Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kup stacje lutowniczą, jest mniej mobilną, ale za to bardziej uniwersalna. Ma regulacje temperatury i możliwości wymiany grotów.

https://sklep.avt.pl/category/lutownice-i-lutowanie-stacje-lutownicze

 

Do tego zaopatrz się w czyścik lub gąbkę do czyszczenia grotu, cynę ołowiową z topnikiem i kalafonię. Nie kupuj cyny bezołowiowej, bo potrzebuje ona wyższej temperatury topnienia i ogólnie kiepsko się tym lutuje. Trochę kalafonii rozpuść sobie w denaturacie, powstanie z tego roztwór, który ułatwi Ci to lutowanie przewodów.

 

Kiedyś kupiłem podobną i nadal daje radę, nawet przy lutowaniu elementów SMD.

https://sklep.avt.pl/stacja-lutownicza-9830c-grot-z-kolnierzem-vtss5.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Doggie napisał:

@Niepozorny Zważ na to, że to samica i może mieć wątłe łapki, a taki transformator to jednak trochę waży. ;)

Wziąłem to po uwagę. W "elektroniku" na warsztatach w jednej sali nie było stacji tylko lutole właśnie i dziewczyny (obydwie) dawały rade 6h dziennie lutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niepozorny Wiem jak wyglądają dziewczyny z "elektronika" i nie świecą kwintesencją kobiecości. ;)

 

@Selqet Przy naprawach bardziej to sprawdzi się stacja lutownicza z kolbą oporową. Wygodniejsza w operowaniu i łatwiej taką wszędzie się dostać. Najlepiej to kupić oba rodzaje, jak myślisz poważnie o elektryce i elektronice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam marketowych wynalazków typu topex sropex itd. Ja pracuję na Lutoli jak jeden kolega wyżej. Pamiętaj że lutownica jest jak wiertarka a cyna plus dodatki jak kalafonia i kwas są jak wiertło, kupując dobry sprzęt musisz mieć też dobry materiał.

 

Odnośnie jeszcze Lutoli to służy u nas kilka lat i sam bym taką kupił. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.