Skocz do zawartości

Narzędzia w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, spotkaliście się z marką ryobi? Wkrętara mi umiera, a ostatnio widziałem tę markę w markecie. Ceny mieli OK, duży wybór, a jedna bateria pasuje do każdego sprzętu. Pewnie oprócz kosiarki :P Zastanawiam się czy warto od nich kupić wkrętarkę, no wspomnianą kosiarkę, bo przeprowadzam się właśnie na swoje i trawnik trzeba będzie ogarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7miu lat używam hitaschi i tylko gwozdzi nią nie wbijałem, kilka razy przypalona, baterie jeszcze trzymaja w miarę, nadal mieszam nią klej do płytek.

Co do takich wynalazków jak ryobi i inne to raczej nie polecam, no chyba że ktoś lubi mieć kolekcje bezużytecznego złomu.

Najdroższych też nie polecam,nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryobi to cud nie jest. Bierz Makitę albo Metabo. Droższe, ale warto. I nie sugeruj się udarem, wkrętarka nie jest do tego typu wiercenia a jeśli weźmiesz 18V to mocy będzie miał, że hoho.

 

Swojego czasu założyłem podobny temat, stanęło na Metabo BS 18 .

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam w posiadaniu kilka ich sprzętów m.in. wiertarkę i szlifierkę, do domowego zastosowania jest jak najbardziej ok, domu nie buduję ani nie jestem profesjonalistą więc szkoda mi kasy żeby inwestować w jakieś mega drogie profesjonalne sprzety, jak bym ich użył tylko podczas remontu lub do skrecenia szafki
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 24.06.2017 o 09:18, and napisał:

 

Ale te narzędzia chyba nie są ze stałej ekspozycji? Bo szukałem ostatnio i nie znalazłem.

 

Poszukaj w OBI:

https://www.obi.pl/technika/narzedzia-reczne/c/395

Mają tam znacznie większy wybór ( również te tańsze). no i wydaje mi się,że jednak mozna kupić tam o wiele bardziej profesjonalny sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.05.2017 o 17:32, mateoleo napisał:

Panowie, spotkaliście się z marką ryobi? Wkrętara mi umiera, a ostatnio widziałem tę markę w markecie. Ceny mieli OK, duży wybór, a jedna bateria pasuje do każdego sprzętu. Pewnie oprócz kosiarki :P Zastanawiam się czy warto od nich kupić wkrętarkę, no wspomnianą kosiarkę, bo przeprowadzam się właśnie na swoje i trawnik trzeba będzie ogarniać.

Ja się spotkałem z tą marką. Miesiąc temu. Dostałem trochę starych, ekstra dech od szwagra i robiłem z nich stół. Mega opcja! Kupowałem szlifierkę i wkrętarkę, żeby ten stół ogarnąć. Narzędzia się sprawdziły jak ta lala. Także wrażenia na plus. No i pewnie niedługo wykorzystam szlifierkę, żeby coś tam odnowić, bo cała szopa jest tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2017 o 22:53, zuckerfrei napisał:

Daj link do tego sprzętu co kupiles?

Hej! Ta wkrętara: https://pl.ryobitools.eu/elektronarzedzia/wiercenie-i-wkrecanie/r18ddbl/r18ddbl-0/ i ta szlifiera: https://pl.ryobitools.eu/elektronarzedzia/obrobka-metalu/r18ag/r18ag-0/. Pasuje do nich ta sama bateria, więc dlatego wziąłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazuje się, że kupiłem tę właśnie wkrętarkę ;) Niezły zbieg okoliczności. Nad wyrzynarką jeszcze się zastanowię. Chyba na pierwszy ogień pójdzie jednak pistolet do malowania, bo trzeba trochę odświeżyć chatę, kiedy zrobi się chłodniej, bo dla mnie malowanie w upał to samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie zawsze biorę dwa najtańsze narzędzia z danej kategorii. Każde z nich ma 2 lata gwarancji. Jak się spierdoli to niosę na wymianę i następnego używam, a zepsute wraca do mnie po jakimś czasie w postaci nowego. Za niewielkie "piniondze" (w stosunku do cen markowych narzędzi) zawsze mam pod ręką coś co działa. A jak się spierdoli, to reklamacja i jedziemy dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.