Skocz do zawartości

99 imion Allaha


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Jak wiemy z audycji na Radio Samiec w katolicyzmie, a raczej ogólnie w całym chrześcijaństwie w podświadomości jest kodowany strach przed Bogiem, pokazywane są zwłoki Jezusa czy mówione jest, że Bóg pozwolił na śmierć własnemu synowi - Chrystusowi.

Ostatnio zacząłem się interesować jak to wygląda w innych religiach i znalazłem ciekawostkę. Oto 99 imion Allaha:

Większość jest pozytywnie brzmiąca jednak i tu znajdą się takie bardziej negatywne jak np. 22. - Poniżający  czy 24. - Upokarzający

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/99_atrybutów_Allaha

1 Ar-Rahman Miłosierny
2 Ar-Rahim  Litościwy
3 Al-Malik  Król
4 Al-Quddus  Najświętszy
5 As-Salam  Pokój
6 Al-Mu'min  Dający bezpieczeństwo
7 Al-Muhajmin  Obrońca
8 Al-Aziz  Wszechmocny
9 Al-Dżabbar  Niepokonany
10 Al-Mutakabbir  Przewyższający
11 Al-Chaliq  Stwórca
12 Al-Bari'  Twórca
13 Al-Musawwir  Kształtujący wszystko
14 Al-Ghaffar  Wybaczający
15 Al-Qahhar  Podporządkowujący sobie wszystko
16 Al-Wahhab Obdarowujący
17 Ar-Razzaq  Zaopatrujący
18 Al-Fattah  Otwierający
19 Al-`Alim  Wszechwiedzący
20 Al-Qabid  Ograniczający
21 Al-Basit  Rozwijający
22 Al-Chafid  Poniżający
23 Ar-Rafi  Wywyższający
24 Al-Mu'izz  Zaszczycający
25 Al-Mudhill  Upokarzający
26 As-Sami  Wszystko słyszący
27 Al-Basir  Wszystko widzący
28 Al-Hakam  Sędzia
29 `Adl  Sprawiedliwy
30 Al-Latif  Życzliwy
31 Al-Chabir Wszystkiego świadomy
32 Al-Halim Pobłażliwy
33 Al-Azim  Nieskończony
34 Al-Ghafur Przebaczający wszystko
35 Asz-Szakur  Łaskawy
36 Al-Ali  Najwyższy
37 Al-Kabir  Wielki
38 Al-Hafiz  Ochraniający
39 Al-Muqit  Żywiciel
40 Al-Hasib  Oceniający
41 Al-Dżalil  Majestatyczny
42 Al-Karim Hojny
43 Ar-Raqib  Czujny
44 Al-Mudżib  Odpowiadający
45 Al-Wasi  Wszechogarniający
46 Al-Hakim  Mądry
47 Al-Wadud  Kochający
48 Al-Madżid  Pan wszelkiej chwały
49 Al-Ba'ith  Wskrzeszający
50 Asz-Szahid  Świadek
51 Al-Haqq  Prawdziwy
52 Al-Wakil  Niezawodny
53 Al-Qawij  Mocny
54 Al-Matin  Opoka
55 Al-Walij  Obrońca
56 Al-Hamid  Godny wszelkiej chwały
57 Al-Muhsi  Ten, który wszystko policzył
58 Al-Mubdi'  Stworzyciel
59 Al-Mu'id  Przywracający
60 Al-Muhji Dawca życia
61 Al-Mumit  Sprowadzający Śmierć
62 Al-Hajj  Wiecznie żywy
63 Al-Qajjum  Samoistny
64 Al-Wādżid Wszystko posiadający
65 Al-Madżid  Wspaniały
66 Al-Wahid  Niepodzielny
67 Al-'Aḥad  Jedyny
68 As-Samad  Samowystarczalny
69 Al-Qadir  Potężny
70 Al-Muqtadir  Decydujący o wszystkim
71 Al-Muqaddim  Przyspieszający
72 Al-Mu'achchir  Opóźniający
73 Al-Awwal  Pierwszy
74 Al-Achir  Ostatni
75 Az-Zahir  Jawny
76 Al-Batin  Ukryty
77 Al-Wali  Patron
78 Al-Muta'ali  Wywyższony
79 Al-Barr  Praworządny
80 At-Tawwab  Opanowany
81 Al-Muntaqim  Mściciel
82 Al-'Afuw  Wymazujący grzechy
83 Ar-Ra'uf  Współczujący
84 Malik-al-Mulk  Król królów
85 Dhu-al-Dżalal wa-al-Ikram   Chwalebnie Hojny
86 Al-Muqsit  Wynagradzający
87 Al-Dżami'  Jednoczący
88 Al-Ghani  Samowystarczalny
89 Al-Mughni  Wzbogacający
90 Al-Mani' Powstrzymujący
91 Ad-Darr  Doświadczający
92 An-Nafi'  Dobrotliwy
93 An-Nur  Światło
94 Al-Hadi  Przewodnik
95 Al-Badi  Niezrównany
96 Al-Baqi  Niezmienny
97 Al-Warith  Spadkobierca
98 Ar-Raszid  Nieomylny
99 As-Sabur 

Cierpliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ludzie pustyni to pewnie by mu i z 300 imion nadali, ale skonczyly im sie pomysly. To i tak duzo, jak na lud ktory mentalnie jak i postepowo jest w 1438r. co dokladnie sie zgadza z ich kalendarzem, modla sie do prostopadloscianu z pustakow przykrytego czarna szmata i czcza kawalek meteorytu schowany w muszli klozetowej a ich najwiekszym wynalazkiem jest kawalek patyka do czyszczenia zebow.

Niestety smieszki smieszkami, ale jesli oni przejma i podbija Europe, a wszystko na to wskazuje narazie, cofniemy sie do tego okresu zacofania. Dlatego uwazam, ze cala ta "religia" powinna zostac zdelegalizowana tutaj jako zwiazek wyznaniowy szerzacy nienawisc do innych religii, Kaaba powinna zostac zrownana z ziemia, meczety w Europie pozamykane a wszelkie proby zgromadzen tlumione. Kazdy zamach terrorystyczny z ich reki powinien byc odwzajemniony 100x bardziej dotkliwie wlacznie z pochowaniem zamachowcow razem ze swinskim truchlem i tluszczem koniecznie przez naszych kaplanow. Tylko pokaz sily dziala na tych pierdolonych dzikusow. Wszedzie gdzie sie osiedlaja przynosza burdy, smrod, ubostwo poprzez swoja mentalnosc.

No ale pomarzyc zawsze mozna.

Edytowane przez Tomko
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tomko, że Islam to jest choroba psychiczna i powinno się go zakazać. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o tej doktrynie wojennej z małym ułamkiem religijnym w sobie to polecam Książki Billa Warnera oraz jego wykłady. Zajmuje się on politycznym Islamem od 30 lat i według mnie najlepiej rozumie tą ideologię choć nie jest to proste do zrozumienia dla człowieka z naszego kręgu kulturowego. 

 

Przykładowy wywiad z nim jak był w pl - (akurat w telewizji trwam, ale co tam - przekaz jest merytoryczny ;p)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iz jest to TV Trwam (tfu!) to jestem zaskoczony podejsciem do tematu. Czlowiek, ktory zna sie na rzeczy, tlumacz, godzinny wiwiad. Kurwa, w TVN czy Polsacie to pojawia sie jakis obcokrajowiec i tlumaczenie, gdy John wrzucajac pieniazka do fontanny poslizgnie sie i wpadnie do wody. Wtedy jest wywiad po angielsku z mokrym Johnem. Taki news, o ktorym trzeba powiedziec.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy od jakiegos czasu obserwuje u Ciebie tendencje do wysmiewania kosciola, wytykania bledów itd,zakladasz ciagle jakies nowe tematy ktore maja na celu uswiadamaic pozostalych uzytkownikow ze KK jest zly i od niego jak najdalej, nie to ze jestem jakims wyznowaca gorliwym i tym podobnym fanatykiem, ale zadam Ci tak literacko pytanie? placi Ci ktos za to? 

 

Ja rozumiem ze KK jak kazda organizacja ma wady, ale w obecnej sytuacji wole jak moj kraj jest katolicki a nie islamski, mam podobne podejscie do kosciola jak Roman Dmowski, moze zostac jako fundament duchowy w pewnym sensie, ale nie ma prawa wpierdalac sie do polityki...

 

Teraz zakladasz temat o Islamie i Allahu, kim On jest, i tak dalej, oswaiasz nas z tym? 

Pytam z ciekawosci, zaczales sie interesowac innymi religiami i akurat padlo na Islam, system skrajnie totalitarny, polityczny itd, którego wyznawcy w 75% to analfabeci i zrobia wszystko co im imam powie,  zapraszam Cie na Zachód, to zobaczysz czym jest islam w praktyce, fanatyczna babcia z rózancem w reku jest chyba mniejszym zagrozeniem niz arabski terrorysta z granatem w reku, co nie?

 

Allah to po arabsku Bóg  wszyscy wierzymi w jednego Boga...

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zaznaczyć, że statystycznie taki wyznawca islamu ma o ok. 20pkt niższe IQ niż np. Polak.

To jest wiara dla prostych, głupich ludzi, nierozwijajacych się, rozwiązujących problemy siła. Dlaczego chcą zniszczyć porządek krajów Europy? Bo Ci debile nie nadają się tutaj do żadnej pracy, nic nie znaczą. Aby się postawić wyżej w hierarchii mogą tylko ten system rozjebac. 

Nie wiem, czy jest tu się czym zachwycać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał @Assasyn. Sam do kościoła nie chodzę z pewnych przyczyn i zagorzałym katolikiem nie jestem, a jak mam potrzebę to wtedy rozmawiam z Bogiem (zamiast klepać bezmyślnie Ojcze Nasz uważając to za dialog) i szczerze mówiąc czuję się lepiej niż kiedyś dzięki takiej zmianie. Jednakże pomimo wad katolicyzmu również wolę, żeby Polska była taka jak jest niż gdyby miała stać się islamska. Mam tylko jedno małe zastrzeżenie: religia nie powinna wpływać na politykę i te dwie kwestie powinny egzystować bez korelowania ze sobą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Assasyn nikt mi nie płaci. Po prostu wyrażam swoje zdanie, które jest akurat bardzo negatywne wobec kościoła. Wystarczy posłuchać audycji Marka, w których tłumaczy jak KK wpaja złe i negatywne wartości kierowane do ludzkiej podświadomości. Wystarczy zrobić krótką analizę tego wszystkiego + znać historię:

1. W 1460 r. papież Pius II ekskomunikował walczących z Krzyżakami w wojnie 13 letniej Polaków na czele z królem Kazimierzem Jagiellończykiem.

2. W 1792 r. papież Pius VI podziękował Carycy Katarzynie za I rozbiór Polski, oraz poparł Targowicę.

3. W 1785 r. papież Pius VI potępił Insurekcję Kościuszkowską oraz nakazał polskiemu kościołowi wpajanie posłuszeństwa zaborcom. (Już Kościuszko pisał kilka wieków temu pisał prawdę o prawdziwej naturze Biskupów itp)

4. W 1832 r. papież Grzegorz XVII potępił Powstanie Listopadowe.

5. W 1864 r. papież Pius IX potępił Powstanie Styczniowe.

6. W 1894 r. papież Leon XIII nakazał Polakom posłuszeństwo zaborcy.

7. W 1905 r. papież Pius X potępił rewolucję 1905 roku.

 

 

Ja oczywiście nie jestem fanem wielkich systemów duchowych i uważam, że Polska powinna wypowiedzieć konkordat i starać się wprowadzić kult sukcesu, a nie cierpienia, smutku, żalu i strachu przed Bogiem jak to robi KK - Islam też to robi tylko zwyczajnie w nieco inny sposób. Nie jestem muzułmaninem ani fanem islamizacji, a swój post napisałem zwyczajnie aby podzielić się z braćmi z tego forum wiedzą, którą znalazłem w Internecie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.