Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Bracia,

 

ostatnio uświadomiłem sobie kolejny mechanizm, może nie działający zawsze i wszędzie, ale na pewno w poważnym związku jakim jest małżeństwo. Zasada, którą chcę tu zdefiniować brzmi tak:

"kobieta nie przeprasza za swoje błędy werbalnie, ale robi to czynem."

 

Dosyć często zdarza się, że żona tocząc swoją zwyczajową walkę z mężem by sprawdzić czy jest mocny, przekracza dopuszczalne granice. Miałem taką sytuację ostatnio. Poprosiła żebym pomógł jej coś zrobić na komputerze. Co ja pieprzę. Nie padło tam żadne słowo proszę. Ok. Poszedłem, prosta rzecz. Ona: - co tu kliknąć? Ja: to. Ale zaraz trzeba będzie takie coś zrobić. Ona: - dobra, wiem, idź stąd. Po chwili: - Co tu mam zrobić? Ja: - mówiłem ci, że zaraz będziesz musiała to i to. Ona: - ale po co się wydzierasz? (ja mówię normalnie). Ja: - daj, zaraz to zrobię, ale jak ci mówię, że nie będziesz wiedziała co potem zrobić to było słuchać. Ona: - zaraz sobie zadzwonię po informatyka (nie ma do kogo zadzwonić, a musi to zrobić na już...). Ja: - to sobie dzwoń, jak robisz łaskę, że ci jeszcze pomagam, to rób sobie wszystko sama - i wychodzę lekko podkurwiony zamykając drzwi o 40% mocniej niż zwykle.

 

Po tym zdarzeniu wydawałoby się jasne, że normalny człowiek ochłonie, zda sobie sprawę z błędu i przeprosi. Ale nie kobieta.

Ta na początku udaje, że nic się nie stało, a jak już, to ty byłeś napastliwy (przez bezinteresowną chęć pomocy...). Ważne, aby w tym momencie nie popaść w odruchy białorycerskie i nie serwować tekstów typu: "kochanie, choć już, wszystko dobrze, pogódźmy się" itp. Nie. Masz być nieco oschły, i masz pełne prawo do czucia się obrażonym (nie mylić z fochem). Gdy się zapyta "co ty jesteś jakiś dziwny" (a faktycznie nie czujesz się w porządku z tą sytuacją) odpowiadasz grzecznie, że wczorajsze zachowanie nie było na miejscu. Nie proś o przeprosiny. To nie przystoi. 

 

Ciekawe rzeczy dzieją się potem. Jeśli dochowasz męskiej postawy, kobieta zaczyna przepraszać i pokazywać, że zrozumiała swój błąd, ale nie słownie, a poprzez czyny. Jakie to mogą być czyny zostawiam wam do domysłu, bo uważam, że pewne sprawy są tabu nawet w naszym gronie, ale nie jest to tylko to o czym myślicie, ale także wszelkie inne formy okazywania uczucia jakie decydują o tym czy czujemy się kochani.

 

I teraz puenta. Na początku oczekiwałem od kobiety słowa "przepraszam, że...". Tak, jak oczekiwałbym tego od mężczyzny. Teraz zrozumiałem, że kobiety nie tylko są do tego niezdolne (przynajmniej zazwyczaj), ale że ich naturalna, niewerbalna forma przeprosin jest dużo bardziej miła dla mężczyzny (przy czym mam na myśli nie tylko to co niektórzy teraz...), ale i bardziej właściwa do ich płci.

 

Zastanówcie się, czy kiedykolwiek słyszeliście od kobiety SZCZERE słowo przepraszam za krzywdę wam wyrządzoną?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy studenckie. Cztery lata z pewną biuściastą półborderką-histeryczką.

Nigdy nie padło 'przepraszam'. Co najwyżej, jak już tak się zapędziła że sama zauważyła przegięcie to padało coś w stylu:

 

'Hihihihi, ojtam-ojtam, hihihihih'. Czyli sprawa zbagatelizowana i jej nigdy nie było ;) Dodatkowo czasami wchodził też 'czyn'

czyli najczęściej wypięty tyłek lub chętne usta - kolejny schemat. Ale to znacznie rzadziej.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne doświadczenia. Najlepiej zapamiętałem sobie pannę, która w czasie jednej imprezy odjebała mi numer pt. "wychodzę nagle bez pożegnania i zostawiam cię jak śmiecia". 

Mimo że byłem wtedy niedoświadczony nie mogłem tego zdzierżyć. Przez ponad tydzień nie odzywałem się do niej wcale. Na początku cisza. Potem sms-y jakby nic się nie stało. Następnie złość, wkurwienie, agresja i oskarżenia. W następnym kroku błaganie o spotkanie. Na spotkaniu od razu się łasi i zaprasza na masaż. Wiadomo jak się się potoczyło dalej. 

 

Tu moja myśl z dzisiaj: Czy kupczenie ciałem w ramach przeprosin nie jest przypadkiem  zbyt wczesnym etapem na wybaczenie?

 

Przy następnej okazji spróbuję wymóc przyznanie się do winy wraz uzasadnieniem dlaczego jej czyn był zły. I na koniec żadnego seksu - tylko opierdolenie gały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qaikwow bo żeby przyznać się do błędu trzeba z sobą coś reprezentować i być emocjonalnie rozwiniętym człowiekiem (w dobrym tego słowa znaczeniu). W dzisiejszych czasach to już nawet faceci (bo mężczyznami nie nazwę) nie potrafią przyznać się do błędu. Tzn. teraz ludzie widzą 4 razy lepiej cudze błędy ale swoje wręcz odwrotnie. XXI wiek to pokolenie wg mnie małych słabych psychicznie ludzi, którzy jedynie co widzą to "moje ja, nawet po trupach do celu".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek1991 napisał:

XXI wiek to pokolenie wg mnie małych słabych psychicznie ludzi, którzy jedynie co widzą to "moje ja, nawet po trupach bez celu".

Lekka korekta. Teraz pełna zgoda.

 

Cynizm w XXI wieku to odrzucenie norm i wartości, ale bez korzyści z tego płynących...

 

Macciavelli się ze śmiechu w grobie dusi...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie najczęściej udają, że nic się nie stało, dopiero jak jest cisza i laska widzi, że nie masz ochoty z nią rozmawiać to coś tam zaczyna się w głowie kolebać.  Koniec końców jeśli chce Cie zdobyć to musi przeprosić ( no chyba, że jesteś zdobyty to nie)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 09:14, lupele napisał:

Miałem podobne doświadczenia...

 

Stary, zmień tego ohydnego avatara bo obraża Boga, mnie jak i innych braci tutaj związanych z Kościołem katolickim. Takie rzeczy są niedopuszczalne i przekraczają granice dobrego smaku i przyzwoitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opis tu jest przeprosin czy urabiania samca swoja dupa? Gdzie jest ta granica. Ja w moim LTR wymuszalem słowo przepraszam ale to była wojna... 

 

Aż do slow z mojej strony: wypierdalaj z mojego życia chcę być szczęśliwy....

 

 

Tak naprawdę chciałem być szczęśliwy z nią ale teraz jest 100 razy lepiej jak z babą... Sic :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy usłyszałem słowo przepraszam z ust baby,ale.No właśnie zawsze jest jakieś "ale" :) Miałem nieodparte wrażenie,że jest to podyktowane osiągnięciem jakiś korzyści.

A tak, stara śpiewka:Ok rozumiem,więcej tak nie zrobię,poprawię się,bla bla bla.

Małe dzieci w ciałach dorosłych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎23 o 08:14, Logan napisał:

 

Stary, zmień tego ohydnego avatara bo obraża Boga, mnie jak i innych braci tutaj związanych z Kościołem katolickim. Takie rzeczy są niedopuszczalne i przekraczają granice dobrego smaku i przyzwoitości.

 

Rozważyłem w skrytości serca twoją prośbę i jednak nie przychylam się do twojej prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lupele jednak ja bym Cię poprosił o inny avatar. Chodzi głównie o to, żeby forum było szanowane, a nikt nie będzie szanował ludzi, którzy pozwalają na obrażanie nieżyjącego papieża, bez względu na to co o nim sądzimy. Po prostu nie wypada - i zaszkodzi to naszej idei uświadamiania innych ludzi. Ktoś poważny tu wejdzie, zobaczy taki avatar i natychmiast odejdzie.

 

Więc moja prośba jest taka, żebyś zmienił avatar - może być wulgarny, ale nie łamiący prawa i ogólnoludzkiej moralności.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to o czym piszecie to nie są żadne przeprosiny. "Czyny" przepraszające to nic innego jak zamiecenie problemu pod dywan. Ot, naprawienie atmosfery.

 

Przeprosiny bez jawnego przyznania się do błędu, pokory, chęci poprawy i nie popełniania czegoś takiego w przyszłości są gówno warte. Ona tym czynem sprawia tylko to, że Ty zapominasz o sytuacji, ale ona w swojej główce w dalszym ciągu nie popełniła żadnego błędu :) Więc dalej będzie robić to samo. 

 

Tak jak wspomniał @zuckerfrei  - jesteście w ten sposób po prostu urabiani. I ja się z tym zgadzam. Jeśli po dostaniu ciałka swojej kobiety zapominacie o problemie, dajecie jej jasny sygnał, że w ten sposób załatwi sobie wszystko.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stulejman Wspaniały napisał:

@lupele jednak ja bym Cię poprosił o inny avatar. Chodzi głównie o to, żeby forum było szanowane, a nikt nie będzie szanował ludzi, którzy pozwalają na obrażanie nieżyjącego papieża, bez względu na to co o nim sądzimy. Po prostu nie wypada - i zaszkodzi to naszej idei uświadamiania innych ludzi. Ktoś poważny tu wejdzie, zobaczy taki avatar i natychmiast odejdzie.

 

Więc moja prośba jest taka, żebyś zmienił avatar - może być wulgarny, ale nie łamiący prawa i ogólnoludzkiej moralności.

 

No w sumie masz racje. Ale tu trzeba się zastanowić dalej: Bo co będzie jak na forum wejdzie jakiś żyd albo inny zapiekły filosemita i zobaczy ksywki i awatary moderatorów? Przecież to się może skończyć procesami i obsmarowaniem w wyborczej.

Edytowane przez lupele
Bo tak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

@lupele zależy Ci na forum i tym, żeby coś zmieniło w naszym kraju, pomogło ludziom? To sam z własnej woli zmień avatar, bo Twój obecny nam szkodzi, naprawdę. O których avatarach modów mówisz?

 

O awatarach z pejsami i żydowskimi czapeczkami. Te środowiska są strasznie wrażliwe i mogą odebrać to jako kpinę żydowskich tradycji i wartości. Pomyśl tylko: znajdzie się jakiś frajer i co wtedy? Zacznie się jazda - bo i niektóre treści z forum mogłyby podpaść pod antysemityzm, dyskryminacje kobiet itepe. Artykuły w wybrorczej, sprawy w sądzie. Jeżeli zależy Ci na przyszłości forum oraz własnej idei to powinieneś się tym niezwłocznie zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lupele rozmawiamy teraz o Twoim avatarze, a nie o avatarach modów które nie mają nic wspólnego z antysemityzmem. Ja jak i moderatorzy forum braciasamcy.pl, wielokrotnie wyrażaliśmy podziw dla potęgi Żydów, więc nie lękamy się ani artykułów, ani pozwów.

 

Zresztą pozew o co? Można mieć avatar żyda, ale Ty masz avatar KONKRETNEJ osoby, którą w tym avatarze obrażasz popkowym sznytem twarzowym.

 

Proszę Cię o odpowiedź - zdejmiesz avatar po dobroci, jak Cię grzecznie proszę, czy wybierzesz walkę ze zdrowym rozsądkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lupele mógłbyś mieć w avatarze Myszkę Miki, ale gdyby @Stulejman Wspaniały poprosił Cie o zmianę avatara to musisz go zmienić. Właściciel forum ma na nim władzę absolutną. Twoja decyzja czy zostajesz u niego na jego zasadach czy odchodzisz. Przepraszam ale musiałem dodać swoje 3 grosze :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stulejman Wspaniały napisał:

@lupele rozmawiamy teraz o Twoim avatarze, a nie o avatarach modów które nie mają nic wspólnego z antysemityzmem. Ja jak i moderatorzy forum braciasamcy.pl, wielokrotnie wyrażaliśmy podziw dla potęgi Żydów, więc nie lękamy się ani artykułów, ani pozwów.

 

Zresztą pozew o co? Można mieć avatar żyda, ale Ty masz avatar KONKRETNEJ osoby, którą w tym avatarze obrażasz popkowym sznytem twarzowym.

 

Proszę Cię o odpowiedź - zdejmiesz avatar po dobroci, jak Cię grzecznie proszę, czy wybierzesz walkę ze zdrowym rozsądkiem?

 

Ale nie rozumiem - dlaczego  popkowa skaryfikacja miałaby niby być obraźliwa?

 

Przypominam zainteresowanym, że na forum pojawiały treści naprawdę  obraźliwe dla osoby ojca świętego. Np. takie

 

https://zapodaj.net/c1ceebab76be3.png.html

 

I co wtedy było spoko? Sam moderator (ówczesny) zapodawał takimi treściami . Nawet polajkowałeś .

 

Zresztą dalej:

Nie naruszam żadnego punku regulaminu. Jeśli naruszyłem to niby dlateczego przez prawie 2,5 żaden z modów ani szanowny właściciel forum nie mieli zadnych obiekcji do mojego avatara?

