Skocz do zawartości

Toksyczni rodzice


AdKon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich braci samców, 

Zanim opiszę mój problem, chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Nazywam się Adam i jestem tu nowy, mam lat 19.

Jestem obecnie na studiach i ogólnie wszystko u mnie w porządku oprócz jednej rzeczy.. Rodzice chcą abym koniecznie zdał sesję. Niby w tym nic złego, przecież martwią się o swojego jedynego syna, ale nie chcą zaakceptować, że chcę się przenieść na inny kierunek, że ten na którym jestem mi nie odpowiada. Mówią, że przestaną mnie utrzymywać, że lekceważę wszystko. Mało tego tego tata co tydzień do mnie przyjeżdża żeby mnie sprawdzać z lekcji i tak dalej. Jak im wytłumaczyć że coś takiego mi się nie podoba ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki żyjesz za cudze pieniądze, jesteś od nich zależny - niestety, takie życie. Chcesz wolności, to zarób na nią. Możesz coś więcej na temat co studiujesz i co chcesz studiować? Czasem pragnienie zmiany kierunku nie jest podyktowane pasją, tylko chwilowym kaprysem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że coś kręcisz, podejrzewam że zaczęli cisnąć Cię na uczelni ( sesja is coming) i masz chwilę załamki. Myślę że to twoja druga sesja w życiu. Na pierwszej był mega luz albo w ogóle jej nie było i teraz trzeba się przyuczyć i jest stres, chęć zmiany kierunku, ucieczka ;) Napiszę tak SPOKO TAK JEST ZAWSZE ja już rzucałem studia/szedłem na zaoczne/zmieniałem kierunek 100000 razy. Miałem ostatnie terminy nie raz po 3 w jednym dniu ale się udaję :) Głowa do góry. Rodzice chcą dla Ciebie jak najlepiej ale wydają mi się trochę nadopiekuńczy. Ojciec sprawdza Ci lekcję na studiach ??? Kim są twoi rodzice, mają jakieś wysokie stopnie naukowe albo kończyli ciężkie studia czy studia to dla nich nowość i mega się tym przejęli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.