywacja, marketing, sukces w biznesie, psychologia w biznesie itd, to zawsze wyskakują jakieś vlogi, a te są nie do zaakceptowania... Blogerzy i ich "widzimisię" odpadają, siłą rzeczy. Kolega który parę ładnych lat siedzi jako szkoleniowiec/trener, tylko w innej dziedzinie(doradztwo zawodowe) doradził mi koniecznie filmiki. Znalazłem coś ciekawego jak przemawia Stevie Jobs, Anthony Robbins, nadałyby się ostatecznie, ale niestety bez lektora, tylko napisy. Te popularnonaukowe typu z Discovery byłyby najlepsze, ale totalnie nie znam ani ich tytułów, ani nic, a i zawsze były z lektorem :)
 

I teraz tak, byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie każdego filmiku tutaj, który uważacie za wartościowy i mógłbym go wpleść w szkolenie, biorąc pod uwagę tematy, które wcześniej wymieniłem. Im więcej tym lepiej. Mi się już głowa gotuje i nie wiem za co się wziąć... ehh. Byłym mega wdzięczny za pomoc. Mam nadzieję, że z waszą pomocą uda się.

Będę też wdzięczny, jeżeli są tu jacyś fachowcy, którzy siedzą w podobnych klimatach i mają jakieś rady, wskazówki dla mnie jak się zachowywać w takiej roli, na co zwrócić uwagę itd.

Niemniej jednak najważniejsze są te filmiki. Bardzo proszę o tytuły, linki, whatever...

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.