Skocz do zawartości

Łysina i testosteron


Strażak

Rekomendowane odpowiedzi

Testosteron i wolny to niezbyt praktyczny pomysł.

 

Bo co z tego, że bedziesz miał wysoki i że będzie się konwertować do DHT?

Obniżysz sobie teścia i zablokujesz sobie coś? Np. erekcje? Będziesz miał problem z żyłami i układem nerwowym?

Jak coś jest dobre - to tego nie ruszamy - ważna zasada nt. zdrowia.

 

Temat był poruszany już na forum:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, GluX said:

Jak coś jest dobre - to tego nie ruszamy - ważna zasada nt. zdrowia.

 

DOKŁADNIE.

Dlatego zadnych wasektomii ani NIC.

Nawet pieprzone włoski na pośladkach maja sens.

Bez nich dupa skleja sie i poci a jak zrobia 2-3 dniowego jeżyka - boli nawet wchodzenie po schodach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niesamowicie podkurwią gęsto puszczane w telewizorni reklamy magicznych środków na łysienie czy siwienie.Wiadomo,że samiec beta po stwierdzeniu początków łysienia doznaje szoku i brzytwy się chwyta - kupując i testując na swej glacy wszystkie możliwe wynalazki,których skuteczność przy typowym łysieniu jest żadna.

Pomijając występujące czasem podłoże chorobowe to sposób na to jest jeden - wziąć rzeczywistość na klatę i nie nabijać kabzy cwaniaków.

 

Edytowane przez Jebak Leśny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w internetach napisał, że ten kto opracuje rzeczywiście działający lek na łysienie męski,e zostanie w momencie miliarderem.

Myślę, że tak właśnie by było.

Wystarczy zobaczyć ile kasy firmy wywalają na promowanie gównianych szamponów i innych tabletek na porost włosów.

Kasa wyrzucona w błoto.

 

Trzeba się albo pogodzić z tym albo czekać na rozwój medycy w tym kierunku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JoeBlue napisał:

Jakbys łysiał sam bys probowal i placil

Mogę tylko o sobie mówić, bo nie siedzę w cudzych głowach - żadnych środków nigdy nie próbowałem i nie miałem takiej psychicznej potrzeby, wręcz uznawałem to za skończoną durnotę. A co to, muszę się komuś podobać bo mam włosy? Po co?

Ogólnie na tą przypadłość moja propozycja terapii to - żyletka, stanięcie przed lustrem z prostym komunikatem "nie chcecie rosnąć, to wypier...lać". I zajęcie się swoimi sprawami. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosów na szczycie kopuły już nie mam od dawna(a raczej mocno przerzedzone) tak więc piszę z autopsji ;) Też tam na początku kupiłem jakieś wynalazki które nic oczywiście nie dały,a wizyta u dermatologa ostatecznie przekonała mnie żebym kasę wydaną na ratowanie sierści przeznaczył już lepiej na dętki do roweru.

Inaczej też znosi się takie rzeczy jak włosy lecą koło 20-stki,a inaczej jak u starego zgreda.Zgred z reguły ma już wyjebane,ale młodziak roztacza dramatyczne wizje utraty jakiegokolwiek zainteresowania ze strony loszek.

 

38 minut temu, Rnext napisał:

"nie chcecie rosnąć, to wypier...lać"

 

Dokładnie mam takie samo podejście,łeb na zero i po problemie.Najgorsze to robić jakieś zaczeski itp.

 

Edytowane przez Jebak Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Strażak napisał:

Ostatnio jak Marek wspominał o tym na YT, ktoś w komentarzach zasugerował, żeby zbadać testosteron i testosteron wolny... OK, powiedzmy że wyjdzie źle... Jakieś tabletki na to są czy inna chemia? Czy gra warta świeczki, skoro po tabsach też mogą być jakieś efekty uboczne.

 

NIE. NIE MA !

Deal with it ! ;)

Za czasów studenckich wyglądałem jak Antonio Banderas, mówię oczywiście o fryzurze. Teraz moją kumpelą jest akumulatorowa maszynka do golenia, używana regularnie :) W niczym mi to nie ujmuje ani nie przeszkadza. Pamiętaj tylko jedno - jeśli nosisz krótki i ultrakrótkie włosy - najlepiej wygląda się z opaloną / ogorzała twarzą. Jeśli szczęśliwie w genach dostaliśmy tzw. 'męską twarz' a nie okrągłą jak księżyc w pełni - wówczas trafiamy prawie w 10 na tarczy.

 

Jest możliwość zablokowania łysienia. Finasteryd - ale ma od cholery pieruńskich skutków ubocznych m.in. impotencje i ginekomastie. Gra KOMPLETNIE nie warta świeczki. Cała reszta wcierek, płynów, loxionów, toników i innch szamańskich wynalazków robi dobrze jedynie osobom je sprzedającym :) Wiem, swego czasu przerabiałem. A że eksplorowałem różne fora to i 'recept' na szamańskie środki wypróbowałem wiele. Pomóc nie pomogły ale i odpukać zaszkodzić - nie zaszkodziły. NAPISZĘ JESZCZE RAZ - NIE MA ŚRODKÓW NA ŁYSIENIE ANDROGENOWE (MĘSKIE!). NIE MA !!!

 

Jeśli mimo wszystko masz blokadę psychiczną związaną z łysieniem, co rozumiem, zacznij odkładać na przeszczep. W tej chwili kliniki oferują takie przeszczepowe S-F, którego nie było jeszcze 10 lat temu. Co ważniejsze - przeszczepione włosy już nie są wrażliwe na dihydrotestosteron i utrzymują się do końca życia. Zabieg jednodniowy można zamknąć w okolicy 10 tysięcy zł (koszt zależny od ilości graftów i wielkości łysiny). I choć bez problemu mógłbym zapłacić za taki zabieg to napiszę krótko - po jaką cholerę ? :D Włosy to same problemy - mycie, suszenie, układanie, miętolą się pod czapką itd. ;) Serio ! 

 

Screen-Shot-2014-12-17-at-18.02.46.png

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem łysy od zawsze, a kiedyś zapuszczalem na dredy... Beka...

 

 

Zaczęło się od drugiej klasy liceum... Kolega zwrócił mi uwagę ze z tylu robi się "gniazdko"...

 

Turniej w koszykówkę i szybka decyzja 1mm z maszynki... I tak do dziś w sumie... 

 

U góry głowy az do potylicy mam taki meszek, a po bokach "normalne" włosy... Gole na 1mm no i chuj no i cześć...

 

 

Po latach, a jestem rocznik '82. Rówieśnicy łysieja (ten co mi zwracał uwagę tez) i widzę ze się z tym męczą i ich to trapi, ja już mam to dawno za sobą...

 

Nigdy nic nie stosowałem i nie kupilem na łysienie, jeżeli za 10k PLN można sobie zrobić przeszczep to i tak mam to w chuju - wszyscy wiedza ze jestem łysy a nagle włosy? - beka. 

 

 

Natomiast byłem na usuwaniu włosów z pleców i ramion...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się na ten moment, że łysienie jest spowodowane głównie przez genetyczną dużą wrażliwością mieszków włosowych na DHT. 

 

Można to minimalizować przy pomocy farmaceutycznych czy nawet ziołowych blokerów 5-alfa-reduktazy, ale to IMO zbyt duże

ryzyko jak na defekt kosmetyczny. Ten enzym jak i hormon (DHT) ma zbyt wiele ważnych funkcji w organizmie.

Ale co kto lubi. ;) 

 

 

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jebak Leśny no wpisz u siebie w mieście na google: laserowe usuwanie owłosienia i tyle... Musisz być ogólny i pani cie laduje tym laserem - im ciemniejsze włosy tym bardziej boli :)

 

 

 

 

@Rnext faktycznie podobny, może brat z innej mamy.

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.