Skocz do zawartości

Wieża audio do komputera


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z wyprawy po wieżę - prawie kupiłem pioneera za 800zł (w media expert za 619zł), ale nie byłem do końca pewny czy musi być wyjście liniowe aux czy zwykły wtyk słuchawkowy styknie, więc wróciłem. W Wawie piekło, leje, na ulicach korek, koszmar.

 

Moja wieża to stareńki philips fw530c 34, a może by do tego pilot jakis uniwersalny dostosować? Bo nowy na allegro 75zeta, trochę za drogo. W sumie radio działa i muza z kompa idzie, styka mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście linowe AUX zazwyczaj jest z tyłu i są to dwa gniazda RCA tzw. cinch. Czasem można je też spotkać w postaci gniazda słuchawkowego (minijack 3.5 mm) umieszczonego z przodu, ale jest ono wtedy oznaczone.

Zobacz przed zakupem czy na tylnej ściance są gniazda liniowe RCA. Możesz też wybrać wersje z bluetooth, wtedy nie będziesz musiał martwić się o kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Stulejman Wspaniały said:

Wolę kablem podłączyć. A jakbym podłączyć do usb w kompie, nie zadziała?

 

Cholera, chyba kupię ten pilot do philipsa. 

Gniazdo USB w takich miniwieżach służy by podłączy pendrive i odtwarzać z niego MP3.

Jeśli to dość stary model wieży philipsa to może być problem z zakupem oryginalnego pilota, ale są uniwersalne, które dość łatwo się programuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa posty w tym wątku polecały pianocraft :P Cenowo zaczynają się od 1850 pln, a później ceny w górę , zależnie od modelu. 

 

 

 

1 minutę temu, Stulejman Wspaniały napisał:

 

A te cudeńcko?

 

 

Jak powyżej 1k pln, to tylko pianocraft, deklasuje wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa, ciągle ten panocraft - czy ja wyglądam na bogacza? :D

 

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/yamaha-pianocraft-mcr-n470d-czarny.bhtml?from=ceneo&p=1999.00&cr=0&t=20170502-2030&1098358   Dwa tysie za głośniczki tyć tyc większe od tych w moim srajfonie - i za co tyle siana? Pytam się za co? W tej cenie ogarniam potężnego panasonica z bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

 

Kurwa, ciągle ten panocraft - czy ja wyglądam na bogacza? :D

 

 

Masz tańszy model, a siano płacisz za dwie rzeczy jakość i lans ^^

 

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/yamaha-pianocraft-mcr-n560-czarny.bhtml

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

No ale co przesądza o tej monstrualnej cenie yamahy? Jakość dźwięku?

 

- dźwięk

- wykonanie

- trwałość

- rozwiązania techniczne

 

Zwyczajnie seria pianocraft jest najlepsza jeśli chodzi o mini wieże.  

 

Co do ceny, to jest w cywilizowanym świecie tygodniówka robotnika nisko kwalifikowanego :>  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam tylko z zwykłą integrę z serii A-S w połączeniu z monitorami Monitor Audio, to śmiało mogę polecić wszystko z serii PianoCraft. Słuchałem kilka modeli przy zakupie obecnego wzmacniacza i wybijają się one znacząco przed innych producentów miniwież. Będziesz zaskoczony jakością wykonania i brzmieniem, nie spojrzysz już na tanie plastikowe miniwieże. Nie trzeba też być audiofilem by odczuć sporą różnice podczas słuchania.

 

Możesz też zaszpanować samicy, że masz yamahę w pokoju, wtedy pomyśli, że może to jakiś "motór". ;)

 

Ten Panasonic to nie ma 120W. Zobacz pobór sieciowy tego sprzętu i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

 

To o ile będzie lepsza jakość 20w yamahy od 120w panasonica? Jakim cudem?

 

 

Marek ten panasonic nie ma 120 W to jest tzw. moc muzyczna, taki chwyt marketingowy. Liczy się moc znamionowa RMS - to jest prawdziwa moc głośników :lol: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy panasonicu pisze wyraźnie: 

 

Przy yamaha: Moc znamionowa RMS    2 x 32 W http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/yamaha-pianocraft-mcr-n560-czarny.bhtml

 

 

Więc o co chodzi w różnicy? 120w kilkaset złotych taniej od jamniczych głośniczków - w czym tkwi przewaga? Cichym graniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Więc o co chodzi w różnicy? 120w kilkaset złotych taniej od jamniczych głośniczków - w czym tkwi przewaga? Cichym graniu?

 

Po pierwsze podziel panasonica przez dwa, bo to moc na cały zestaw podana a nie pojedynczej kolumny ^^, po drugie na stornie producenta jest to podane jako moc szczytowa, czyli sprzęt może tak grać przez krótki czas a nie cały czas czyli jak dasz za głośno to po chwili pierdzi, mówiąc kolokwialnie.

 

W rzeczywistości ten panasonic ma około 40 W na głośnik :> 

 

A przewaga jest w jakości dźwięku, czystości, separacji instrumentów i głosów, scenie i jeszcze kilku innych czynnikach, które wpływają na odbiór. 

 

Tyle o ile panasonic będzie dobry do słuchania muzy typu umcyk umcyk, to yamaha będzie dobra do każdego typu muzy. 

 

Wiesz Marek, że od 2h starasz się na siłę wykazać wyższość gorszego sprzętu nad lepszym bo szkoda ci kasy? :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic ma 2 x 60W, ale przy zniekształceniach 10% czyli wrzask i charczenie. Po prostu zsumowali moc . Yamaha podaje za to zniekształcenia harmoniczne na poziomie 0.05%, a to jest też ważny parametr.

Bierz Yamahę w ciemno, a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.