Skocz do zawartości

Łysina i testosteron


Strażak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Od 4-5 lat łysieję i zawsze miałem jakieś "ale" z tego powodu, może nawet drobny kompleks. Od 2 miesięcy golę głowę na łyso i problem zniknął! :D Według koleżanek wyglądam młodziej i bardziej agresywnie (pasuje do tego mój twardy i wystylizowany zarost). Zawsze myślałem że to od mojego wysokiego poziomu testosteronu - oprócz głowy i pleców to włochacz jestem. Odkąd zmieniłem dietę na całkowicie roślinną to przestały wypadać, nawet delikatnie zaczęły odrastać - pojawiły się tak zwane "baby hair". Pierwszą reakcją pewnej kumpeli na którą wpadłem kiedyś po latach było "Ty masz kurwa włosy!?".

Ostatnio jednak odkryłem ciekawą rzecz. Przeczytałem w paru źródłach że w miejscach gdzie występuje łojotok włosy zaczynają wypadać. Tak się "przypadkiem" składa że mam baaardzo tłustą skórę na zakolach i czubku głowy - czyli tam gdzie łysieję. Ponoć łojotok można złagodzić, ale nie znane są jeszcze metody jego wyleczenia. 

Czy ktoś z Was ma takie same podejrzenia jak ja? Próbowaliście już czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.