Skocz do zawartości

Polska! - To brzmi dumnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci!

 

Dzisiaj poruszę temat tego jak bardzo my Polacy nie szanujemy siebie.

 

Nie, nie jestem żadnym nacjonalistą, narodowcem czy super patriotą, ale żyje w tym kraju i jakiś szacunek się należy. Zwłaszcza za jego historię.

 

Chodzi głównie o wszelkie teksty które mnie niezmiernie wkurwiają, takie jak: "Polaczki, cebulaczki", "Typowy polaczek", "Bo to Polska taka i owaka" itp. itd.

Teksty powyższe to tylko przykłady tego jak odnosimy się do nas samych i jak nie szanujemy naszego dziedzictwa.

Teraz to takie przecież modne, sami jesteśmy Polakami, ale i tak innych nazwiemy "polaczkiem".

To samo z osobami które łyknęły trochę zachodu (zwykle na zmywaku, mopie albo śniadym kutangu), wracają do kraju i zachowują się jakby gardzili nasza ojczyzną oraz jej obywatelami.

 

 "A bo tam to jest tak i tak a w tej polszy to tak chujowo i ludzie tacy chujowi" - Bardzo częsty tekst takich zjebów, przecież oni są teraz obywatelami świata, tego lepszego świata.

Jak Ci się nie podoba to wypierdalaj do tych lepszych, otwartych na multikulti krajów, droga wolna :)

 

My Polacy nie rozumiemy jaką robimy tym sobie krzywdę a jednocześnie wyświadczamy przysługę nieprzyjaznym nam nacjom.

Po co mają siać u nas ferment i nas destabilizować, skłócać? Wystarczy, że jeden z drugim napisze w internecie, że "te polaczki to tak mają".

 

Jak często widzieliście w internetach określenia typu "Zawistny polaczek".

Czy naprawdę konieczne jest dodawanie do każdej negatywnej cechy słów: "polskie", "polaczek"?

Garstka niedostosowanych osobników nie świadczy o całym narodzie.

 

Jeśli my sami się nie szanujemy, pokazujemy, że jesteśmy gorsi, to jak mają nas szanować inni?

Tak, każdy ma inne poglądy, inne charaktery, ale świat musi wiedzieć, że jak przyjdzie komuś do głowy zadarcie z nami, to w jednej chwili stajemy się zwartą, jedną grupą z którą lepiej nie zadzierać.

 

Dlatego apeluję do Braci aby mieli to na uwadze, zarówno pisząc w czeluściach internetu jak w rozmowach w realnym życiu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już w innym, podobnym temacie, ale warto powtórzyć. Uważam, że za obecne nastroje w społeczeństwie w dużej mierze odpowiadają media (głównie telewizja). Domniemani eksperci obierają za cel wyśmiewanie wszystkiego, co polskie oraz gloryfikację zachodu. Ci ludzie są sprytni, bo wiedzą, że Polak wychowany w latach komunistycznej biedy, od zawsze marzył żyć jak Amerykanin. Po upadku niewolniczego systemu, przez lata tłuczono nam, że żeby równać się z "Ełropą" musimy robić tak, a nie inaczej bo uznają nas za zacofanych. W sumie tak jest do dzisiaj.

Jak dobrze, że mamy internet, który służy nam za katalizator wiedzy ze ścieku gówna wylewającego się z mediów.

Edytowane przez koksownik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pozytywny napisał:

chodzi głównie o wszelkie teksty które mnie niezmiernie wkurwiają, takie jak: "Polaczki, cebulaczki", "Typowy polaczek", "Bo to Polska taka i owaka" itp. itd.

Teksty powyższe to tylko przykłady tego jak odnosimy się do nas samych i jak nie szanujemy naszego dziedzictwa.

 

Zazwyczaj mówią to ludzie którzy nic nie mają, ani intelektualnie, ani materialnie. Czują się gorsi, bo mają mniej niż ci z zachodu. Dlatego też muszą wyładować swój gniew na innych "normalnych" Polakach . Nie nasza liga, nie poruszajmy nawet ich tematu :D szkoda naszego cennego czasu .

 

4 godziny temu, Pozytywny napisał:

 "A bo tam to jest tak i tak a w tej polszy to tak chujowo i ludzie tacy chujowi" - Bardzo częsty tekst takich zjebów, przecież oni są teraz obywatelami świata, tego lepszego świata.

Jak Ci się nie podoba to wypierdalaj do tych lepszych, otwartych na multikulti krajów, droga wolna :)

 

@Pozytywny Jak oni mają wyjechać? jak oni nawet po polsku nie potrafią poprawnie mówić .

 

 

Zauważ, że określenia typu "polaczki", "polaczki cebulaczki" itp. zaczęły pojawiać się wtedy kiedy Polacy zaczęli masowo emigrować na zachód ( jakoś 2010) .

Później zaczeły się zjeżdżać wielkie paniska z wielkiego zachodu aby pokazać Januszom, jak się ubierają ludzie z Londynu :P , i pokazać swoje bmw e36 na niemieckich blachach .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszecie - mówią tak wyłącznie osoby zakompleksione, żyjące w iluzji iż po drugiej strony miedzy jest kraina mlekiem i miodem płynąca. Za dużo świata zwiedziłem stopując, i zbyt dużo ludzi poznałem aby móc stanąć w szeregach tych wszystkich nienawistników. 

