Skocz do zawartości

Lot do Gdańska


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. W Czerwcu lecę do Gdańska na koncert, wracam następnego dnia. Proszę o pomoc bo jest to mój pierwszy lot w życiu i nie chcę popełnić jakiegoś drobnego błędu, który np. nie pozwoli mi wejść na pokład. 

 

Kupiłem bilet w Ryanair, dostałem potwierdzenie na email, był w nim taki podpunkt:

 

Cytuj

Odprawa przez Internet jest dostępna od 30 dni przed zaplanowanym wylotem dla pasażerów, którzy chcą wykupić wyznaczone miejsce. Pasażerom zostanie także przydzielone bezpłatnie miejsce, gdy będą dokonywać odprawy od 4 dni do 2 godzin przed każdym zarezerwowanym lotem. 

 

Chcę dostać darmowe miejsce więc poczekam z odprawą na 4 dni przed lotem. Rozumiem, że jeśli mam rezerwację to wtedy nadal będzie czekało na mnie jakiekolwiek miejsce? 

Po tych akcjach gdzie wyrzucali pasażerów z samolotu wolę mieć pewność. :) 

 

Czego będę potrzebował do odprawy przez internet? Skany dokumentów?

Czy karta pokładowa to bilet, czy potrzebuję jeszcze czegoś do wejścia do samolotu?

 

Dzięki za rady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4 dni przed odlotem robisz tą oprawę internetową, poza imieniem i nazwiskiem chyba nic więcej się nie podawało.

Po odprawie drukujesz karty pokładowe i z tym świstkiem idziesz do odprawy bezpieczeństwa (zakładam, że bez dużego bagażu lecisz) a potem pod swoją bramkę. Ze sobą weź dowód albo paszport. 

 

Przy wejściu do samolotu, gdzie ziomek z obsługi sprawdzi Twój bilet zagadujesz go po angielsku, czy możesz usiąść na środku samolotu przy wyjściach ewakuacyjnych, dzięki czemu dostajesz ogrom miejsca na nogi :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.