Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Selqet

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2017 o 19:59, dobryziomek napisał:

@gnukij1 Tez jestem dzialacz ENFP

Haha tak wyczuwalem intuicyjnie ze mozesz miec to samo co ja 😉

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to jest, że wszystkie tego rodzaju testy psychologiczne poklepują użytkownika po ramieniu i zawsze wprawiają w dobry nastrój, bo cokolwiek ci nie wyjdzie, zawsze na plus? Niby poważne i rozbudowane, a zawsze wychodzą wyniki jak z kobiecych czasopism.

Dlatego też wszelkiego rodzaju testy widzę raczej jako formę psychozabawy niż poważną diagnozę.

Edytowane przez Mr.Meursault

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Mr.Meursault nie wszystkie testy takie są, może fakt, na stronie MBTI jest opisane wszystko w pozytywach ale np taka socjonika i enneagram już też ukazuje po równi dobre jak i złe strony danych typów. Wszystko też zależy od tego jak się podejdzie do sprawy. Ja muszę przyznać, że badanie swojej jak i innych osobowości pomogło mi w kontaktach międzyludzkich na tyle, że wiem m/w z kim mogę mieć dobre relacje i będę się dogadywać a z kim będzie to cięższe. To też nie chodzi o to żeby się od razu zrażać do tych z którymi będzie słabszy kontakt, nie... ale trzeba być świadomym, że wtedy może częściej dochodzić do spięć i nieporozumień na poziomie wymiany informacji(m.in w momencie gdy zostajemy odebrani tak jak tego nie chcieliśmy bo np nasz rozmówca skupia sie w tym momencie na innym aspekcie niż my) Nauczyłam sie przez to też większej wyrozumiałości co do ludzi... :)

Btw... widzę, ze dużo tu ENFP-ów :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
56 minut temu, Nefertiti napisał:

Zrobiłam ponownie ten test i wyszło to samo. Architekt (INTJ-T). Raczej się zgadzam z opisem, ale ciekawe jak to się ma do Human Design? Jest tego trochę, do prześledzenia, bardzo ciekawe.

https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-intj

Są to zupełnie inne metody i nie wiem czy mają ze sobą cokolwiek wspólnego. Jednak wyniki testów są w moim przypadku bardzo podobne, więc myślę, że oba systemy mają wiele wspólnego z rzeczywistością. 
@Nefertiti zachęcam Cię do zapoznania się z tą stroną, dla mnie okazała się bardzo przydatna: http://socjonika.pl/starastrona/

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@crystal- dziękuję, na pewno skorzystam :)

W moim przypadku, tak na pierwszy rzut, bardzo się różnią wyniki. Bądź źle odczytałam HD. Muszę więcej czasu poświęcić temu by to rozszyfrować :D A bardzo ciekawe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wirtuoz, "mistrz wszelkich narzędzi", nie wiem czy się zgadza, bo żadnych nie używam. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi w 16personalities wyszło Rzecznik

"Osobowość Rzecznika jest bardzo rzadka, odpowiada niecałemu jednemu procentowi społeczeństwa, obdarzeni nią ludzie zostawiają jednak po sobie ślad w świecie. Rzeczników cechuje wrodzone poczucie idealizmu i moralności, tym jednak, co odróżnia ich od pozostałych idealistycznych typów osobowości, jest ich zdecydowanie i determinacja – nie są bezczynnymi marzycielami, lecz ludźmi zdolnymi do konkretnych działań, aby realizować swoje cele i osiągać pozytywne, trwałe wyniki. "

coś w tym jest ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 23.06.2017 o 21:14, Eloquence napisał:

U mnie tak:

2.thumb.png.d82c7f414d8a33f86a6eed4724369dff.png1.thumb.png.7c188dfd7f54000d4091bc26fe5a6209.png

Też mam INFJ-T Rzecznik. Szkoda że to najrzadsza osobowość, może gdybym spotkał na swojej drodze "Rzeczniczkę" to byłoby łatwiej. Chociaż z drugiej strony, można to uznac jako wyjątkowość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Animavilis U mnie ekstrawertyk/intorwertyk było prawie na pół...

Wiesz, nie powiedziane ze 2 rzeczników jest w stanie być razem :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta