Skocz do zawartości

Uroczyście przysiegam...


Rapke

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum trafiłem miesiąc temu, przeczytałem dużo tematów - trochę mi dało do myślenia. Widzę dużo braci zmienia swoje nawyki, składa przysięgi, czas na mnie!

 

Moim głównym problemem jest lenistwo. Wpadłem w rutynę, wykonuje niezbędne czynności od x czasu, mam multum planów, wszystko przemyślane po tysiąc razy i tak nie mogę się za to zabrać. Mam wolną chwile, przychodzi weekend lub po prostu dzień w którym jest mniej zajęć - bezsensownie przeglądam neta, bezsensownie przerzucam programy w TV, snuje się po domu lub poza nim bez żadnego celu. 

Otóż moim celem odkąd dorosłem była wolność finansowa. Za młodu dorabiałem przez internet, było tego mniej niekiedy więcej. Wiem że można się na tym dorobić i spokojnie się utrzymać. Znam pewne forum o tej tematyce, przeglądam i udzielam się od kilku lat. Przebrnąłem przez marketing rekomendacyjny, Adsense, forex/opcje binarne aż po inwestycje w kryptowaluty. Niestety jestem śmierdzącym leniem, dotykam się czegoś i po czasie tracę chęć do rozwijania się w danym temacie. Jestem okropnie rozrzutny, a co za tym idzie zamiast pomnażać drobny sukces trwonie benefity wyciągnięte z interesu. Nie potrafię sobie odmówić zakupu nowego bajeranckiego smartfona, ciągnie mnie do hazardu i tragicznie rozporządzam swoimi finansami. Wiem że gdybym 3-4 lata temu dostrzegł ten rozwijający się problem mój stan konta byłby znacznie pokaźniejszy. 

Nie jestem "dusigroszem" i nigdy nie będę - taka natura. Ale mam mnóstwo rzeczy które nigdy nie były mi do niczego potrzebne, a które kupiłem. 

 

Od dziś uroczyście przysięgam że:

- Wyeliminuje całkowicie dokonywanie zakupów niepotrzebnych rzeczy pod wpływem impulsu

-Zacznę się systematycznie rozwijać w kierunku inwestowania na giełdach 

-Zdywersyfikuje swoje źródła dochodu i zacznę szanować pieniądze 

-Będę analizował swoje wydatki i dążył do ich ograniczenia 

-Wygospodaruje jeden dzień w miesiącu totalnej laby, bym mógł bez wyrzutów sumienia nic nie robił - tzw "reset"

-Nauczę się systematyczności

- Przestaje korzystać z internetowych kasyn i kasyn stacjonarnych

 

Bracia, trzymajcie kciuki. 

 

Nie są to cele i postanowienia "od - do". To ma być diametralna zmiana. 

 

PS. Za miesiąc o tej porze napisze jaki % dochodów udało mi się oszczędzić przed bezsensownym roztrwonieniem i ile pokus pokonałem. 

Znam to przysłowie "by uwolnić się od pokusy musisz jej ulec". Ja będę się napie*** na śmierć i życie. 

Edytowane przez Rapke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapke Jeśli chodzi o przysięgę i konkretną pracę nad sobą, to oczywiście jak najbardziej popieram i życzę powodzenia. W temacie finansów, od siebie mogę Ci polecić założenie budżetu domowego. Ja swego czasu stosowałem to narzędzie i pilnowałem aby się tego trzymać. Rezultaty były fajne :)  Ehh chyba czas do tego wrócić.

 

Podlinkuje Ci temat, do tego z czego korzystałem, może Ci się przyda. Na stronie którą masz tam podaną są bezpłatne narzędzia, a i trochę przydatnej wiedzy.

Łap:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.