Owszem - w Polsce jest jak w lesie, zgadza się. Ale z czego to wynika? Myślę, że z tego iż mamy jeszcze to post-komunistyczne społeczeństwo, które musi po prostu wymrzeć. Ludzie są skażeni - nie rozumieją polityki, dają się programować i manipulować praktycznie na każdym kroku. Co więcej nie wyciągają wniosków i są pozbawieni krytycznego myślenia, ale wynika to wyłącznie z tego, iż w takich czasach żyli. Można im pogrozić paluszkiem, postraszyć, że będzie tak i tak jak było dawniej, a, że wtedy ludzie nie byli jakoś super wykształceni to teraz są jeszcze mniej, bo nikt tych "zaległości" raczej nie nadrabiał.

 

No dobrze, a teraz trochę internetowej historii, bo wiem, że nie każdy tutaj jest 100% internautą.

 

Żeby zrozumieć ogólnie sam fenomen polaka-robaka-cebulaka, trzeba zagłębić się w prawdziwe czeluście internetu - co też zrobiłem już dawno temu. Ogólnie internet jest jak dom, rozpoczynając od 4chana i redditu aż po nasz wykop i na karachanie kończąc.

 

W latach 2009-2013, kiedy trolling nie był jeszcze znany, a na youtub'ie zamiast łapki w górę były gwiazdki z przyporządkowaną oceną  pewien facet - niejaki Łukasz Stanisławowski który wyemigrował do stanów przed 1990 rokiem, zaczął stamtąd wrzucać filmiki. 

W filmikach tych obrażał polaków i chwalił się swoim majątkiem. Szybko stał się gwiazdą internetu - oczywiście przyjętą szorstko, bo jak mówiłem, trolling nie był wtedy jeszcze znany, i praktycznie wszyscy wszystkie jego słowa brali na poważnie.

Na swoich filmikach opowiadał również zmyślone historie z polakami w tle ze swojego życia "Jak np. historię o skomlącym polaku kradnącym ręczniki z siłowni w USA, i plującym temu polakowi w twarz niemieckim menadżerze".

To on stworzył takie zwroty jak "polactwo-cebulactwo", mem - "małpa polak" tudzież "w Polsce jak w lesie".

Na filmach też brał psychotropy i popijał je alkoholem. 

Wrzucę tutaj jego jedne z najbardziej sławnych filmików, i dodam, że sam Łukasz stał się niejako ikoną internetów, i ma swoich wyznawców. Kiedyś na Wykopie ukazało się zdjęcie z cmentarza w  USA ukazujące nagrobek z jego imieniem i nazwiskiem (był to 2013 rok) a od tego czasu sam Łukasz przestał dodawać filmy. (Ukończył on fizykę w Polsce, a resztę studiów ukończył w stanach i był naprawdę inteligentny mimo wszystko, co dało się zauważyć w wywiadach z nim.)

Nie wiadomo do końca czy to jego grób.

(Ogólnie Testo czasem nazywa siebie żydem, czasem czarnuchem - zależy jaką historię opowiada, ale to 100% polak)

Tutaj jego odpowiedź na list z prokuratury:

Osobiście mam do niego w pewnego rodzaju szacunek z sentymentu po prostu. 

W przeciwieństwie do jego "wyznawców", którzy są właśnie tymi biedakami-polakami, nie mającymi nic, a wyśmiewających resztę polaków.

Testoviron niejako wyśmiewał swoich "wyznawców".

Coś jak George Carlin w swoich stand-upach, ale amerykanie i tak nie ogarniali. ;) 

 

Edytowane przez Wrażliwy Egoista
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testovirona to jakieś 70-80% jego wypowiedzi i zachowań nie odbiega od tekstów i zachowań mojego 42 letniego kuzyna alkoholika żyjącego na mamusinym garnuszku.

Jęśli facet z niezłym wykształceniem,co by nie mówić inteligentny prezentuje publicznie tak żałosny poziom to co można myśleć o reszcie gorzej wykształconej.

Dla mnie to szkodnik, jak i wielu innych trolli.

 

Nasze nieszczęsne władze przez lata nic nie robiły z takimi jak i innymi szkodnikami, oszczerstwami, pomawianiu  i oczernianiu polski i polaków, efekty mamy dziś na tacy, polskie obozy itd...

Jednak jak widać sami potrafimy o to zadbać, wystarczy by urzędujący jeśli sami gówno z tym robią to nie przeszkadzali, oby więcej takich.

Baner informujący o niemieckich obozach zagłady pojawi się przed siedzibą stacji ZDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testoviron był zwykłym trollem, nie miał żadnego celu w tym co robił. Poza tym jako wykształcona i inteligentna osoba, wiedział na co może sobie pozwolić :) .

Pokazał nam jacy wspaniali ludzie nas otaczają, aż niektórzy jego pseud-fani zaczęli ubóstwiać Żydów, i zaczęli występować pod Żydowskimi nazwiskami :) .

To tak, jakby zaczęli srać w swoim domu, na środku pokoju  :) 

 

Edytowane przez MichaelLevitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie powtarzanie ciągle że "przegraliśmy wszystkie powstania". Polacy to akurat trzykrotnie uratowali całą Europę:

-przed Mongołami w XIII w. 

-przed Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683 r.

-przed bolszewikami w 1920 r.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, EnemyOfTheState napisał:

Irytuje mnie powtarzanie ciągle że "przegraliśmy wszystkie powstania". Polacy to akurat trzykrotnie uratowali całą Europę:

-przed Mongołami w XIII w. 

-przed Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683 r.

-przed bolszewikami w 1920 r.

 

 

 

Te trzy przypadki to nie powstania tylko wojny, w dwóch przypadkach obronne. Wiedeń natomiast był kampanią ofensywną (odsieczą) wojsk króla Jana III.

Jeśli chodzi o powstania to wygranym było Powstanie Wielkopolskie, jak też po części Drugie i Trzecie Sląskie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.