Skocz do zawartości

Mężczyzna dobrze ubrany


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi bracia co to znaczy - Mężczyzna dobrze ubrany

 

Mam lekką nadwagę i postanowienie poprawy spraw w życiu na które do tej pory miałem wyjebane. Jednym z takich aspektów jest wizerunek.

Jak się dobrze ubrać i gdzie te dobre ubrania kupować. Mam lekką nadwagę wiec koszula musi być raczej luźno nie w spodniach.

 

Na zdjęciach i poradnikach to zawsze pokazują modeli o smukłej twarzy co nawet w worku po kartoflach dobrze wyglądają.

 

Czy styl typu:

Buty matowe czarne garniturowe, Spodnie Dżinsowe, Koszula taka jak do garnituru np. czerwona to jest dobry strój na wyjście wieczorem?

 

Nie jestem biedakiem ale opcje Skarpetki za 300PLN to mnie nie interesują.

Ja tam sie dobrze czuje w bylejakich spodniach i koszulce T z bazaru ale to nie jest 'eleganckie'.

 

Co mi doradzicie? macie jakieś swoje sposoby? Jak będziecie opisywać to napiszcie swój typ sylwetki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RRRR_WWWW napisał:

 

Powiedzcie mi bracia co to znaczy - Mężczyzna dobrze ubrany

 

 

- czysto

- schludnie

- ubranie ma dobrze leżeć na tobie

- stosownie do sytuacji

 

Inaczej będziesz dobrze ubrany do klubu inaczej na spotkanie biznesowe, inaczej na spacer, inaczej na spotkanie rodzinne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RRRR_WWWW

 

Oczywiście w zasadzie ubierania najważniejsze to przykryć swoje wady i uwydatnić swoje dobre/ładne strony.

 

Jeśli masz brzuszek i nadwagę to polecam kupić dobrą marynarkę (szare są najbardziej uniwersalne), która to dobrze zakryje.

 

http://www.topsecret.pl/marynarka-meska-poliesterowa-marynarka-klasyczna-na-podszewce-do-pracy-na-co-dzien-smr0180-top-secret,31650,204,pl-PL.html

 

Pod to wystarczy koszula (nawet średniej jakości) i wyglądamy znacznie lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny dodatek to zegarek, dobry, dopasowany do sytuacji i klasyka tematu: dobre, porządne, niezniszczone i czyste buty. O zapachu również porządnym nie muszę chyba wspominać.

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SennaRot napisał:

Ważny dodatek to zegarek, dobry dopasowany do sytuacji i klasyka tematu: dobre, porządne, niezniszczone i czyste buty. O zapachy również porządnym nie muszę chyba wspominać.

Zegarek nie pomyślałem ale chyba pora kupić. SmartWatch. Internety mówia ze elegancja to na skurzanym pasku. Ja lubie jak zegarek ma wiele tarcz i wiele wskazówek. Co myślicie o czymś takim:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-chronograph-sndc31p1

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-tommy-hilfiger-bruce-1791278

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-festina-chronograph-f16489-1

 

albo czerwony:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-festina-multifunction-f16994-3

 

A perfum np. taki jest ok?  - Fahrenheit Christian Dior for men

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zapachach już było:

 

 

Jeśli chodzi o zegarek osobiście używam Tissota PRS200 oraz klasyka Festiny 6563. Jeden i drugi to jednak raczej sportowa elegancja ;) ..... jeżeli chodzisz w marynarkach i garniakach to zdecydowanie coś delikatniejszego na skórzanym pasku. Typy co podałeś jak najbardziej okay (poza tym czerwonym moim zdaniem).

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne buty tylko do czarnego stroju. Brązowe są najbardziej uniwersalne

Zegarków nie kupuj z firm odzieżowych(TH/Armani itp)

Perfum dobierasz pod siebie ja np uwielbiam Dior Homme Sport i Paco Rabanne Invictus

Dobrze jest się bawić kolorami(np popularne obecnie ubieranie się na czarno + czerwone buty) z zachowaniem dobrego smaku

Proponuje jako podstawowy zestaw pasujący większości: Szara marynarka, niebieskie chinosy, brązowe buty, koszula/T-shirt w odcieniach bieli/błękitu. Dobrze by było by zegarek, pasek od spodni i buty były dobrane kolorystycznie(czyli najlepiej brąz).

Akcesoria takie jak np poszetki wyróżniają Cię z tłumu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński

 

Skąd wiesz w co się ubieram ? :D 

Tak na poważnie, to polecam - https://www.denley.pl/Lookbook-cterms-pol-156.html

Osobiście nie lubię t-shirtów z nadrukami, i jeansów z dziurami, aczkolwiek zawsze tutaj coś znajdziesz.

Opcja dla mniej kreatywnych :) czyli gotowe Lookbooki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wszystko teraz musi być dopasowane, ale w przypadku brzuszka koszule typu regular ew. szycie na miarę (MTM).

- jak jesteś niski unikaj zabaw kolorami http://casualism.pl/ubrania-na-niski-wzrost-jak-ma-sie-ubrac-niski-mezczyzna/

- najbardziej uniwersalne buty dla mężczyzny to brogsy

- fryzjer minimum co miesiąc, ale są tacy, którzy co tydzień chodzą :P

 

 

 

@MichaelLevitt lookbooki mają to do Siebie, że czasami ubrania z sieciówek są robione np. pod wzrost 180 cm i jak koszula ma być luźno , to będzie za długa na gościa o wzroście 170 cm.

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry:

- dobrej jakości koszula, jeśli pod krawat to z włoskim lub półwłoskim kołnierzykiem, a casualowo do marynarki może być button down lub kent, biała lub w odcieniach błękitu, najlepiej w prążki

- marynark; tutaj polecam postawić na jakość i nabyć marynarkę z wełny, z podszewką z wiskozy, marki polskie, które oferują w miarę dobrą jakość to : Vistula, Bytom, Próchnik, Lancerto, choć jeśli masz sporą nadwagę, to być może warto uszyć coś na miarę. Uniwersalny będzie kolor navy blue, pasuje praktycznie wszędzie, żeby zbić formalność, możesz wziąć we wzór, lancerto wraz z Mr.Vintage wypuścili teraz ciekawą kolekcję, polecam zobaczyć. Z marek zagranicznych to SuitSupply, świetne kampanie, piękne produkty, podobno przyzwoita jakość.

- spodnie; tutaj poleciłbym dobrej jakości, proste jeansy slim fit, ale to przy dobrej sylwetce, natomiast pozostają spodnie materiałowe, w odcieniach szarości, oraz chinosy, marki jw.

- buty; to najważniejszy element, do zestawu casualowego/koordynowanego polecam double monksy, latem gdy jest gorąco np. boat shoes, lub mokasyny, a zimą sztyblety, marki z tych lepszych to np. yanko, polskie to Królewski Herb chociażby.

- perfumy; tutaj to już indywidualnie, ja lubię Dior Homme, Kenzo PH na zimę jest fajny, a teraz np. używam Joop Nightflight, bardzo oryginalny, mocny zapach, w wysokiej pólki, a za śmieszne pieniądze.

 

Dobieraj, eksperymentuj, kombinuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam klasyk czyli czarne spodnie i buty i biały t shirt ale jakie spodnie i buty i t shirt to juz ty sam wybierz. Zegarek z Hilfigera mój faworyt ale wole inny model, lubie grube kiety :D Ogólnie temat rzeka, jak masz kase to radze nie przekombinowywać bo można wyjść na klauna. Red najlepjej doradzi bo sie obraca w środowisku biznesmenów albo sam nim jest więc tacy wiedzą najlepjej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj, że nawet najlepsze ubrania nie zastąpią Ci dobrej sylwetki, więc jeśli pozbycie się Twojej lekkiej nadwagi to kwestia mniej więcej pół roku to poczekałbym z ubraniami, zrzucił sadło a później zainwestował w garderobę. Bo jak najpierw kupisz ubrania, a później będziesz zrzucał to może się okazać, że wszystko będziesz musiał kupić dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mieć jeden zegarek uniwersalny to te Seiko czy Festina, chociaż bardzo popularne modele to jakościowo świetne.

W tym przedziale cenowym możesz jeszcze zwrócić uwagę na Casio Edifice czy Pulsara.

 

Nie ma czegoś takiego jak ten perfum, ale perfumy to jak najbardziej :D

Najlepiej wybrać się kilka razy do perfumerii i posprawdzać zapachy z różnych kategorii.

 

Z tych co były wymienione wyżej to:

Invictusa nie bierz, zaklinam cię! :D Nie pytaj dlaczego, po prostu nie hehe

Dior Homme świetny i elegancki zapach, ale irys nie każdemu przypadnie do gustu w męskich perfumach.

Fahrenheit  to genialny klasyk, może być odbierany jako dziadkowy przez niektórych (ja tak nie uważam i go lubię), ale szybko może męczyć. Do tego parametry obecnych wypustów są słabiutkie.

Kenzo PH uwielbiam, morski i niebanalny, ale również nie łatwy.

 

Z uniwersalnych polecam Ci:

 

Versace PH -sprawdzi się zawsze i wszędzie, nawet nasz Guru ma flaszeczkę widziałem :D

Armani ADG - Tak, oklepany i podrabiany ale zawsze pewny. Są też tańsze i świetne alternatywy.

Chanel Allure Homme Sport - też zawsze sprawdzony.

 

Ogólnie temat rzeka o którym można pisać i pisać, ale i tak najważniejsze żeby się tobie podobały i ty masz się w nich dobrze czuć.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pozytywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiór to temat rzeka. A styl - może ewoluować latami i zmieniać się wraz ze zmianami w nas samych.

