Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Drizzt

Budżet domowy - aplikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Czy możecie mi polecić jakąś aplikację na iOS do zarządzania hajsem? Jest tego od groma, nie wiem co wybrać. Wcześniej używałem zwykłego Excela, ale jest to średnio wygodne narzędzie, szczególnie na telefonie.

Czego potrzebuję:

1. Prosty, szybki w obsłudze interfejs.

2. Podział na kategorie wydatków.

3. Darmowy.

4. Musi być uwzględniony plan wydatków, potem dopiero same wydatki.

5. Fajnie było by gdyby też był na win10. Żeby można było z niego korzystać za równo ze srajfona, jak i domowego PC.

Pozdro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Stulejman Wspaniały Haha, to na pewno. Z tym, że to byłaby relokacja, a nie oszczędność czy inwestycja :P Hmm, coś mam takie dziwne odczucie w kościach, że mi się to nie do końca opłaca. Ciekawe dlaczego :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś używałem MS Money po uprzednim odrzuceniu Quicken Deluxe. MS Money było bardzo OK jak dla mnie. Ale już nie używam tego typu programów, więc nie jestem na bieżąco.

W kwestii Twoich wymagań, nie znam dobrze tego segmentu softu, ale myślę, że będzie trudno o dobrą darmową, "multiplatformową" apkę. Pewnie i tak bym się do takiej nie przywiązywał po ewentualnym znalezieniu a i szczerze mówiąc, wolę wysupłać parę dinarów i wesprzeć autora. Karma wraca ;)

Obecnie jest darmowy Money Plus (czy jakoś tak) od MS, ale zdaje się bez wersji mobilnej.

Za to twórcy Quicken'a mocno poszli do przodu, bo mają swój produkt na wiele platform mobilnych z Mac/Win włącznie. Tu bym pewnie celował.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie świetnie się sprawdził zwykły exel z kolumnami inspirowanymi kpir. Trudno planować wydatki jeśli nie znasz realnie swoich przychodów kosztów nawyków. zastanów się czy nie warto zaadaptować. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Iwuć poleca YNAB. Ponoć fajna aplikacja, jednak kosztuje $50 rocznie. Cholera możliwe, że faktycznie darmowej takiej nie znajdę.

@Ramzes Znam swoje przychody i wydatki. Robiłem już takie excele, tylko chciałbym to przenieść na wygodniejszą platformę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak na marginesie :-) Niedawno przez 2 miesiące robiłem listę wydatków. Zapisywałem absolutnie wszystko (kwota i opis na co poszło) na zwykłej kartce i jak podsumowałem to się przeraziłem ile kasy potrafimy wydać. A wszystko to "podstawowe" wydatki ;-) W związku z czym stwierdziłem że nigdy więcej bo to niczego w moim budżecie nie wnosi, a raczej powoduje niepotrzebne nerwy :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

@DrizztPrzerobiłem na androidzie z 5-6 aplikacji. Od ponad pół roku korzystam tylko z programu tej firmy https://itunes.apple.com/us/app/money-manager-next-pc-editing-expense-budget/id564730202?mt=8. Wydaj te 3$ i się nie zastanawiaj, bo szkoda czasu na przerabianie x aplikacji. Zerknij sobie tylko jak działa na kompie, bo nie testowałem 

Zalety:

- najczęściej wykonywana operacja, czyli wprowadzenie rachunku zajmuje 5-7 sekund łacznie z odpaleniem aplikacji (a można to jeszcze przyspieszyć),

- przejrzysta,

- mnóstwo opcji konfiguracji (ustawianie kategorii i podkategorii wydatków, dzień zasilenia konta wypłatą, płatności gotówką, kartą, przelewy, pożyczki),

- obsługuje "kopertowy" model budżetu.

Minusy:

- brak polskiej wersji,

- nie obsługuje chmury (nie będzie działać jeśli chciałbyś z kimś dzielić budżet, ale ma codzienny backup na dysk google).

Edytowane przez TomZy
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy jest opcja na Windowsa ale ja korzystam z GNUCash już kilka lat i sobie bardzo ją chwalę. Na prawdę super narzędzie do spisywania wydatków, co miesiąc też robię sobie podsumowanie z zestawieniami i wiem na co idą dzięgi.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta