Skocz do zawartości

Czy moje samopoczucie ma taki wpływ na odbiór przez kobiety czy to tylko wrażenie?


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, jaro670 napisał:

Ale ta energia jaką emanujemy działa chyba nie tylko poprzez zmysły. Czasem jak mam mega zajebisty dzień i czuję się super pewny siebie, seksowny to zauważam że np panna idąca kilka metrów przede mną a która w żaden sposób nie mogła mnie wcześniej zobaczyć kręci dupą, zarzuca włosy i generalnie kusi mnie pewnie też nie będąc tego świadoma. Może to tylko moja percepcja a może ta energia działa na zasadzie telepatii czy coś w tym stylu. Sam chciałbym wiedzieć jak to działa.

 

Tu jednak, jako człowiek stojący TWARDO na ziemi - stawiałbym na wpływ owego euforycznego samopoczucia na Twój sposób postrzegania.

Gdy będziesz miał kiepski nastrój lub neutralna - ta sama panna kręcąca tyłkiem przed Tobą bądź będzie wyłącznie zarejestrowana i potraktowana obojętnie bądź nawet stanie się katalizatorem głębszego doła (np. czemu do nas takie nie lgną...).

 

W stanie euforycznym - jej kręcenie biodrami odbierzemy poprzez 'pryzmat różowych okularów'. Więc wyda nam się kuszące, zajefajne i w przypływie kawaleryjskiej fantazji możemy nawet podbić i zagadać/pobajerować/poderwać/zapoznać.

 

To trochę jak z alkoholem w knajpie. Na początku sesji alkoholowej siedząc wśród samych przeciętnych 5/10 - odbierzemy je jako przeciętne 5/10. Na którymś drinku/piwie/butelce - STAJE SIĘ MAGIA czyli ZAFAŁSZOWANIU ULEGA NASZA PERCEPCJA I SPOSTRZEGANIE - owe przeciętne 5/10 nagle urastają do 8/10, i gotowi jesteśmy smalić do nich w konkury.

Wypiękniały w ciągu dwóch godzin? A gdzież tam ! To nam się 'rozkalibrował' system oceniania :D

 

Owszem - jest rzeczą znaną wszem i wobec, pod czym sam się podpisuje ręką prawą i lewą, że ludzie tryskający energią, weseli, wygadani, pozytywni, towarzyscy - PRZYCIĄGAJĄ. Przyciągają poprzez to, że niejako zarażają owym pozytywnym nastawieniem innych. 

 

Dlatego osobiście, po przeanalizowaniu zagadnienia skłaniam się ku opcji, że rolę to gra suma dwóch czynników:

 

1) nasza własna rozkalibrowana w dół lub w górę percepcja (gdy w dół - rzeczy oceniane są generalnie z bonusem ujemnym, gdy w górę - z bonusem dodatnim).

2) znana kwestia przyciągania ludzi przez osoby wesołe, głośne, towarzyskie, rozmowne tj. efekt aury. Ludzi lgną do takich osób bo też chcą się tak pozytywnie poczuć.

 

Pozdrawiam, S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę , że czynnikiem kluczowym  jest podświadomy odbiór przez drugą osobę . W momencie , gdy czujemy się fajnie , dobre samopoczucie jest manifestowane specyficzną , bardziej otwartą i pewną siebie mową ciała  , oprócz tego zmienia się zapach , organizm nie wydziela hormonu stresu i jest zrelaksowany  , co także poprzez wydzielanie odpowiednich feromonów  jest wyczuwane nieświadomie przez ludzi w około . Dodatkowo bedąc " w formie " widać w oczach charakterystyczny byłsk i rozluzniony wyraz twarzy . Cała ta kompozycja wpływa na intuicyjny odbiór przez otoczenie . Oprócz tego w kontakcie bezpośrednim poprzez neurony lustrzane , możemy zarażać dobrym nastrojem i pozytywnym zapałem ewnidentnie reagującą na to rozmówczynie (to zależy też od predyspozycji osobniczych , czy bardziej przejmujemy nastrój od innych czy wpływamy an czyjś nastrój )  :D Wszystko dzieje się na poziomie podświadomym . Wg mnie udawanie dobrego stanu , oszukiwanie mową ciała itp.  w momencie gdy jesteśmy zmęczeni , bez energii , przygnębieni itp . nie zadziała na innych tak  pozytywnie jak  rzeczywisty dobry nastrój ze względu na to , że panna i tak podświadomie wyczuje minimalne zmiany w postawie w mikroekspresjach twarzy , a przedewszystkim zapachu ( coś na takiej zasadzie , gdey np. ktoś próbuje nas okłamać a my intuicyjnie z tyłu głowy wczyuwamy , że gośc wciska kity ) . Jednak symulując stan flow , możemy się w neigo sami wprowadzić , bądź też doprowadzić do wyczerpania poprzez koncentracje na utrzymywaniu "maski " .

Na tych poziomach jesteśmy jak zwierzątka - mame oszukasz , tate oszukasz ale natury nie oszukasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.