Skocz do zawartości

Oczami (białorycerskiego) Mężczyzny.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten temat na forum bo już nie mogę wytrzymać tego co się dzieje w internetach. Fala samotnych kobiet i białorycerzy chwaląca autora świetnych "związkowych" artykułów. Strony nie podam bo nie chce robić reklamy - wystarczy wpisać tytuł w wyszukiwarkę facebook.

 

Oto moje ulubione cytaty.

Cytuj

 

Wybaczcie. Może się narażę. Może nie wypada. Może nie powinienem. Ale co mam zrobić czytając kolejny raz takie brednie w komentarzach? Część z was pisze o tym, że jeśli mężczyzna będzie traktował kobietę z szacunkiem, będzie ją szanował, wspierał ją, pomagał, pokazywał codziennie, że ją bardzo kocha i jest najwspanialszą kobietą na świecie to… ona go oleje.

Przeczytałem przed momentem, że: „Nie tego chcą kobiety. Teraz trzeba być chamem i skupiać się tylko na sobie, a robienie tego o czym piszesz wcale nie jest męskie”.

Ja pierdole. Nie wiem. Może faktycznie jestem staroświecki, ale zawsze myślałem, że najbardziej męski jest szacunek do kobiety, traktowanie jej w taki sposób, by czuła się w naszych oczach kobieca w 100%. Dodatkowo pomaganie i dawanie wsparcia ma nie być męskie? To kto tu ma być kurwa mężczyzną? Ty czy ona? Może jeszcze niech tylko ona pracuje na wasze utrzymanie, a zimą daj jej siekierę i niech idzie drewno porąbać, żebyście mogli posiedzieć wspólnie w ciepłym mieszkaniu. Skoro kupienie swojej kobiecie bukietu czerwonych róż, zaproszenie na kolację gdzie może włożyć dla Ciebie durniu swoją najseksowniejszą sukienkę i poczuć się kobieco, bo spędza czas ze swoim mężczyzną ma nie być męskie to ja już nie mam więcej pytań. Nie ma dla Ciebie ratunku.

 

 

Cytuj

 

Dbaj o miłość swojego życia.

Większość facetów w dzisiejszych czasach uważa, że zaproszenie kobiety do kawiarni lub restauracji to fanaberie i nie potrzebne wymysły. Przygotowanie romantycznej kolacji w domu lub podanie rano ukochanej osobie śniadania do łóżka jest traktowane jak zbyt wygórowane oczekiwania. Sięgnięcie dla miłości naszego życia po pudełko czekoladek gdy jesteśmy w sklepie czy kupienie nawet małej róży gdy mijamy kwiaciarnie to przecież tak wielka abstrakcja. W końcu potraficie to nawet tłumaczyć zwykłym „nie stać mnie”. Czy jednak te kilka złotych za różę, kwiaty lub butelkę wina to wydatek, który nie da wam dalej spokojnie żyć Panowie? Tu nie chodzi o wyżej wymienione drobiazgi same w sobie. Tu chodzi o pokazanie – „Jestem i zależy mi na Tobie”!

[...]

Mówimy tu o drobiazgach, o dawaniu siebie, swojego zainteresowania, obecności, czułości i wsparcia. Uszykuj kobiecie z którą postanowiłeś kroczyć przez życie kąpiel po ciężkim dniu w pracy. Umyj naczynia, pościel łóżko, zapal świeczkę w sypialni i przynieś jej gorącą herbatę gdy ogląda swój ulubiony serial. Zrób cokolwiek, byle wybranka Twojego serca czuła, że MĘŻCZYZNA który ją kocha jest przy niej. Przykryj ją kocem gdy marznie, przytul gdy jest smutna i otrzyj łzy gdy płacze. Szanuj ją, pomagaj jej, kochaj, wspieraj – to Twoja miłość, główny sens życia, więc niech będzie prawdziwym priorytetem.

Nie bój się jej powiedzieć, że tęsknisz – ona na to zasługuje. Zasługuje na to żebyś nazywał ją swoim skarbem, swoim światem i marzeniem. Marzeniem, które się spełniło i jesteś szczęśliwy, że jest z Tobą. Oddaj jej swoje serce i powtarzaj, że ją kochasz. Tak żeby ona to czuła… tak żebyś Ty to czuł… Zastanów się co by było gdybyś ją stracił, jak strasznie byś wtedy tęsknił? Zrozum w końcu jaki masz skarb przy swoim boku. Masz kogoś kto kocha Cię mimo wszystkich wad, mimo tego że tak daleko Ci do ideału i tak wiele razy ją krzywdziłeś. Ona dalej jest przy Tobie, budzi się każdego dnia i kocha Cię coraz bardziej.

