Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
jaro670

Jaki samochód do nocowania.

37 postów w tym temacie

Co byś nie kupił - ważne żeby wszystko grało, bo taka wycieczka to dużo kilometrów. Trzeba być przygotowanym na usterki, ale najlepiej je pominąć.

Życzę znalezienia czegoś, co się nie rozpie*doli. A to sztuka :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@jaro670

I tak i nie... Bo widzisz... Ludzie chcieliby, że Mondeo spełniało rolę Focusa- czyli było wołkiem roboczym. A w rzeczywistości Mondeo zostało stworzone jako duże, wygodne auto rodzinne- co w sumie udało się :D

I drogo i niedrogo...

Mondeo cierpi np przez zdychające koło dwumasowe- ale czemuż się dziwić, jak 60% tych samochodów robi za auta ekip budowlanych dzięki pojemności*wyposażenie/cena.

Pompowtryskiwacze? Pojedyńcze sztuki miały z nimi problemy, ale wszyscy krzyczą, że to wielka obsuwa i tragedia. Dla wspomnienia- Mercedes E-Klasse W211 miał całą akcję serwisową, gdzie wymieniali wszystkie wtryskiwacze BOSCHA. I jakoś o tym cisza... Pompowtryskiwacze padają, bo robią z Diesli auta sportowe, bo to dosyć mocny silnik, który ciągnie od samego dołu i pozwala jeździć bez problemu powyżej 200km/h

No i nieśmiertelny Filtr DPF w autach, które 90% swojego żywota spędzą w mieście i od czasu do czasu nad morze. Filtr DPF, to nie taka znowu tragedia, pod warunkiem iż pilnujesz instrukcji obsługi. W skrócie- raz na jakiś czas robisz sobie dłuższą wycieczkę po okolicy a jak nie to, to rozgrzewasz silnik do temp pracy i pozwalasz się dopalić... Ale większość januszy polskiej motoryzacji ma to gdzieś, jeździ po parę kilometrów i filtr z powodu niedopalenia cząsteczek zapycha się. A potem wycinają i płacz, bo auto przestało jeździć, bo sonda lambda dostaje pierdolca i trzeba wgrywać nowe mapy wtrysku... Ech...

Same części plasują się w przedziale cenowym Audii A4, Passat B5- czyli standard. Wszystko masz prawie od ręki bo dużo tego jeździ i auto jest wyrobem kontynentalnym- składany za miedzą w Niemczech.

Jeżeli dbasz o auto, nie robisz z niego wyścigówki czy ciężarówki- masz bardzo wdzięczne auto na lata. Polecam kupować wypust poliftowy- po 2004 roku. W nich już nie ma problemów wieku "dziecięcego" a i deska oraz przód auta wg mnie są elegantsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 18.06.2017 o 09:26, jaro670 napisał:

@Lukulus spałeś kiedyś w tym Twoim volvo ?

Osobiście nie spałem, jednak spali moi rodzice, bo przemiekł im namiot. Ojciec  ze wzrostem 185cm się zmieścił.  Mówili , że wygodnie. Czyli na upartego dwie osoby moga spać. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś czuję że pojadę moją Pandą 1,2 (2005) którą znam od porodu w Tychach tylko że tam qrwa po prostu nie ma gdzie spać. @Marden czy to daleka podróż to kwestia umowna, już od dawna w Europie nie śpieszę się na samolot bo nawet jak mi ucieknie to w 2 max 3 dni stopem do domu zajadę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W namiocie nie możesz spać? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie to samo.

Zna ktos samochod gdzie przednie fotele rozkladaja sie do poziomu?

Mialem Toyote Carine co to potrafila.

Poduszki, koc, dwa miejsca do WYGODNEGO spania i innych rzeczy. \

Kazdy parking w lesie sie nadawal na nocleg.

Ile sexu w niej bylo to niech pozostanie legendą celem nieprzechwalania sie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja takim "tankiem"podróżuje , ekonomiczne to to nie jest, ale daje radoche z jazdy i kupę miejsca, nawet łóżko można wstawić, ale na co dzień plac zabaw podróżuje

Znalezione obrazy dla zapytania kia carnival

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

@JoeBlue dokładnie o to chodzi. Jedziesz to jedziesz a jak się zmęczysz to wio na parking dla tirów i w kimę. Bez szpejenia się z namiotem, bez obaw że ktoś będzie krzywił ryj że się cyganie rozbili z taborem itp. Spanie w aucie ma też ten plus że jest o niebo bezpieczniej niż w namiocie bo w końcu blacha i szkło to nie szmata a i zawinąć majdan można w 5 min jakby Stasek ze Zdziskiem z widłami lecieli. Dzięki za Wasze rady, na pewno z nich skorzystam i mam nadzieję coś sensownego wybiorę. Wszystko wskazuje na to że będzie to albo kombi albo nie za wielki van bo to spanie w Pandzie to oczywiście żart był.

Edytowane przez jaro670

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na tłocznych parkingach ma to w sumie sens, ale jakoś nie wyobrażam sobie na łonie natury, pamiętaj, że w decathlonie mają takie szybko rozkładalne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@radeq to nie jest zły pomysł zwłaszcza że mam świetny namiot Hannah Troll kupiony u naszych przyjaciół knedlików i campingów po drodze nie mało jednak jak policzę na campingu wjazd, rozłożenie namiotu to się robi kilka, kilkanaście ojro i to mi się już niezbyt uśmiecha. A właśnie czy oni na campingach sumują bo w cennikach często widzę np car- 7e   tent 1 person 5e. To ile w końcu 5,7 czy 12 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obstawiam że sumują. Ja zawsze na dziko się rozstawiam, a jak jestem blisko ludzi to po zmroku rozkładam namiot a wcześnie rano składam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spalem w wozie w Berlinie Zachodnim na parkingu prawie w srodku miasta, w Roztocku i wielu lasach w Polsce...

Wjazd wgłąb lasu w boczna drozke, zawrocic zeby mozna bylo szybciej spieprzac, a potem kolacja z kobietą i deser.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta