Skocz do zawartości

XTB - broker na giełdzie


Strażak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie. Znam ludzi z tej branży łącznie z osobami, które takie podobne biznesy zakładały. Realnie traci 100% inwestorów - kwestia tylko czasu.
Może nie uwierzycie ale same platformy np: MT4 maja takie funkcje jak monitorowanie zbyt dużych zysków czy ustawianie limitów gdzie automat zamyka transakcje klientowi.
Grasz zawsze przeciwko swojemu brokerowi (Ty zyskujesz - on traci). Broker ma przewagę informacyjną i technologiczną więc bitwa jest nie do wygrania. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Sacred Tree napisał:

@Moriarty Gwoli ścisłości - są nieliczni brokerzy którzy nie grają przeciw klientowi. Ale jakby nie patrzeć FX to wyższa szkoła jazdy.

 

Widzisz, z mojego doświadczenia wynika, że tylko tak mówią. Zapewne masz na myśli np: ECN (niby rynek międzybankowy)
Wszystko fajnie tylko np: taki broker przełącza się na ECN przy spełnieniu kryteriów które wcześniej założył np: wysokość danej transakcji, para walut a nawet zmienność kursów na rynku.

Chodzi (jak zwykle) cały czas o kalkulację biznesu np: mini transakcji nie opłaca się robić w ECN bo koszty są za wysokie (rynek gdzie handlują duże podmioty) i jakby broker takie zastosował to nigdy nie pozyskałby klienta - więc przełącza się na market makera (gra przeciwko brokerowi) i oferuje klientowi zlecenie na normalnych warunkach cenowych :D
Niestety tak to działa od środka.
Mój znajomek siedzi w tym i podobno zarabia (platforma mbanku) ale przynajmniej raz w miesiącu pisze do nich zażalenie, że jakaś transakcja była wykonana z opóźnieniem itp. :)Praktycznie zawsze mu uznają :P więc to mówi samo za siebie...

Edytowane przez Moriarty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz poczuć smak porażki, to Forex da Ci odrobinę tego smaczku :) 

Na Forex-ie można zarabiać bardzo duże pieniądze, ale trzeba się na tym znać. Jeżeli jesteś laikiem, i liczysz na szybki "pewny" zarobek, to ten kawałek chleba zdecydowanie nie jest dla ciebie .

Wiedza z dziedziny ekonomi tutaj się nie za bardzo przyda, bardziej stawiałby na wiedzę z zakresu Prawdopodobieństwa, fibonaczi itp :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś próbowałem się w to bawić czyli jakies 4 lata (bez sukcesów) wstecz to chwalili dom maklerski BOŚ Banku natomiast na xtb wieszali psy za opóźnienia właśnie. Jak to wygląda dziś trudno powiedzieć. Generalnie zabawa na giełdzie, forexie bez inwestowania mnóstwa czasu nie ma większego sensu. W tym trzeba siedzieć. Znałem kiedyś ziomka co ładnie potrafił zarobić na zakładach sportowych ale ten synek siedział po 10 godz dziennie na analizach składów, ustawień, trenerach , kontuzjach,transferach. Jak ktoś lubi to ok dla mnie szkoda czasu może dlatego że zwyczajnie mi to przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

W dniu 29.05.2017 o 21:36, Moriarty napisał:

Dokładnie. Znam ludzi z tej branży łącznie z osobami, które takie podobne biznesy zakładały. Realnie traci 100% inwestorów - kwestia tylko czasu.
Może nie uwierzycie ale same platformy np: MT4 maja takie funkcje jak monitorowanie zbyt dużych zysków czy ustawianie limitów gdzie automat zamyka transakcje klientowi.
Grasz zawsze przeciwko swojemu brokerowi (Ty zyskujesz - on traci). Broker ma przewagę informacyjną i technologiczną więc bitwa jest nie do wygrania. 

 

W dniu 28.06.2017 o 19:13, jaro670 napisał:

natomiast na xtb wieszali psy za opóźnienia właśnie

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kurs-XTB-runal-po-oskarzeniach-KNF-7555246.html

 

"Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), zawiadomiła prokuraturę, że władze XTB dopuściły się przestępstwa z art. 286 Kodeksu karnego, czyli… oszukały swoich klientów na od 8 mln zł do nawet 23,5 mln zł” – informuje dzisiejszy „Puls Biznesu”. Chodzi o wątpliwości pojawiające się w modelu market-makera, gdy klienci tak naprawdę grają przeciwko brokerowi. "

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Brat Jan

Jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Jak faktycznie będą to musieli zapłacić to większość małych podmiotów się zwinie/otworzy za granicą...

W zasadzie analogię działania takich firm można odnieść do kobiet.
Firmy te "starają" się aby klient stracił ale bardzo ładnie wmawiają takiemu klientowi, że to przez jego własne decyzje :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 28.11.2017 o 00:55, Moriarty napisał:

Firmy te "starają" się aby klient stracił ale bardzo ładnie wmawiają takiemu klientowi

Idealnie podsumowałeś rolę operatora fx-a.

Całkowite przeciwieństwo funduszy inwestycyjnych, w tych trzeba być cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.