Skocz do zawartości

Ukrainizacja Polski


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mosze Red napisał:

Zacznie się lobbing o "prawa mniejszości", ukraińskie nazwy ulic, miejsca parytetowe w parlamencie. Ukraińskie szkoły, a powyżej pewnego pułapu zacznie się pisk o ukraiński jako 2 język urzędowy. :> 

Za czasów królów była idea "Rzeczpospolitej Trzech Narodów"...

Obecnie są jakieś grupy promujące "Międzymorze" Piłsudskiego

Świat się zmienia...

Może "Grupa Wyszehradzka" przy osłabieniu Rosji  i Unii zacznie kiedyś rosnąć w siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak... Bo kuzyn jest z Ukrainką, która dostała Polskie Obywatelstwo...

 

Wśród Ukraińców zapanował niepokój, gdyż polski rząd wydaje coraz mniej pozwoleń na pracę i tym podobne. Teraz, żeby przedłużyć wizę na pobyt czasowy z pracą, to musi przedstawić w Urzędzie Wojewódzkim papiery na to, iż jest zatrudniony legalnie na umowę o pracę min. 2 letnią oraz pracodawca musi złożyć pismo potwierdzające, iż pracownik będzie u niego pracował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, zamiast brać się za łby z Zaporożcami lepiej ... nad jakąś Hospodynią solidnie popracować.

Siniaków mniej a i satysfakcji zdecydowanie więcej ;)

To takie moje, mało subtelne przyznaję, nawiązanie do owego memu @Adolfa z 'palowaniem' :D

 

ukrainian-women-2.jpg

 

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym wątku zapominacie o najważniejszym panowie. Oni za parę lat nie będą tylko tanią siłą roboczą a wykształconą kadrą gotową pracować za połowę stawek specjalistów!

Polecam zapoznać się z tym artykułem:

http://bastiondialogu.pl/polskie-uczelnie-nie-sa-nastawione-na-edukacje-polakow/

W skrócie Ukraińców jest coraz więcej na uczelniach, są kierunki gdzie stanowią nawet 80%. Z wielu opowieści znajomych mieszkających na akademikach wyłania się obraz zadziornych i pazernych na pieniądze ludzi. Każda mniejszość jest fajna póki nie zaczyna przekraczać pewnej ilości. Różnica jest taka, że ta mniejszość w odróżnieniu od uchodźców z Syrii kształci się za państwowe pieniądze na lepszych warunkach niż Polscy studenci, będąc jednocześnie faworyzowanym.

Cel wg mnie jest prosty, wypchnąć kolejne pokolenia młodych Polaków zagranicę.

W życiu poznałem ludzi z wielu kultur (np. Chiny, Rosja, Maroko, Indonezja) ale uwierzcie mi na słowo że na Ukraińcach się przejedziemy bardziej niż Niemcy się przejechali na ich mniejszościach. Jeśli diaspora ukraińska wzmocni również swoje działanie na zachodzie europy to sytuacja polityczna naszego kraju będzie jeszcze gorsza...

 

Edytowane przez Krzysiek1991
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do postu jednego z kolegów to nie możemy porównywać aż tak bardzo sytuacji Polaków na Wyspach z Ukraińcami w kraju nad Wisłą. 

Po pierwsze, Polaków na Wyspach jest około milion, i ten milion zbierał się w ciągu kilku dobrych lat, obecnie Ukraińców w Polsce jest około 2 miliony, a niektórzy prognostycy mówią, że Polska potrzebuje ich 5 milionów (sic!) ludzie Ci wyrośli jak grzyby po deszczu, jeszcze kilka lat temu nie było słychać nigdzie w Polsce ruskiej mowy.

Po drugie porównując gospodarkę polski z niemiecką czy angielską nie mamy jej wcale, kraje zachodnie to kraje wysoko uprzemysłowione gdzie jest multum zakładów pracy, u nas większość zniszczyła przemiana ustrojowa, za zachodzie tania siła robocza jest niezbędne, w Polsce dużo dużo mniej, tylko nam się takie głupoty wmawia.

Po trzecie, jako student czy licealista chcący dorobić sobie pieniądze na szkołę w gastronomii nad morzem czy sklepie masz już dużo mniejsze szanse na pracę bo zawsze znajdzie się ktoś dużo tańszy z zachodu i wtedy czy chcesz już czy nie musisz pakować się i jechać na zachód do pracy. 