 

Jeżeli szukasz marynarek do jeansów czy chinosów - pamiętaj by były to marynarki typu casual.

Ubieranie marynarek garniturowych to jeansów traktowane jest jako błąd.

Casual to to charakter nieformalny - a więc naszywane kieszenie a nie angielskie, materiał nie gładki a strukturalny, mogą być kraty itd.

Z całego serca ODRADZAM rzeczy marek modowych jak H&M, Bershka, Zara itd - są podlej jakość i najczęściej z ordynarnego plastiku tj.

poliestru. Ubranie z poliestru NIE ODDYCHA, to nie t-shirt sportowy techniczny Adidasa czy Pumy. W takiej plastikowej marynarce

można się dosłownie ugotować. 

 

Z polskiej solidnej (średniej) półki polecam Vistulę, Bytom, Próchinika, Lancerto. Unikać wieśniackich marek modowych z pięcioma przeszyciami

kontrastowymi nićmi, udziwnieniami itd - bo to od razu zdradza tzw. powiatowego eleganta. Warto podstawić na marynarki uszyte z materiałów

od włoskich dostawców - ekstraliga to Ermenegildo Zegna, Loro Piana. Polecam też Marzotto, Zignone, Lanificio Puro Tessuto.

Kto chodził w marynarkach z włoskich materiałów - ten wie co to za komfort. 

 

Buty - jak najmniej udziwnień. Wspomniano o brogsach czy półbrogsach - polecam. Bardzo uniwersalne do smart casual. Koniecznie 100 skóry.

 

Istotna uwaga - prawdziwy męski styl to zbliżenie się do klasyki. Jak najmniej udziwnień, jak najmniej 'fashion' a jak najwięcej 'classy'.

 

Polecam - www.italianman.pl

 

I powtórzę jeszcze raz - sieciowym poliestrom MÓWIMY NIE ! Koszule też 100% bawełny, zero wiejskich podwójnych kołnierzy itd - bo to też styl

donżuanów z wiejskich wesel. 

 

Koszule Hilfiger, Polo Ralph Lauren z wyj_nym logo - to domena dresiarstwa. Kiedyś zasuwali w dresach adidasa, teraz zauwazyłem że szczytem mody w tych kręgach

jest paradowanie w podróbach poliestrowych Hilfigera i Laurena.

 

Pamiętaj - masz być 'ubrany' a nie 'przebrany'. 

 

S.

 

Italian-man-Scott-Schuman.jpg

 

 

9536-Le-21eme-Adam-Katz-Sinding-Roberto-

 

 

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RRRR_WWWW

Mimo że ogólnie szycie na miarę to super sprawa to na Twoim miejscu bym poczekał. 2lata temu szyłem sb ramoneskę(skórę) na miarę, przestałem ćwiczyć i dziś mimo że dalej dobrze wygląda to jednak troszkę już wisi. Ty z tego co pamiętam chcesz schudnąć 25kg więc wydawanie dużych sum na ciuchy które za 3miesiące będą na Ciebie za duże to raczej mijanie się z celem.

 

@MichaelLevitt też polecam sklep denley pamiętam że 2lata temu mieli jakość średniej półki za ceny niższe niż w HM itp. Teraz widzę że częściej używają mieszanin poliestrów, ale dalej da się wychaczyć bawełniane ciuchy. To dobra opcja przy budżetowym ubiorze(świetnej jakości nie będzie, ale lepiej i taniej niż w HM czy Zara)

 

Ps jak gdzieś znajdziesz(towar raczej turecki bo w internecie nie znalazłem) to polecam koszulę marki "Jack Polo", kiedyś kupiłem 2koszule, dobra jakość, świetnie(naprawdę świetnie) się prasują, dobra cena(ok 150zł), niestety już nie mają w sklepie w którym zakupiłem :/

 

@Pozytywny czemu nie Invictusa? Mi się podoba :D

Edytowane przez seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można się tanio i dobrze ubrać?

Nie lubię tracić kasy na szmaty, nie mam pracy wymagającej prezencji.

Do tego nie wiem ile czasu utrzymam bieżącą wagę i rozmiar ubrań.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seven napisał:

Tanio i schludnie to celowałbym w sklepy internetowe typu denley

Tanio, schludnie i jakościowo to niestety będzie wydatek.

Znaczy, że jakość w tym "denley" zbliżona do bazarowej chińszczyzny czy trochę lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seven napisał:

@Pozytywny czemu nie Invictusa? Mi się podoba :D

 

Jak Ci się podoba to najważniejsze, po to są perfumy ;)

 

Ja mam jednak awersję do "Urny". A jak czuję te perfumy u kogoś (a czuję bardzo często) to zaczyna się ból głowy i odruch wymiotny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.