Skocz do zawartości

Poziom hormonów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W związku z kryzysem małżeńskim zacząłem nad sobą ciężko pracować. Od miesiąca jestem na redukcji, od miesiąca nie jadłem chleba, ciasta, czekolady, ryżu ani makaronu.

Straciłem 6 Kg. Biorę ECA (Efedryna) opisane w innym wątku.

 

Zrobiłem sobie badania hormonów i wyszło trochę problematycznie, pomóżcie mi to zinterpretować.

 

[M31] Kortyzol (jedn.SI) 404,3 nmol/l           

Testosteron 21,23 nmol/l                                                        9,9 — 27,9

[N59] Prolaktyna 135,7 mU/l                                                   98 — 456

próby wątrobowe OK

 

to jest ok ale problem jest dalej:

[I83] SHBG ↑ 60,53 nmol/l                                                                             11,4 — 52,3

[N55] Progesteron ↑ 1,06 nmol/l                                                                     0,159 — 0,474

 

 

Żywię się zdrowo, mięcho i warzywa. A tu taki poziom Progesteronu. Iść do lekarza z tym? ale pierwsze co on powie to zeby odstawić ECA a ja chce dalej chudnąć na efedrynie. Czy taki poziom Progesteronu może być za sprawą ECA?

 

Bracie @GluX czy możesz swoje zdanie wyrazić?

 

 

Edytowane przez RRRR_WWWW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BigDaddy napisał:

Ile zapłaciłeś za wyniki?

 

Cytuj

 

·         *Testosteron – 35,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *Testosteron wolny – 65,00 zł, czas oczekiwania na wynik badania to max 24h

·         *Estradiol – 28,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *Kortyzol – 45,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *SHBG – 53,00 zł, czas oczekiwania na wynik to 7 dni roboczych

·         *Prolaktyna – 28,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *Progesteron – 28,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *FSH – 28,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *LH – 28,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *ATG – 50,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

·         *ATPO – 50,00 zł, czas oczekiwania na wynik badania to max 24h

·         *TSH – 25,00 zł, czas oczekiwania na wynik badania to max 24h

·         *FT3 – 26,00 zł, czas oczekiwania na wynik badania to max 24h

·         *FT4 – 26,00 zł, czas oczekiwania na wynik to max 24h

*- Na badanie należy udać się na czczo

 

 

Zrobiłem mega badania na bardzo wiele kierunków, zostawiłem ok 900zł. Powyżej wkleiłem ceny jakie dostałem po zapytaniu mailowym

Edytowane przez RRRR_WWWW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do endo - obowiazkowo mowisz mu ze masz problem z erekcja i jelitami (czeste zaparcia) to jest wymog o 99% endo zeby ruszyli dupe. Potem zapewne usg jader i nadnerczy oraz dalsze badania. 

 

Jest u Ciebie ginekomastia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy mu mówić o ECA. Bo jak mu nie powiem to to może być ważne, z drugiej strony jak mu powiem to pierwszym i jedynym zaleceniem może być odstaw to i zrób badania za miesiąc.

 

Spróbuje wykupić konsultacje on-line i zapłacić za sensowną konsultacje endokrynologa teraz. Nie stracę czasu, a on mnie na oczy oglądać i tak nie musi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GluX napisał:

Po co masz powtarzac? Idz do endo jak najszybciej

 

Choćby z powodu wykluczenia błędów laboratoryjnych. Wiem, że każde laboratorium ma własne wartości referencyjne oparte na różnych zmiennych, ale te są wyjątkowo niskie. Jeśli spojrzysz po internecie jakie są normy wartości progesteronu u mężczyzn to wyjdzie około 1-3 nmol/l. Tutaj są kilka razy niższe. Stąd polecam powtórzyć wynik w innym laboratorium. Dodatkowym powodem dlaczego nie warto lecieć do lekarza jest to, że badań progesteronu praktycznie się u mężczyzn nie wykonuje. Nie wskazują one na żadną jednostkę chorobową, może poza jakimiś bardzo rzadkimi. Jeśli powiesz lekarzowi, że masz podwyższony progesteron (i to nie jakoś bardzo) bez żadnych innych zmian w wynikach badań ani bez żadnych objawów to Cię na 99% zbyje mówiąc, że po prostu tak masz i nie wiąże się to z żadną patologią. Jeśli to zataisz i zaczniesz wymyślać objawy to będziesz się bawić przez długotrwały proces diagnostyczny, który zapewne nic nie wykaże. A jeśli chcesz tak bardzo USG to wywalisz stówę i powiesz, żeby Ci zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KevinMitnick napisał:

Ten kortyzol to nie za wysoko ? Jaka jest wartość bo nie zaznaczyłeś . Ile min. a ile max. ? Tak w ogóle to wbij sobie teścia i ci sie zmieni życie :)

godz. 7—10 norma: 171 — 536 nmol/l

godz. 16—20 norma: 64 — 327 nmol/l

 

pobranie było rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waginator

 

Miałem jednego zawodnika z takim samym problemem jak tutaj kolega i wyszła jakaś nieprawidłowość w nadnerczach, coś z budową. Dostał kurację 3 miesięczną i mu przeszło do teraz. Koleś miał problem ze wzwodem i ginekomastię. Tam było uderzanie w pregnenolon z tego co pamiętam i jego konwersację w progesteron - ale nie jestem pewien. Nie mniej wyczułem od razu, że wiesz więcej niż przeciętny zjadacz chleba to byłem ciekaw - ja jestem jednak szamanem internetowym, z zawodu programistą, hobbystycznie dietetyka i kulturystyka od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na medycynie 3. roku. Wprawdzie moja wiedza nt. endokrynologii nie jest zbyt duża jak na razie, to jednak na podstawie tego co wiem moim zdaniem nie widzę tu większego problemu. Przeglądnąłem największe kobyły o chorobach endokrynologicznych i badaniach laboratoryjnych - badania progesteronu u mężczyzn się praktycznie nie wykonuje. Można sobie wyobrazić, że występuje tutaj blok metaboliczny albo przerost nadnerczy, ale wyniki innych badań (kortyzol i testosteron) byłyby zaburzone. Progesteron nie jest też markerem nowotworowym wydzielanym przez ukryte guzy. Wszelkie zaburzenia oparte na blokach i dodatkowym wydzielaniu wyjebałyby wyniki w kosmos, tutaj jest raptem dwukrotnie podwyższone przy dziwnie niskich wartościach referencyjnych. No i @RRRR_WWWW nie pisze nic o żadnych objawach. Jednak dla czystości sumienia i faktu, że był gdzieś wspominany wcześniej problem utraty wagi powinienem spytać czy w badaniach był też wynik ACTH? Czy występują u Ciebie jakieś z tych objawów? https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Cushinga#Objawy_i_przebieg

 

Według mnie, jeśli nie masz objawów zespołu Cushinga ani innych o których nie wspominałeś to nie ma się czym martwić. Ale jak będę miał możliwość to podpytam się kogoś bardziej doświadczonego co o tym sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 17.05.2017 at 7:15 PM, GluX said:

Miałem jednego zawodnika z takim samym problemem jak tutaj kolega i wyszła jakaś nieprawidłowość w nadnerczach, coś z budową. Dostał kurację 3 miesięczną i mu przeszło do teraz. Koleś miał problem ze wzwodem i ginekomastię. Tam było uderzanie w pregnenolon z tego co pamiętam i jego konwersację w progesteron - ale nie jestem pewien.

 

@GluX Mógłbyś rozwinąć temat? W jaki sposób została zdiagnozowana nieprawidłowość? Jaki miała charakter (strukturalny/funkcjonalny)? Pytam, bo sam szukam dietetyka, który zaoferuje mi coś więcej niż CBL, wiadro ślepo dobranych supli i przetłumaczone artykuły na swoim fanpage. Może jest ktoś, kogo jesteś w stanie polecić?

 

@RRRR_WWWW IMO SHBG może, ale nie musi być przyczyną Twojego stanu. Odpowiada za wiązanie 45-65% całkowitego testosteronu. Do pełnego obrazu potrzebowalibyśmy poziomu albuminy i CBG (35-55%).

 

Tu już przeklejam:

 

Quote

"Wzrost stężenia SHBG może występować u mężczyzn z hipogonadyzmem czy z niedoborem androgenów. Ponadto podwyższony poziom SHBG wykazano w nadczynności tarczycy, chorobach wątroby, anoreksji, przewlekłym stresie oraz przy długotrwałym wysiłku fizycznym, przy stosowaniu diety ubogotłuszczowej, wysoko węglowodanowej, bogatej w fitoestrogeny i izoflawony oraz pod wpływem estrogenów, w marskości wątroby czy w procesie starzenia się. Oznaczanie stężenia SHBG umożliwia ocenę statusu wolnych/biodostępnych androgenów i jest ważnym parametrem w diagnostyce niedoboru androgenów u mężczyzn lub hiperandrogenizmu u kobiet ."

 

Z bezpieczniejszych środków, mógłbyś zastanowić się nad Provironem, ale IMO 100 razy lepiej zadbać o zdrowy poziom stresu i w międzyczasie szukać przyczyny.

Daj proszę znać, jak coś w kontekście progesteronu się dowiesz. 

Edytowane przez Gaindalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.