Skocz do zawartości

Przysięgam...


Brutus

Rekomendowane odpowiedzi

Przysiegac mozna duzo... ;-)

 

Do punkt 1: Ile? Jak? Do kiedy? 

Cle powinny byc przede wszystkim specificzne: 

  • Skonkretyzowany (ang. Specific) – jego zrozumienie nie powinno stanowić kłopotu, sformułowanie powinno być jednoznaczne i nie pozostawiające miejsca na luźną interpretację,
  • Mierzalny (ang. Measurable) – a więc tak sformułowany, by można było liczbowo wyrazić stopień realizacji celu, lub przynajmniej umożliwić jednoznaczną „sprawdzalność” jego realizacji,
  • Osiągalny (ang. Achievable) – cel zbyt ambitny podkopuje wiarę w jego osiągnięcie i tym samym motywację do jego realizacji,
  • Realny (ang. Realistic) – cel powinien być ważnym krokiem naprzód, jednocześnie musi stanowić określoną wartość dla tego, kto będzie go realizował,
  • Określony w czasie (ang. Time-bound) – cel powinien mieć dokładnie określony horyzont czasowy w jakim zamierzamy go osiągnąć.

Patrz: https://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T._(zarządzanie)

 

Punkt 2:

Patrz SMART, ale tez bardzo subjektywne i niekonkretne.

 

Punkt 3: 

To samo.

 

Ergo: watpie, czy dobrze sie zastanowiles nad ta swoja "przysiega". Bardziej widze to pisane na wodzie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Brutus napisał:

 

Przysięgam czynić dla mnie to co najlepsze.

 

 

Ja też robię dla siebie to co najlepsze, czyli nic nie robię :D

 

Taka rada ode mnie, lepiej zacznij od mniejszych zmian na początek np. Całkowita lub częściowa(określ co konkretnie) abstynencja seksualna przez 14 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.