Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

polecam wykonanie testu ze strony - https://www.16personalities.com/pl/ Jak porównam go do innych, przy wielu próbach wychodził u mnie taki sam wynik odchylenie drobne widać tylko w szczegółowych wynikach procentowych. 

 

Jakie wam wyniki powychodziły? :) Czy zgadza się opis? 

 

U mnie jest "Pośrednik" INFP-T

 
Ostatnio też trochę badam Human Design (https://www.mybodygraph.com/), o którym pierwszy raz przeczytałam właśnie na forum. Parę rzeczy faktycznie jest ciekawych i może pomóc w życiu codziennym ale jeszcze co do całokształtu tej metody jestem sceptyczna. 

Przechwytywanie.PNG

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już kiedyś i wyszło mi co innego(nie pamiętam już co, tylko że odsetek występowania był duuużo niższy). Na każdym etapie życia będzie coś innego, zależne od rozwoju naszej osobowości i swoich przekona o sobie na dany moment(jedno zdarzenie może zmienić nasze postrzeganie świata, na chwilę, lub nawet na całe życie). Chociaż po wyniku mogę chyba uznać że dobrze się rozwijam :Dtyp.png

 

 

Edytowane przez seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to dyskutant (ENTP-A)

 

“Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć.”

 

DEAL WITH IT B);) 

 

Cytuj

U Dyskutantów występuje pewne osobliwe zestawienie cech: są oni bezkompromisowo uczciwi, niezmordowanie jednak potrafią dowodzić racji czegoś, w co w istocie nie wierzą, przyjmując perspektywę kogoś innego, aby bronić prawdy z innego punktu widzenia.

 

Z tą uczciwością bym nie przesadzała, ale coś w tym jest. Ogólnie lubię dyskutować, w czasach gdy nie miałam jeszcze dzieci, za to miałam życie towarzyskie, stałym punktem imprez były rozmowy przy wódce ze szwagrem o polityce. Szwagier niegdyś lewak, dziś dość umiarkowany, ale cenię sobie wymianę zdań z nim ze względu na brak fanatyzmu. Co więcej, często zgadzaliśmy się w niektórych kwestiach, choć z zupełnie innych powodów ;) Ogólnie lubię dyskutować i faktycznie  (tu aż zdziwiona jestem, że to zostało wyłapane) często przyjmuję różne perspektywy. Przykładowo - dyskutując z elektoratem PiS mówię gdzie PiS dał ciała (narażając się na nazwanie lemingiem ;) ), a dyskutując z .Nowoczesną bronię PiSu (narażając się na nazwanie moherem) . Uważam, że nie ma prawdy absolutnej i wszystko ma dwie strony. Ciężko mi się rozmawia z ludźmi zacietrzewionymi w swoich poglądach, nie potrafiącymi spojrzeć szerzej niż jedyny słuszny punkt widzenia. Wszelkie radykalizmy uważam za objaw jakiegoś niedorozwoju umysłowego.

 

Cytuj

Znajdując swoistą przyjemność w zajmowaniu nieuprzywilejowanej pozycji, Dyskutanci lubią mentalne wyzwania związane z kwestionowaniem dominującego sposobu myślenia, przez co są niezastąpieni w przebudowywaniu istniejących systemów lub wprowadzaniu rewolucji, aby nadać rzeczom nowy, inteligentniejszy bieg.

 

To pogrubione bardzo na tak ;) Reszta mocno na wyrost ;)  

 

typosobowosci.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ciekawostek dotyczących tego "systemu" interesujące są rozkłady tego ile procent kobiet np. stanowi typ "esfj", a ile procent mężczyzn to "istj" (najpopularniejsze typy dla płci). Ogólnie strażników i odkrywców jest znaaaacznie więcej.

 

Ciekawa jestem jak to się przedstawia na tym forum wśród Pań, więc się dopiszę, jako iż znam swój typ do grupy analityków. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selqet Według mnie pytanie na tej stronie http://enneagram.edu.pl/test.php są zbyt ogólne na zasadzie tak/nie. Tutaj jest bardziej szczegółowo http://enneagram.pl/ . Choć ocena danego zagadnienia może zależeć wtedy od nastroju, 'tych dni' etc. W każdym razie ja zrobiłem drugi test po 3 miesiącach i wyszło mi to samo :D 

 

8 minut temu, Selqet napisał:

Test 16 osobowości skupia się bardziej na pozytywnych aspektach.

Natomiast Enneagram na negatywnych (cieniu indywidualnym).

Wydaje mi się, że Enneagram to już krok głębiej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh u nas śmietanka towarzyska ma 11tkę :D

 

Liczba 11

 

Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji stoją wobec ogromnego wyzwanie.. jakim jest postępowanie zgodne z najbardziej wzniosłymi i SUROWYMI zasadami etyczno-moralnymi. Zawsze powinny pamiętać, że ich życie jest służbą wobec ludzkości.


Jednostki posiadające tę wibrację są idealistami i marzycielami go- towvmi do największych poświęceń w obronie swych ideałów. Nierzadko osoby te stają się prekursorami nowych kierunków społecznych i ideo- logii: Mino że same nie chcą się do tego przyznać, obdarzone są wielką charyzmą, a swymi płomiennymi mowami oraz własnym przykładem potrafią przewodzić całym rzeszom ludzi. Toteż nierzadko stoją na czele masowych ruchów społecznych.


Prawdziwa 11 nigdy nie pozostaje niezauważona, posiada bowiem me tylko liczne zdolności, ale również przenikliwy, głęboki umysł oraz dar przewidywania przyszłości, który pomaga jej w podejmowaniu właściwych i szybkich decyzji, co z kolei prowadzi do zwycięstw i sukcesów w każdej niemal dziedzinie. Wielkość Jedenastek przejawia się zwłaszcza w momentach ich największych życiowych triumfów, kiedy to zachowują skromność i umiarkowanie. Nigdy nie chełpią się swym bogactwem czy zaszczytami i zawsze pozostają wierne swym ideałom, czyli dążeniu do doskonałości duchowej i pragnieniu służenia innym. Wibracja ta oznacza również twórczą wyobraźnię, oryginalność, wielkoduszność, bezstronność i wewnętrzną równowagę. Osoby o tej wibracji to najczęściej poeci, wizjonerzy, humaniści i mistycy. Przez całe życie zgłębiają wszelką wiedzę, a zwłaszcza te dziedziny nauki, które pozwalają na odkrywanie sekretów ludzkiej egzystencji. Reprezentanci tej wibracji mogą być zatem świetnymi naukowcami i filozofami, a także, biorąc pod uwagę ich fascynację sztuką, utalentowanymi i natchnionymi pisarzami, malarzami czy aktorami. Jedenastki są również doskonałymi mówcami, kaznodziejami i misjonarzami. Natomiast dzięki nadzwyczajnej intuicji oraz zdolnościom parapsychologicznym mają szansę zostać wybitnymi astrologami, numerologami, a także profesjonalistami w każdej innej dziedzinie wiedzy tajemnej. Posiadając tak liczne i różnorodne zalety, bez trudu osiągają cele. które sobie wyznaczą, zarówno w sprawach materialnych, jak i duchowych i społecznych. Czekają je zaszczyty, sława i bogactwa.

 

Wszystko to jednak ma dla nich znaczenie jedynie ze względu na dobro, jakie dzięki nim mogą świadczyć ludzkości. Z drugiej jednak strony, zważywszy, że jednostki te są przecież tylko ludźmi, istnieje niebezpieczeństwo, iż popadną w skrajność i, utraciwszy wszelkie poczucie rzeczywistości, staną się nieszkodliwymi dziwakami, wiecznymi marzycielami, goniącymi za chimerami i utopiami, niemożliwymi do zrealizowania. Pozytywne, autentyczne Jedenastki nie dopuszczają do głosu ciemnej, negatywnej strony tej wibracji. Ze spokojem, pełne wewnętrznej harmonii, tak dla nich typowej, pokonują wszelkie przeszkody, jakie stawia na ich drodze życie, stanowiąc tym samym wzór i natchnienie dla otoczenia. To właśnie do nich najlepiej pasuje powiedzenie: „Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem”, potrafią przy tym zachować doskonałą równowagę między rzeczywistością, a podświadomością. Ich główną zaletą jest jednak odwaga i wytrwałość w obronie, własnych przekonań.


Należy w tym miejscu dodać, że wszystkie Wibracje Mistrzowskie łączą w sobie cechy charakterystyczne dla każdej z osobna. Ich moralność, duchowość, mentalność i intuicyjność, jak również wewnętrzne motywacje są podobne. Osoby o tych wibracjach łączy podobne przeznaczenie, a jest nim życie wyrastające ponad przeciętność, życie aktywne, interesujące i niezwykłe. Często odnoszą wrażenie, jakby były prowadzone i chronione przez jakąś „wyższą siłę”, przytrafiają im się rzeczy niespodziewane, wymykające się spod ich kontroli. Nierzadko właśnie te niezwykłe wydarzenia odgrywają decydującą rolę w życiu osób o Wibracjach Doskonałych.

 

źródło - http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/liczba-11/

 

Warto wiedzieć o tym, co napisał @EnemyOfTheState:

 

"Obojętnie co wam wyskoczy będziecie mieć wrażenie że w 80-90% się sprawdziło. Tak działa efekt Forera:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_horoskopowy"

 

Jest spory potencjał w tych metodach, ale faktycznie te opisy są bardzo rozwodnione. 

 

Test w Enneagramie powinien mieć więcej pytań, bo różnice pomiędzy poszczególnymi typami często stanowiły u mnie 1-2 punkty (na 4 podejścia). To za mało, żeby określić tendencje osobowościowe.

 

Test MBTI troszkę lepiej w tym polu u mnie wypada, bo skład procentowy pomiędzy 4 podtypami:

 

2015-10-19-1445283092-473516-MBTI.jpg

 

jest znaczny. Ponadto bazuje na teorii Junga (o tym kiedyś założę oddzielny temat - zbieram notatki). Polecam poczytać https://www.16personalities.com/pl/nasza-teoria, bardzo ładnie to opisuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem INTJ - architekt..

Na polskiej stronie pierwsze zdanie - "Na samym szczycie panuje samotność, a osoby o tym jednym z najrzadszych i najbardziej uzdolnionych strategicznie typów osobowości wiedzą o tym aż nazbyt dobrze. Architekci stanowią zaledwie dwa procent ludności. "

 

A na angielskojezycznej pojawia sie domniemany powód mojej samotnosci:

 

"Clueless in romance – This antipathy to rules and tendency to over-analyze and be judgmental, even arrogant, all adds up to a personality type that is often clueless in dating. Having a new relationship last long enough for INTJs to apply the full force of their analysis on their potential partner’s thought processes and behaviors can be challenging. Trying harder in the ways that INTJs know best can only make things worse, and it’s unfortunately common for them to simply give up the search. Ironically, this is when they’re at their best, and most likely to attract a partner."

 

To prawda ze porzucilem poszukiwania. Analiza potencjalnych partnerek nie jest az takim wyzwaniem jak sugeruje opis, ale efekt podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typ to  IFCT-  „Mentor”

 

Tutaj w szeroko perspektywicznym oglądzie rzeczywistości prym wiedzie  odosobnienie, a osoby o tym jednym z najrzadszych i najbardziej uzdolnionych  typów osobowości stanowią zaledwie 0,5%  ludności, często jest więc im trudno znaleźć podobnie do nich myślących ludzi, nadążających za ich niezmordowanym intelektem i niemal szachowymi manewrami. Z powodu swojego naturalnego głodu wiedzy, który przejawia się już od pierwszych lat życia, mentorzy często jako dzieci otrzymują przydomek “moli książkowych”. To właśnie wśród nich znajdziemy ten specyficzny typ który wyjeżdża w celu poszukiwania uczoności np. do Tybetu. Choć ich koledzy mogą to traktować jak efekt zdziwaczenia, mentorzy czują z tego  powodu dumę, ciesząc się swoją rozległą i dogłębną wiedzą. Lubią się też dzielić swoimi przemyśleniami z innymi, pewni swojej biegłości w wybranej materii. Nie interesują ich  plotki. Ten typ osobowości jest szczególnie rzadki wśród kobiet, u których odsetek wynosi zaledwie  0,01% –, jest to więc najrzadziej występujący typ kobiety często uznawany za jednorożca. Mentorzy mają bujną wyobraźnię, są ambitni, lecz cenią sobie prywatność. Dodatkowo charakteryzuje ich specyficzne poczucie humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2017 o 22:34, Selqet napisał:

System 1-9 jest też w numerologii, w której wychodzi mi liczba 9. Sprawdzałam tą metodę na około 15 osobach i się dużo rzeczy sprawdza. 

 

Ja jestem też numerologiczną 9. Wszystko doskonale się sprawdza. Na szczęście dużo rzeczy przepracowałem i wiele wzorców zmieniłem. Jednak co odstałem po dupie to moje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selqet teraz zrobiłem na szybko i wyszedł mi "Wykonawca". Zrobiłem drugi raz o dziwo dostałem te same pytania. Wyszedł "Doradca". Udzielałem bardzo podobnych odpowiedzi różniące się nie we wszystkich przypadkach jednym oczkiem, może dwoma w skali.

 

Moim zdaniem ten test jest mało wiarygodny ponieważ udzielane odpowiedzi opierają się na subiektywnych własnych odczuciach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.