 

Edytowane przez lupele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lupele Screen który dajesz, zamieszcza prywatną opinię o papieżu. Ty masz w avatarze jego twarz ze szpecącym sznytem, która pokazuje się wszędzie, tak samo w dyskusji o papierze toaletowym, ekonomii jak i w każdym możliwym. Opinia Brzytwy była zamieszczona w wątku do tego przeznaczonym, gdzie ktoś kto ma inne zdanie, nie musi wchodzić ani czytać. A Twój avatar narzuca się każdej osobie, także tym które nie mają ochoty na niego patrzeć, bo np. lubią papieża, do czego mają prawo.

 

Ja go nie lubię, ale nie wklejam takich zdjęć - bo szanuję osoby które mają inne zdanie w tym temacie. 

 

Oczywiście oboje wiemy że widzisz różnicę, ale sprawdzasz granice mojej cierpliwości. 

 

I tu Cię zaskoczę - dotarłeś do absolutnej granicy. Masz 20 minut na zmianę avatara, albo jeśli nie rozumiesz mojej prośby, fundnę Ci dwa, trzy tygodnie L4, żebyś sobie wszystko na spokojnie przeczytał, przetrawił, pozastanawiał się. A może miesiąc zwolnienia? 

 

20 minut, czas start. A może było miło wszystko załatwić, nieprawdaż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stulejman Wspaniały napisał:

@lupele Screen który dajesz, zamieszcza prywatną opinię o papieżu. Ty masz w avatarze jego twarz ze szpecącym sznytem, która pokazuje się wszędzie, tak samo w dyskusji o papierze toaletowym, ekonomii jak i w każdym możliwym. Opinia Brzytwy była zamieszczona w wątku do tego przeznaczonym, gdzie ktoś kto ma inne zdanie, nie musi wchodzić ani czytać. A Twój avatar narzuca się każdej osobie, także tym które nie mają ochoty na niego patrzeć, bo np. lubią papieża, do czego mają prawo.

 

Ja go nie lubię, ale nie wklejam takich zdjęć - bo szanuję osoby które mają inne zdanie w tym temacie. 

 

Oczywiście oboje wiemy że widzisz różnicę, ale sprawdzasz granice mojej cierpliwości. 

 

I tu Cię zaskoczę - dotarłeś do absolutnej granicy. Masz 20 minut na zmianę avatara, albo jeśli nie rozumiesz mojej prośby, fundnę Ci dwa, trzy tygodnie L4, żebyś sobie wszystko na spokojnie przeczytał, przetrawił, pozastanawiał się. A może miesiąc zwolnienia? 

 

20 minut, czas start. A może było miło wszystko załatwić, nieprawdaż? 

 

 

Widzisz panie Marku.

 

Zachowania w stylu, że nagle się coś komuś odwidziało po dwóch latach i widzi problem tam gdzie go do tej pory wcale nie widział, podwójne standarty i szantaże (czyli wszystko co zaprezentowałeś w tym wątku) to jest sama śmietanka najgorszych kobiecych zachowań jakie wielokrotnie wałkowano na tym forum.

 A więc chcesz banować? Banuj - Sam topisz swoje forum i swoje dobre imie. 

 

Ps. Ciekawe czy wyczyścisz ten wątek :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam odwidziało. Forum to nie tylko Ty, ale też inni ludzie - którzy zgłosili że uważają Twój avatar za obraźliwy. Tłumaczyłem, grzecznie i przyjacielsko prosiłem o zamianę jednego obrazeczka, a w zamian tylko oskarżenia modów i innych, bez składu i ładu. Tak więc skoro chcesz bana, to nie ma sprawy. Wprawdzie chciałem dać Ci 2 - 4 tygodnie L4, ale skoro stawiasz sprawę ambicjonalnie, na ostrzu noża, nie pozostawiasz mi wyboru i dam Ci tego bana.

 

A co do forum, to to od początku słyszę że forum topię, duszę, morduję, zarzynam, niszczę i zostanę z niczym. Spójrz na statystyki dobry człowieku i wyjdź z myślenia życzeniowego - idzie jak huragan wszystko do przodu, a u mnie też coraz lepiej. Ciebie usuwam, ale przyjdzie kilkadziesiąt innych osób, bo zobaczą że to miejsce szanuje ludzi i ich odczucia.

 

Ale dzięki za Twoją tu bytność i życzę powodzenia w życiu, szczerze i bez kpiny. Bana nie bierz do siebie, rzuciłeś mi przy ludziach wyzwanie, i nie mogę pokazać że takie zachowanie jest dopuszczalne. Trzymaj się.

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu powiem Wam Panowie, ze w kwestii przepraszania, w której zazwyczaj udają ze nic się nie stało albo szukają innych winnych. Przyznanie, ze same popełniły jakieś błędy ma zawsze na celu zmanipulowanie nas, uśpienie czujności za przykład podam wypowiedz matki mojej byłej: "moje małżeństwo się rozpadło i choć wiem, ze popełniłam pewne błędy to stało się to nie z mojej winy. Gorsze geny, rodzina dwa dni mnie w domu przetrzymywała żebym nie wychodziła za tego człowieka, ale ja się uparłam i poniosłam tego konsekwencje". Czujecie klimacik?

 

Natomiast od jej cudownej córeczki kiedyś usłyszałem po wyświadczonej jej przysłudze na mój cyniczny i (niemądrze) ponowiony nacisk bym usłyszał "dziękuje" tekst "nie lubię jak ktoś mnie zmusza bym za coś dziękowała" i wyjątkowo paskudny grymas na twarzy. Problem dotyczy nie tylko przepraszam ale i dziękuje, ksiezniczkowatosc w pełnej krasie. 

 

Na początku relacji i podejrzewam, ze jak się człowiek mocno pilnuje będzie słyszeć te frazy, ale potem bywa różnie. Wydaje mi się, ze gdybym nie usłyszał jednego z tych słów w należytej sytuacji teraz wykonałbym potężny krok w tył w relacji i delikatnie ochłodził stosunki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały jest gro ludzi u nas na forum, ktorych avatary tez sa niewlasciwe. Chociazby @Mosze Red z diablem z lasicy i pejsami, @Rnext z zydkiem jako hitmanem... I co? I jakos nic sie nie dzieje. A jakby ktos byl zydem na forum i sobie nie zyczyl zeby byc przedstawianym jako diabel skaczacy na dupie? Juz widze jak nagle dziesiat osob zmienia avatary i nazwy uzytkownika. Napierdalamy sie z zydkow co chwile tutaj. Polowe dzialu "Zarty podszyte prawda lub niekoniecznie 2.0" powinno pojsc do wyjebania jakby kazdy poczul sie taki urazony. Jedyna osoba to @Logan, ktory mial jakies "ale" do avatara.

Wszystkie tresci na forum sa ogolnodostepne, wiec i wszyscy widza co piszemy i widza tez avatary. W swoich ksiazkach Marek tak bardzo nie lubisz tej instytucji zwanej kosciolem za wtlaczanie do podswiadomosci ciaglego umartwiania sie i jakiejs idiotycznej winy a banujesz uzytkownika za avatara z papiezem. A kim niby ten papiez jest jak nie przedstawicielem kosciola katolickiego? Najgorszej zarazy, ktora z pieknym Starym Testamentem nie ma nic wspolnego a jest firma nastawiona na zarabianie. No to moze nie papieza obraza a Karola Wojtyle? A czym sie rozni Karol Wojtyla od zwyklego dobrego chlopa, ktory pomoze i pomodli sie. Niczym. Nic obrazliwego w tym avatarze nie ma, jest wrecz zabawny bo chodzi tu o mine i tyle. Ta przepychanka jest idiotyczna. Nie wiem czy zbanujesz czy nie, ale ja sie przychylam do @lupele i widze tu wielki pawi pokaz ogona z twojej strony niczym sensownym nie poparty. Ugiales sie pod jednym postem uzytkownika, ktory malo co napisal na forum i banujesz goscia, ktory ma duzo lepsza reputacje i jest tu ponad dwa lata bo "o la boga papieza obrazajo!". Moja opinia jest taka, ze to strasznie slabe bylo. Tyle w temacie.

Co do przepraszania, to mi sie zdarzylo, ze bialoglowa mnie przeprosila, ale to tylko po tym, gdy bylem wtedy stanowczy. Ale to nie jest zwykle przepraszam - to jest babskie przepraszam. Wiec jest okraszone wszelkiego rodzaju zmiekczaczami wydarzen. Zawsze bylo "przepraszam cie kochanie, ale mogles/byles/czemu nie zrobiles" itp. Zawsze byla proba rozmiekczenia i przeniesienia czesci winy na mnie. One to chyba wszystkie tak maja - bylo wiele razy w audycjach i ksiazkach o strachu przed wzieciem odpowiedzialnosci za slowa i czyny. Wiec nawet "przepraszam" nie moze byc proste i z pokora tylko zawsze kurwa cos musi byc. "Przepraszam, ze ochlapalam cie autem w deszczu, ale po co wychodzisz na pole w taka pogode?", Przepraszam kochanie, ze wzielam twoje auto bez pytania, ale powinienes napisac przy kluczykach "nie brac bez pytania"". Itd. Mozna mnozyc.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.