Po czwarte od 11 czerwca Ukraińcy mogą wjechać do UE be wiz z pewnymi ograniczeniami, co jednak znacznie przyspieszy ich napływ do Polski, przypominam że zachodnia Ukraina na pro banderowska, także pojawi się element wrogi narodowi polskiemu i to w dużej liczbie, Ukraińcy potrafią kolaborować, nie bez kozery Bandera kolaborował z Hitlerem. 

Są wśród nich ludzie w porządku, ale trzeba uważać bo możemy się obudzić z momencie kiedy będzie ich znacznie więcej, diabeł pokaże rogi, bo im więcej ich jest tym pewniej się czują i mogą zacząć się panoszyć zachowując się bezczelnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądając w historię to zawsze były z nimi problemy.

To naród bez silnej tradycji i historii, oni sami nie wiedzą kim są, ponadto wcześniej niż polska ten kraj był pod butem stalina, to swoje zrobiło.

Nie mam nic do ludzi, cóż urodzili się tam  i chcą jakoś żyć,kiedyś jechałem w pociągu z jednym i troche pogadaliśmy, rodak go na kase za pracę wyjebał./podobno/

Mam duzy dystans do nich, oni nie mają nic do stracenia, a to dobrze nie wróży.

Myślę że ze zniesieniem wiz problem się rozmyje, zachód potrzebuje pracowników a nie biorców zasiłków w postaci ciapków z wybuchowymi plecakami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co będzie? Będzie to samo, co dzieje się zawsze w historii, kiedy budowana przez wieki wspólnota przyznaje prawa przynależące ludności tubylczej obcym. Resentyment niewolnika właśnie teraz w tych ludziach się tworzy i nie wygaśnie dopóki nie poczują się na tej ziemi panami.

,,Ekonomia polityczna" - jak to śmiesznie dzisiaj brzmi, kiedy widzimy już, że ekonomia i polityka to dwie zupełnie odrębne dziedziny. A niektórzy wciąż marzą sobie, że prawa, które sprawdzają się na lokalnym targu rybnym można zastosować do jakiejś ,,ludzkości" rozumianej jako ogólność.

Edytowane przez Herbu Mizogin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia! 

Przejrzałem jednak na oczy, jestem za  przeciwko Ukraińcom :)

Wczoraj musiałem wracać rano autobusem. Wchodząc do autobusu poczułem się lekko skrępowany, gdyż od razu rzuciły mi się w oczy trzy grupki Ukraińców (nie związane ze sobą) .

Kilka rozmów w języku Ukraińskim w jednej chwili, ehh... aż musiałem zweryfikować, czy aby na pewno jestem u siebie w kraju :D 

Babcia mówiła mi, że nawet u niej na osiedlu mieszkają 2 rodziny, i jedno małżeństwo . Faktycznie, lepiej zacząć myśleć wcześniej, bo z tego chleba może być drożdżówka !@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę sporo Ukraińców i mam wrażenie że przybyło ich dość nagle. 

 

Pytanie - po co przenosić montownie z PL na UKR, kraju w stanie wojny a w dodatku o nieistniejącej infrastrukturze? Prościej jest kapitałowi sprowadzić Ukraińców w miejsce, w którym już dobrze się okopali biznesowo.

 

Taki mi do głowy dwa znane przypadki przyszły:

W okolicy był food-truck z naprawdę świetnymi hamburgerami, które przy braku czasu obiadowego niekiedy kupowaliśmy. Najlepsze były gdy na zmianie pracowali faceci, dużo gorsze, gdy w załodze były panie. Zresztą obrzydzenie i pogarda z fochem, gdy panie je przygotowywały (wszystko wyglądało jak by zdechłą mysz za ogon do torebki wsadzały) zniechęcała do samego podglądania procesu produkcji. Ale OK, od biedy dawało się zjeść. Jakiś czas temu zatrudnieni zostali tam Ukraińcy. Hamburgery stały się niejadalne, suche, ubogie... Nawet przepisu sklonować nie potrafią.

 

Drugi przypadek:

Małżeństwo UKR przyjechało do pracy w transporcie (kierowcy). Akurat znajoma (która jest kierowcą) przyucza ową małżonkę. W zasadzie firma zadowolona, bo nie musi się martwić o tachografy i czas pracy/wypoczynku, bo najwyżej jak ukraińskiego kierowcę złapią, to wypad zrobi do siebie a na jego miejsce przyjmie się nowego Ukraińca. Ale ok. Laska słabo ogarnia ponoć kierowanie dużym tandemem. Za to jej polska opiekunka, kilka razy musiała ją wyciągać w trasie z krzaków, jako że dorabia sobie dawaniem dupy za kasę. Nie wiem czy oddaje mężusiowi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext obserwując pracę Ukraińców w usługach stwierdzam że jednak można gorzej podchodzić do człowieka niż w urzędzie. Ich postawa jest często po prostu chamska. "Janusz biznesu" zaoszczędzi ale zniechęca klientów. Powoli jednak klient nie będzie mieć wyboru bo wszędzie będzie Ukrainiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek1991 Gdyby ludzie nie byli tak przywiązani do historii, to nie mielibyśmy tylu konfliktów na świcie . Najgorsze co może być, to duma narodowa którą posiada większość państw w większym lub nieco mniejszym stopniu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

https://dorzeczy.pl/kraj/48042/Przedstawiciele-Dudy-obiecali-ze-Polska-odbuduje-pomniki-UPA.html

Przedstawiciele Dudy obiecali, że Polska odbuduje pomniki UPA.

 

"Ukraiński ambasador Andrij Deszczycia poinformował, że przedstawiciele Prezydenta Andrzeja Dudy zapewnili, że strona polska odbuduje zniszczone pomniki Ukraińskiej Armii Powstańczej."

 

Ukrainizacja Polski trwa w najlepsze. Ostatnio podszedł do mnie jeden Ukrainiec i pytał, gdzie jest centrum miasta. Oczywiście mówił po ukraińsku i ani słowa po polsku czy angielsku. Wskazałem mu palcem, w którą stronę powinien iść i poszedł. W tym samym mieście są już organizowane dyskoteki dla Ukraińców i są wywieszone plakaty promocyjne w ich języku. Na miejskim rynku jest wywieszona ich flaga w punkcie, gdzie Ukraińcy mogą zdobyć pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS-owcy zdrajcy mają jeszcze 2 lata na rządzenie.
 

Rządy PiS przez 2 lata:

- Podatki w miejscu
- Zgoda na żywność GMO
- Trujące szczepionki
- 3 mln Ukraińców (zamiast ściągać Polaków z Kresow/UK/Niemiec/USA przez obniżanie podatków)
- Wpuszczanie muzłumanów "tylnymi drzwiami" (przejdź się po Warszawie)
- Wzrost cen o 30-50% (jajka po 1zł, masło 7 zł)
- Brak reformy sądów (ostatniego bastionu komuny)
- Żaden z aferzystów PO-PSL nie siedzi.
 

Dziękujemy. Wypier&%#ć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co PIS ma potężne szanse żeby wygrać, dlatego że nie ma z kim przegrać. Jak swego czasu PO.

 

To jest poziom opozycji:

http://aszdziennik.pl/121731,gimnazjum-w-nowoczesnej-dziewczyna-ryska-wlasnie-naskarzyla-na-kryske-i-to-nie-jest-aszdziennik

 

Lewicowe panienki zajęte każda sama sobą i nie potrafiące strategicznie się zorganizować mają z kimś wygrać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler troszkę bym naprostował ....

- podatki w górę !!!

- ze szczepionkami to już nawet mi się nie chce pisać, ale ręce opadają ....

- "ściąganie" Polaków  z Kresów to się nie da zrobić decyzją administracyjną, chyba, że wyślesz ciężarówki i ich przywieziesz, a to są jednak obywatele obcego państwa,

- wzrost cen - akurat ceny lecą w całej Europie - jajka - pomór kur w Niemczech, masło - chyba kwoty mleczne z EU mają tu coś wspólnego,

- brak reformy sądów ? No jak się nie ma celu, a tylko się chce wywracać to wyszło jak wyszło ...

 

RAZ się niechcący wstrzelił z tematem

http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-pis-czyli-patriotyzm-i-socjalizm,nId,2469601

Edytowane przez GurneyHalleck
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że rozrost Unii się zatrzymał.

Jednym z potencjalnych kierunków jest Ukraina, państwo duże i ludne, tania siła robocza i duży rynek zbytu.

Po ocięciu Donbasu i Krymu Rosja przystopowała.

Unia natomiast zachęca do pracy i studiów na swoim terenie, czyli w PL bo najbliżej.

Czas pokaże kto będzie silniejszy i wchłonie Ukrainę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.