Skocz do zawartości

Sen


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie bracia, pytanie jak w tytule. Ile potrzebujecie dziennie godzin snu, by być najbardziej efektywnym?. Czy stosujecie power napy (krótka drzemka 10min w ciągu dnia), a może macie inne sposoby. Dzięki za odpowiedź! 

Edytowane przez 18TillIDie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ćwiczę/pracuję fizycznie min 7,5-9 (oczywiście jeżeli mogę to 10 nawet).

Jak mam na prawdę dużo na głowie i nie mogę wcześnie się położyć to 5-6 też wystarczy, ale długoterminowo u mnie to objawia się spadkiem wagi/siły i oczywiście nastroju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam strasznie nieregularny sen(skutek braku pracy, żyję sobie pół roku z oszczędności) i śpię raz 4, raz 12h(zasypiam raz o 22 innym razem o 5). Gdy miałem pracę fizyczną tylko na pierwszą zmianę, to spałem 6-8h(przy diecie), lub 8-10h(przy jedzeniu byle jak), do pełnego wypoczynku. Przy pracy w domu było podobnie jak teraz. Więc wszystko zależy od stylu życia :P

Edytowane przez seven
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem typem śródziemnomorskim :), w okolicy wczesnych godzin popołudniowych 1-2 niegodzony snu czyni cuda z moim samopoczuciem (czy drzemkę mam, czy nie, zwykle trudno zasnąć mi przed północą). Ale czasami taki sam efekt da i 10 czy 30 min.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.