Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Właśnie natrafiłem na pewną stronę na Fb o nazwie "Kapitalizm Zabija" której autor, a raczej autorka pisze (w odniesieniu do tego artykułu ---> http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/ojcostwo-nie-konczy-sie-z-rozwodem/0h9x55y ) takie rzeczy:

" WRACAMY DO IDEOLOGII... DZIECI.

nie ustaje temat praw ojców, a raczej skowyt ojców którzy niczym Romea walczą o swoje dzieci niczym o pieski czy samochody, coś co najlepiej dowodzi jak fatalnymi są oni ojcami.

zrozumcie więc jasno:

1. DLA DZIECKA LEPSZA JEST NAJGORSZA MATKA NIŻ NAWET NAJLEPSZY TATUŚ

2. MATKA DECYDUJE O TYM CZY OJCIEC MA WIDZENIA, CZY NIE, I ROLĄ SĄDU JEST TYLKO 
(A) PRZEKAZYWANIE WIADOMOŚCI, ORAZ 
(B) DECYDOWANIE O ALIMENTACH. 
W KWESTIACH WIDZENIA, MIEJSCA ZAMIESZKANIA, WYCHOWYWANIA, ROLI OJCA, CODZIENNOŚCI DZIECKA MATKA JEST SĘDZIĄ OSTATECZNYM. JEŚLI WIĘC OJCOWIE CHCĄ WYCHOWYWAĆ DZIECI TO POWINNI WYSYŁAĆ WNIOSKI DO MATKI A NIE DO SĄDÓW. MATKA JEST SĘDZIĄ.

takie są prawa natury. "

 

Nie ukrywam, że ten post tej durnej lewackiej stronki Mnie wkurzył. A co Wy sądzicie na ten temat?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej autorka ma racje, zapomniała dodać że matka w takim przypadku nie może oczekiwać, że mężczyzna będzie płacić cokolwiek na nią i dziecko - w końcu to ona jest sędzią - a osoby decyzyjne dobrze zarabiają i nie mogę prosić o pomoc finansową ;)

 

Edytowane przez GluX
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

nie ustaje temat praw ojców, a raczej skowyt ojców którzy niczym Romea walczą o swoje dzieci niczym o pieski czy samochody, coś co najlepiej dowodzi jak fatalnymi są oni ojcami.

 

Wniosek stąd prosty bo symetryczny - zacięta walka (niczym Julie) i skowyt o dzieci przez matki, dowodzi jak fatalnymi są matkami.

Zresztą i tak dzieci traktują jako mix polisy ubezpieczeniowej z funduszem inwestycyjnym. No i w sumie jako zabawkę też. Taka lalka z dzieciństwa, tyle że żywa.

 

12 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

1. DLA DZIECKA LEPSZA JEST NAJGORSZA MATKA NIŻ NAWET NAJLEPSZY TATUŚ

 

Są na to jakieś badania? Jak nie, to twierdzenie należy uznać za wydłubane z okrężnicy.

 

12 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

W KWESTIACH WIDZENIA, MIEJSCA ZAMIESZKANIA, WYCHOWYWANIA, ROLI OJCA, CODZIENNOŚCI DZIECKA MATKA JEST SĘDZIĄ OSTATECZNYM.

 

...bo jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre karze a za złe wynagradza :D

W zasadzie należy się też uposażenie sędziowskie.

 

12 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

JEŚLI WIĘC OJCOWIE CHCĄ WYCHOWYWAĆ DZIECI TO POWINNI WYSYŁAĆ WNIOSKI DO MATKI A NIE DO SĄDÓW. MATKA JEST SĘDZIĄ.

 

Wysyłają. Nawet każdy papierek ma nadruk NBP.

 

12 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

takie są prawa natury.

 

Skoro już przy nich - te akurat są wywracane do góry kopytami.

Chyba długo w tej pozycji nie poleżą.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, napiszę niemerytorycznie. A w zasadzie - merytorycznie, ale tak od drugiej strony. A więc ...

 

Kwiii, kwiiiiii, kwiiii, chrum-chrum, kwiii, kwiiii, kwiiiii ... Chrum-chrum-chrum !

 

Nawiązując do mistrza Stanisława Lema, któremu przypisuje się (prawdziwie bądź nie) autorstwo powiedzenia:

 

Nie wiedziałem że jest aż tylu idiotów (-ek), dokąd nie zacząłem korzystać z internetu.

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" MATKA DECYDUJE O TYM CZY OJCIEC MA WIDZENIA" - miałem do czynienia z pewną sprawą sądowo-rodzinną, musiałem przesłuchać nagrania z takich spotkań pokrzywdzonego ojca z dzieckiem w domu matrony. Po prostu żenada i dno damskiego chamstwa w pełnej odsłonie, fochy przy dziecku i granie wielkiej ofiary. Wcześniej jej się udało "dostać" od niego darowiznę, jak tylko skutecznie tego dokonał, to powróciła do chamstwa i fochów. A Rycerz uwierzył.... 

Edytowane przez AdamPogadam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wreszcie jakaś larwa zastanowi się co robić żeby związki były trwałe, i problem byłby minimalny.....,ale to chyba je przerasta, no i cały biznes ślubno / rozwodowy by upadł...

Edytowane przez kryss
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryss przykro mi, ale samice będą się trzymać razem w takich sytuacjach, bo liczy się dbanie o swój własny interes, a nie taka popierdółka jak utrzymanie trwałego związku czy faktyczne dobro dziecka. Smutna prawda.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2017 o 18:59, MoszeKortuxy napisał:

...nie ustaje temat praw ojców, a raczej skowyt ojców którzy niczym Romea walczą o swoje dzieci niczym o pieski czy samochody, coś co najlepiej dowodzi jak fatalnymi są oni ojcami....

 

 

 

Skowyt? Tak, można to przez niektóre osoby trzecie nazwać skowytem. Szczególnie niezaangażowane emocjonalnie.

Walka (choć to złe słowo - wolę prawo ojca do opieki i wychowania dziecka - opieki osobistej i finansowej; prawo cywilne i co najważniejsze moralne) o dziecko nie ma nic wspólnego z Romeo.

Walkę ojców o dzieci porównuje się z walką o kur... jakieś pieski czy samochód?

 

A konkluzja, że to dowodzi jak są fatalnymi ojcami? Trochę (delikatnie pisząc) nietrafiona. Delikatnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.