Skocz do zawartości

Laptop do max 3000zł Zastosowanie Praca - Programy Adobe, gry mmo)


nefi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sympatycznie.

 

Szukam pomocy w znalezieniu laptopa w najlepszej opcji do 3k.


----Zastosowanie: programy adobe Grafika 2d- dtp-webdesign i montaż filmów ( Photoshop cc, indesign, premiere cc ) sporadycznie Gry mmorpg ( Wow, tera, Lineage 2 itp )  :) 

----Budżet : max 3000zł

----Bez systemu operacyjnego ( Posiadam własny )

----Wyświetlacz : 15 cali 
 

Na chwilę obecną doradzono mi : 

 

DELL Precision M4800 

  http://allegro.pl/dell-precision-m4800-i7-4800mq-8gb-1tb-k2100m-fhd-i6830692369.html

 

Lenovo Ideapad 700-15 

https://www.x-kom.pl/p/345717-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx950m-bialy.html?partnerid=100448925&sm12=NTI=&ts=1496598887&token=c6021fbae519e6d25745c83e907c4772

 

Co o tym myślicie? 


Z góry dziękuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do grafiki 2D najlepiej się sprawdzi duża ilość ramu i ssd, ważna kwesta to też rodzaj matrycy... no ale to wszystko koszta. ;/  Ja osobiście nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłego twardziela.   Wziąłbym nawet mniejsze ssd kosztem większego twardziela.

Ten Dell to wygląda strasznie prehistoryczne ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nefi napisał:


----Zastosowanie: programy adobe Grafika 2d- dtp-webdesign i montaż filmów ( Photoshop cc, indesign, premiere cc ) sporadycznie Gry mmorpg ( Wow, tera, Lineage 2 itp )  :) 

----Budżet : max 3000zł

----Bez systemu operacyjnego ( Posiadam własny )

----Wyświetlacz : 15 cali 
 

 

Dla takich zastosowań warto zainwestować w 17 cali full HD 1080, matowy ekran - szkoda wzroku, chyba że na stałe podłączysz większy monitor.

Dodatkowa karta graficzna 3D NVidia Geforce (lub AMD) zawsze się przyda, to właściwie standard wśród laptopów ze średniej półki (ja np od czasu do czasu gram sobie w WoT)

Procesor Intel i5 7gen., dysk SSD nie mniej niż 240G, RAM min. 8G

Przynajmniej 4 porty USB (2x 3.0 i 2x 2.0)

 

https://www.x-kom.pl/p/341994-notebook-laptop-173-acer-f5-771g-i5-7200u-8gb-1000-win10-gt940mx-fhd.html#specification

 

Możesz zamówić bez Win i z dyskiem SSD, powinieneś zmieścić się w 3 tys. zł, w ofercie dodatkowo rabat 100zł

 

Mam podobny, kupiłem w maju ub. roku model Acer Aspire E5-773G (i5 6gen), nie psuje się, dobra matryca, cichutki, nie grzeje się, estetyczny, wygodna podświetlana klawiatura. I taki mogę polecić.

 

Edytowane przez Bruno S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, DeVito napisał:

 

@Bruno S sugerujesz mu z procesorem 2 rdzeniowym ;) ?

 

U - 2 rdzeniowy, 4 -wątkowy nieco niższa wydajność, ale - niższa cena, niższy pobór prądu, mniej się grzeje - dłuższa praca na baterii

HQ 4 pełne rdzenie owszem, dla graczy i tym, którym większa wydajność naprawdę jest potrzebna, przy wszystkich wadach co powyżej

Coś za coś. @nefi tu już sam musi zdecydować.

 

Co do dysku SSD no nie wiem, ja bym nie wchodził w 128G. To stanowczo za mało nawet przy oszczędnym gosp. zasobami. Lepiej mieć 240G.

 

 

Edytowane przez Bruno S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był w stanie dołożyc trochę:

 

https://www.dreammachines.pl/index.php?page=configurator&laptop_id=4832

 

odznaczasz wszystko na brak. A potem sam dokupujesz gdzie taniej ram/dysk. A ten co wkleiłem ma grafikę geforce 1050 taką jak w normalnym blaszaku.

 

Sprawdziłem na notebookcheck witcher 3 ultra:

1050 - 100 klatek średnio

950 - 30 klatek średnio

 

K2100M -taki żal że nawet graficzne aplikacje z 2011 mają niskie score

 

Ja sobie kupiłem coś podobnego z 14" full hd matowa, i7-6300HQ i geforce 970M (6k pln) rok temu. Dokupiłem 32gb hyperx ddr4 (400zł LOL) i 2 dyski ssd 512gb (m2+sata 1k pln). Wszystko było takie jak chciałem i laptop waży 2kg.

Edytowane przez Arintal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.