Skocz do zawartości

Koronowane figurki.


Pyrrus

Rekomendowane odpowiedzi

Przestałem chodzić do kościoła jakieś 10 lat temu, kiedy zdałem sobie sprawę z absurdalności dogmatów katolickich i tego że biblia to swoista mitologia. Ale absurdalne ceremonie cały czas mnie zaskakują. Niecały rok temu moja matka pochwaliła się że uczestniczyła w koronacji figury archanioła Michała.

 

Pytam matki: Koronowany czyli król? To ilu tych królów w niebie? Mówiłaś że jest tylko jeden. Jak może być królem skoro według doktryny aniołowie nie mają wolnej woli? Po co to koronowanie tych wszystkich figurek świętych?

 

Wszystkie pytania pozostały bez odpowiedzi, a ja jestem bezbożnik i nie tak zostałem wychowany :mellow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś wyczuwałem sprzeczności, dlatego skonfrontowałem Biblie z katolickimi naukami i praktyką - nie mogłem uwierzyć, ale to jednak "protestanci" biblijni mają rację. Koronowanie, kłanianie się i inne takie przejawy traktowania obrazów, figur jak żywych osób to wg samej Bibliii  ZUO i pewien rodzaj okultyzmu - kiedy do kontaktu z wymiarem duchowym chcesz używać ubóstwiania materii. W chrześcijańskich domach spotkań nie ma czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem wierzący, ale lubię te figurki ;) Ten cały panteon świętych oraz trójca jest widocznym wpływem kultury europejskiej. Religia z pustyni niby monoteistyczna, ale dawni Europejczycy swoje wiedzieli - jeden bóg wszystkiego nie ogarnie. Dawne bogi zakonspirowano w te figurki. Warto pielęgnować ten zabobon :) , bo to ostatnie relikty pogaństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko chrześcijan biblijnych :

"Czy i dlaczego Jezus jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem?

Mam pytanie.Czy i dlaczego Jezus jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem? Gabrysia


 

Tak, Biblia wyraźnie naucza, że Chrystus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem, a ludźmi, nie zaś jednym z wielu. 1 Tymoteusza 2:5 mówi: „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem, a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus".

Wynika to z dwóch prawd:

1. Tylko człowiek może reprezentować przed Bogiem innych ludzi.

2. Jedynie Bóg może w skuteczny sposób dokonać zbawienia.

Chrystus jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem. Żadne inne stworzenie na niebie ani na ziemi nie jest w stanie nas reprezentować przed majestatem Boga. W żadnym innym imieniu nie możemy mieć dostępu do Ojca nawiązując z Nim żywą więź. Do Ojca przychodzimy wyłącznie poprzez zasługi oraz w imieniu Syna, w Duchu Świętym. Polecam lekturę Ew. Jana 5:19-29."

Pośrednictwa i święci od wszystkiego pośrednicy w katolicyzmie wzięli się z "tradycji" (coś co nawet trudno zdefiniować ,ale łatwo dzięki temu naciągać Pismo..).

Edytowane przez AdamPogadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamPogadam napisał:


Pośrednictwa i święci od wszystkiego pośrednicy w katolicyzmie wzięli się z "tradycji" (coś co nawet trudno zdefiniować ,ale łatwo dzięki temu naciągać Pismo..).

 

Ta książka mówi prawdę bo..... ta książka tak mówi. Uwielbiam taką logikę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.