Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Carl93m

Książka o twardzielu

11 postów w tym temacie

Witam,

Czytał ktoś z was książkę o jakimś fighterze, który był biedakiem, źle mu się żyło i musiał o wszystko walczyć w mękach i trudnościach?

Szukam jakiejś biografii boksera czy kogokolwiek, kto z bagna biedy i depresji wygrzebał się został mistrzem w swoim fachu.

Nie musi być koniecznie o sportowcu, może być o kimkolwiek, kto dokonał wielkiej rzeczy, a był "śmieciem".

Czytałem:"Mike Tyson. Moja prawda" i jestem pod wrażeniem. Takie książki mnie motywują i dają nadzieję.

Muszę dojeżdżać 2h na treningi, a ciągle to robię od pół roku, ale czasem już upadam i po prostu nie daję rady, a jak czytam o kimś kto przezwycięża przeciwności losu to czuję, że też mogę.

Pozdrawiam Braci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To bym polecil Ci autobiografie od Arnold Schwarzenegger: kazdy mu powtarzal, ze nic z niego nie bedzie. A on przez ciezka prace doszedl do swojego celu-

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak Arnolda też polecam, pozycja obowiązkowa i jeszcze Sylvester Stallone chyba nie napisał autobiografii ale można znaleźć na necie jego historię opowiedzianą Tony'emu Robbinsowi z czasów przed "Rockym", dla mnie jeszcze bardziej motywująca niż u Arnolda.Tu znajdziesz część: https://damcidomyslenia.pl/sylvester-stallone-czyli-historia-niezwykle-zdeterminowanego-czlowieka/ i tu: http://www.eioba.pl/a/3v0b/sylvester-stallone-dluga-droga-do-sukcesu 

Edytowane przez BrightStar
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ja bym Ci polecił "Życie na lodzie" - wywiad rzekę z jednym z najlepszych polskich hokeistów w historii - Mariuszem Czerkawskim. Wychowany w Tychach, można rzec w robotniczej rodzinie, w kraju w którym hokej stoi na mizernie niskim poziomie, wzbił się na szczyt. Polecam książkę oraz prześledzić jego historię. A tu filmik motywacyjny z Mario:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyobraź sobie sytuację.

Wyjeżdżasz z Polski, do wolnego kraju, a w tym kraju powstają czerwone bojówki.

Nie było rozmowy o tym Panu, na tym forum, a szkoda.

Janusz Waluś i jego historia.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam inne zdanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też właśnie przyszedł mi do głowy film, który podał GluX i fajnie zostało wszystko to pokazane w tym filmie. Natomiast Mike Tyson, o którym autor wspomina jest nie najlepszym motywującym przykładem. Raczej jest to zwykłe dziecko szczęścia nad którym czuwał los i które ostatecznie i tak wszystko spieprzyło. Adopcja przez Cusa d'Amato, dobry czas gdy zaczynał w wadze ciężkiej, genialna genetyka, samo jego odkrycie można rozpatrywać w kategoriach cudu. Sam nie walczył za bardzo z przeciwnościami losu, wiele rzeczy zostało mu podane na tacy i gdyby nie ciągnięcie go za uszy byłby zwykłym zbirem i dawno pewnie już by nie żył. Prędzej polecałbym do poczytania biografie Evandera Holyfielda, który rywalizował na amatorce z Tysonem o wyjazd na igrzyska olimpijskie. Jemu nikt nic nie dał za darmo akurat i zaczynał normalnie od treningów w klubie bokserskim w jego dzielnicy gdzie wszyscy klepali biedę.

Edytowane przez Jorund
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Jorund wiem, że Tyson dostał od Cusa niemal wszystko. Ale urzekło mnie w Mike'u coś innego, też za dzieciaka byłem śmieciuchem, którego każdy przeganiał i tu się czułem podobnie. Ćwiczę boks tajski i zawsze gdy nie mam już sił przypominam sobie o tym jak mnie ktoś poniżał czy wyganiał z przysłowiowego "placu zabaw", albo wyśmiewał.

@GluX uwielbiam film, który mi podesłałeś. Ja nie mogę uwierzyć jakim cudem Breddock się nie powiesił... 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta