Skocz do zawartości

Budżet domowy - aplikacja


Drizzt

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Czy możecie mi polecić jakąś aplikację na iOS do zarządzania hajsem? Jest tego od groma, nie wiem co wybrać. Wcześniej używałem zwykłego Excela, ale jest to średnio wygodne narzędzie, szczególnie na telefonie.

 

Czego potrzebuję:

1. Prosty, szybki w obsłudze interfejs.

2. Podział na kategorie wydatków.

3. Darmowy.

4. Musi być uwzględniony plan wydatków, potem dopiero same wydatki.

5. Fajnie było by gdyby też był na win10. Żeby można było z niego korzystać za równo ze srajfona, jak i domowego PC.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem MS Money po uprzednim odrzuceniu Quicken Deluxe. MS Money było bardzo OK jak dla mnie. Ale już nie używam tego typu programów, więc nie jestem na bieżąco.

 

W kwestii Twoich wymagań, nie znam dobrze tego segmentu softu, ale myślę, że będzie trudno o dobrą darmową, "multiplatformową" apkę. Pewnie i tak bym się do takiej nie przywiązywał po ewentualnym znalezieniu a i szczerze mówiąc, wolę wysupłać parę dinarów i wesprzeć autora. Karma wraca ;)

 

Obecnie jest darmowy Money Plus (czy jakoś tak) od MS, ale zdaje się bez wersji mobilnej.

Za to twórcy Quicken'a mocno poszli do przodu, bo mają swój produkt na wiele platform mobilnych z Mac/Win włącznie. Tu bym pewnie celował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuć poleca YNAB. Ponoć fajna aplikacja, jednak kosztuje $50 rocznie. Cholera możliwe, że faktycznie darmowej takiej nie znajdę.

 

@Ramzes Znam swoje przychody i wydatki. Robiłem już takie excele, tylko chciałbym to przenieść na wygodniejszą platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie :-) Niedawno przez 2 miesiące robiłem listę wydatków. Zapisywałem absolutnie wszystko (kwota i opis na co poszło) na zwykłej kartce i jak podsumowałem to się przeraziłem ile kasy potrafimy wydać. A wszystko to "podstawowe" wydatki ;-) W związku z czym stwierdziłem że nigdy więcej bo to niczego w moim budżecie nie wnosi, a raczej powoduje niepotrzebne nerwy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrizztPrzerobiłem na androidzie z 5-6 aplikacji. Od ponad pół roku korzystam tylko z programu tej firmy https://itunes.apple.com/us/app/money-manager-next-pc-editing-expense-budget/id564730202?mt=8. Wydaj te 3$ i się nie zastanawiaj, bo szkoda czasu na przerabianie x aplikacji. Zerknij sobie tylko jak działa na kompie, bo nie testowałem 

 

Zalety:

- najczęściej wykonywana operacja, czyli wprowadzenie rachunku zajmuje 5-7 sekund łacznie z odpaleniem aplikacji (a można to jeszcze przyspieszyć),

- przejrzysta,

- mnóstwo opcji konfiguracji (ustawianie kategorii i podkategorii wydatków, dzień zasilenia konta wypłatą, płatności gotówką, kartą, przelewy, pożyczki),

- obsługuje "kopertowy" model budżetu.

 

Minusy:

- brak polskiej wersji,

- nie obsługuje chmury (nie będzie działać jeśli chciałbyś z kimś dzielić budżet, ale ma codzienny backup na dysk google).

 

 

 

Edytowane przez TomZy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.