 

 

Cytuj

 

Wstyd mi. Wstyd mi za nas, za facetów. Wybaczcie, że to napiszę ale 90% z nas to mentalni idioci. Ludzie bez jakiejkolwiek wrażliwości, dumnie noszący głowę w chmurach. Durnie regularnie trujący życie innych osób, którzy myślą, że tak właśnie powinno wyglądać życie i relacja dwojga najbliższych sobie osób. To przerażające.

Może nie powinienem tak pisać, ale co innego mam pomyśleć o ludziach, którzy zamiast starać się pielęgnować swoją miłość, dawać swoje zaangażowanie, swój czas i obecność mają to wszystko po prostu w dupie? Jak mam nazwać mężczyzną kogoś kto zamiast kupić kwiaty lub zabrać swoją kobietę na kolację, kawę, do kina, na łyżwy, gdziekolwiek woli kupić sobie czteropak piwa, rozłożyć swoją dupę na kanapie i oglądać mecz? Jak ma mi nie być wstyd za faceta, który nie potrafi porozmawiać ze swoją kobietą, nie chce jej wysłuchać i nie spyta nawet jak jej minął dzień? O przytuleniu, pomocy i daniu do zrozumienia, że zawsze może na niego liczyć nawet nie ma co marzyć. Czy naprawdę odpuszczenie sobie kilku meczy w Fifę i pomoc w zrobieniu obiadu, zakupów czy posprzątaniu domu to tak wielka ujma na honorze?

Normalnością powinny być codzienne gesty, pokazywanie że to właśnie Ty jesteś dla mnie najważniejsza, że z każdym dniem kocham Cię coraz bardziej i każdego dnia chcę sprawiać by pojawiał się na Twojej twarzy uśmiech. Tak być powinno. Jednak okazuje się, że już nawet drobne gesty od czasu do czasu w większości wypadków są problemem. Jest obojętność, cisza, zaniedbanie… to niszczy nie tylko nasz związek, ale niszczy tą biedną istotę na, której tak Ci wcześniej zależało!

Po wiadomościach od was, po waszych komentarzach i po tym co widzę na co dzień wśród osób, z którymi widuje się w pracy, sklepie czy na ulicy jest mi wstyd. Jest mi przykro. Jakiś czas temu w mojej pracy pojawił się nowy chłopak, około 25 lat. Pierwszego dnia przysiadł się do mnie i mojego przyjaciela w kantynie, wyciągnął starannie zapakowany pojemnik z jedzeniem, a po chwili powiedział „kurwa trzy godziny w kuchni siedziała, a takie gówno zrobiła, jak ja mam się tym najeść, nawet do garów się nie nadaje”. To jest właśnie dno, mentalne dno w jakim znajduje się 90% facetów.

 

 

Cytuj

 

Kiedy ostatnio zaprosiłeś ją na randkę? Kiedy pokazałeś, że jest kobietą którą kochasz ponad życie i chcesz sprawiać by jej świat był piękniejszy? Każdy dzień jest dobry, żeby dołożyć uśmiechu na jej pięknej buzi. Staraj się, zdobywaj każdego dnia – niezależnie od tego jak dawno jest Twoja.

Zaproś ją na kolację, kup bukiet kwiatów i pozwól jej ubrać najlepszą sukienkę. Ona chce być wyjątkowa… dla Ciebie, pozwól jej to robić, spójrz na nią tak jak patrzyłeś na samym początku waszego związku, upajaj się uśmiechem, zapachem, kuszącym spojrzeniem. Stary! To Twoja miłość, najważniejsza osoba w Twoim życiu! Do cholery, spraw żeby czuła się najbardziej wyjątkową kobietą na świecie. Kobietą, która u swojego boku ma prawdziwego mężczyznę!

Każdy dzień jest dobry, żeby zabrać ją na randkę. Piękne wnętrze kawiarni, pyszne ciasto, puszysta pianka z gorącego cappuccino i rozmowa z najważniejszym mężczyzną w jej życiu – to tak niewiele, a jednak tak dużo. Wspólny spacer wieczorem, butelka wina i dwa kieliszki w świetle gwiazd… ona o tym marzy, więc dlaczego po prostu nie spełnić tych marzeń?

Możesz zrobić mnóstwo rzeczy, by pokazać jej jak bardzo ją kochasz. Zrób jej niespodziankę gdy wróci z pracy, przygotuj elegancką kolację, zapal świeczki i puść jej ulubioną muzykę. Zabierz ją na łyżwy, rowery, nawet do kina. Zrób cokolwiek! Bądź mężczyzną!

 

 

Edytowane przez Zbychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie podałeś autorów choćby z imion bo aż trudno mi uwierzyć że faceci też to pisali. Całość wygląda mi na radosną masturbację mentalną jakichś niedotykanych  od lat męskim narządem pań po 40. Ta tęsknota za nadskakiwaniem faceta, adorowaniem jest dość charakterystyczna dla tego wieku. 

Edytowane przez jaro670
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn.. ciężki kawałek lektury. Chciałem się pokusić o sprawdzenie tego na własne oczy ale lepiej unikać syfu - zbyt dużo pierdolnika w życiu wokół na codzień a to jest widzę wyższy level, jeśli to pisał facet. Niezły dramat.

 

Proponuję u źródła tego czegoś zalinkować do braciasamscy? Może jakiś facet poczyta i się zastanowi. Chociaż czuję że zjadą tam w komentarzach od kmiotów, buraków itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporej części ten osobnik jest znany, zazwyczaj wklejam cytaty @HORACIOU5 gdy jest smutny, od razu mu się humor poprawia :D

Z tego co widzę, dostał nominację na męski blog roku 2017, od nas prędzej dostałby statuetkę zakuty łeb roku 2017 :)

Swoją drogą jury musi mieć coś z oczami, mężczyzny zbyt wiele w tym nie ma.

 

@emehcsfotuoog

Nie ma to najmniejszego sensu, 95% na 170k polubień to kobiety. To trochę jak rzucanie kamieniami w bańkę os ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając takie teksty, czasami zastanawiam się, czy twórcy postępują tak, że jednej strony piszą białorycerskie paszkwile a z drugiej - postępują zupełnie odwrotnie do publicznego przekazu. O to samo mogę podejrzewać muzyków i reżyserów. :D

 

Korci mnie, żeby założyć podobny fanpage. Zacząłbym od treści neutralnych, żeby wtopić się w schemat podobnych stron, a potem dzięki metodzie "powolnego przykręcania śruby" starałbym się uświadomić obserwujących o zasadach matrixa. :rolleyes:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon jak zna się prawdę, to pozostaje jedynie śmiać się z tego. Nie ma się tym co przejmować, bo swoimi nerwami świata nie zmienimy. Możemy jedynie dziękować, że na nas już to pierdololo nie działa. Rycerstwo było i będzie, ale mam takie wrażenie, że coraz więcej mężczyzn będzie dostrzegało stan faktyczny i z czasem coraz więcej samic będzie miało ból dupki z powodu że nie będą wielbione za samo to, że istnieją i po prostu są ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z podstrony "Kim jestem":

Quote

Za największy sukces w swoim życiu zdecydowanie uważam związek z najcudowniejszą kobietą na świecie, a każdy jej uśmiech traktuje jako swoje zwycięstwo. Codziennie patrząc na nią myślę, iż nie da się już kochać bardziej, by następnego dnia uświadomić sobie… iż jednak się da. W skrócie – jest moim światem, a całą resztę traktuję jako dodatek bez którego da się żyć. Bez niej nie.

 

R.I.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Śmieszą mnie więc opinie, że kobiety w dzisiejszych czasach tylko wymagają. Oczekują cudów i zaangażowania nie z tej ziemi. Gówno prawda. Kobiety oczekują, że ktoś ujmie ich duszę i serce po męsku. Czekają na kogoś kto się najzwyczajniej zaangażuje, kto potrafi podejmować męskie decyzje, da im czas, zaufanie oraz obecność. W zamian wniosą do tego związku wszystko co najlepsze, wystarczy tylko dostrzec i pokochać całe piękno, które jest w ich sercu.

Kto się z tym zgodzi? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jest ten sam co zarzucał mężczyznom bylejakość. Pisałem post na temat jego artykułu. On to robi z pewnością dla hajsu i możliwe też, że dla swojej partnerki. Jego głównymi odbiorczyniami są kobiety.

Pamiętajcie: Jeśli jakiś bloger/youtuber/pisarz itp. pisze na męskie tematy, a jego głównymi odbiorczyniami są kobiety i to w dodatku mu przyklaskujące to wiedz że coś się dzieje :D I z pewnością jego rady nie są dobre dla mężczyzn ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.