Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przestają mnie zaskakiwać projektanci :D 

 

 

 

 

 

To też jest dobra okazja aby powiedzieć, że obecne trendy w modzie przełamują naturalne proporcje ciała. Nie cieszy ten fakt, trafiło to do sieciówek.

 

Lekcja 1

Temat: Jak się nie ubierać?

 

a5dd51b6ad19c29fe815b2ff7b6916e6.jpg

 

coswomen-1.jpg

 

cos-collection-of-style-2015-spring-summer-looks-womens-shirtdress-dovetail-shorts-minimalist-asymmetrical-parka-raincoat-hoodie-structured-mesh-05x.jpg

 

Lekcja 2

Temat: Jak się ubierać?

 

Wg dosyć dobry gust ma Olivia Palermo

 

olivia-palermo-old-navy-what-she-would-buy-affordable-191905-1494538032645-promo.gif

 

2050b5c73ab02a7c1313d77f5a6a975d--stylish-outfits-cute-outfits.jpg

 

c0e1fff4fb8590cb4c8622767541b348.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och... Gdybym miał takiego stylistę jak pani Palermo, to byłbym z moją urodą księciem z bajki.

 

Nomen omen za męski wzór ubioru uważam, nawet jeśli zabrzmi to śmiesznie- postać Jamesa Bonda wykreowaną w filmach. Nie da się ukryć- stylizacje wszystkich aktorów były nienaganne i to nie tylko tych głównych grających wspomnianego Jamesa.

 

Odchodząc od naćpanych swym ego wizjonerów igły i nitki, ja bym skupił się na szarej rzeczywistości, która pokazuje, iż oprócz panów- panie też mają ogromny problem z tym.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz moja droga @Selqet

 

Powiem za siebie, gdyż każdy ma swój gust... mnie szalenie podniecają i wzbudzają zainteresowanie oraz radość panie w stylizacjach typu pani Hepburn jak na drugim zdjęciu- czyli gustownie, seksownie, klasycznie, bez szczucia cycem.

 

Coś takiego mnie zniewala:

 

sukienka_wieczorowa_pikowana_z_odkrytymi

Edytowane przez Arox
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda to wytwór marketingowy mający na celu zarabianie kasy i sprzedaż. Stąd jakieś trendy i "modne" wzory. Masy chwytają to oczywiście bezkrytycznie.

Jednak....  nic nie zastąpi gustu, stylu, wyczucia, stosowności i smaku. Klasyka zawsze jest była i będzie modna. To w nawiązaniu do starych filmów @Selqet  ;)

 

@Arox trafiłeś w mój gust :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arox mi się w Bondzie bardzo podobało to, że nawet kiedy nie nosił garnituru miał styl. Nie mogę znaleźć lepszego zdjęcia z poniższej sceny, ale bardzo lubię takie koszule z krótkimi rękawami i do tego jeansy :D

roger_3022462b.jpg

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektanci to artyści, przerysowują.  Niektóre marki są tak niszowe i drogie, że nie wyjdą do mas, chociaż comme des garcons miało swój debiut w sieciówkach w trochę mniej ekstremalnej postaci, chyba w h&m parę lat temu. Takie pokazy są traktowane trochę jak teatr, niektóre sztuki to pojedyncze egzemplarze, choć  to wynaturzone, chorej wyobraźni nie sposób im odmówić, typowo dla ofiar mody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modą się kompletnie nie interesuję, na zakupy odzieżowe chodzę wtedy gdy muszę, w sklepach niewiele rzeczy mi się podoba. Lubię ubrania bez nadruków, błyskotek, kwiecistych wzorów itp. Kilka niezależnych od siebie osób powiedziało mi, że ubieram się elegancko. Choć może aż tak bym tego nie określiła, to nie lubię eksperymentować z wyglądem, w ubiorze cenię sobie minimalizm i prostotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo "moda" jest stworzona, żeby wyciągać kasę - dziś modne kropki i pudrowy róż - wszyscy się obkupią w te wzory, nie zdążysz ponosić nowej mini - już niemodne, teraz maksi, kupuj nowe chociaż kupione w poprzednim sezonie trudno nawet nazwać starymi. Jak kupujesz rzeczy proste, bez udziwnień, zawsze jesteś na czasie, nie musisz sprawdzać czy bufki jeszcze można nosić, czy kupić coś z dziurami... (tak btw płacić 120-170 za porwane spodnie... marketing poziom hard ;) ). Ja zauważyłam że w niektórych sieciówkach jest w kółko to samo, te same kroje sukienek, spodni, bluzek, zmienia się tylko kolor, czasem materiał na taki, który jest teraz "trendy". Kiedyś szukałam zwykłe, proste granatowe dżinsy  bez ćwieków, dziur, naszywek i innego badziewia - nie ma, chyba że za 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekcja 3

Temat: Czego unikać w określonych sytuacjach?

 

I Leginsów:

 

a) jeśli jest się "słodkim grubaskiem"

 

1439823533_jtxxdn_fb_plus.jpg

 

b.) jeśli ma się zamiar iść do oficjalnego miejsca - restauracja/praca/kościół/muzeum bo to nie przystoi Lady Samiczce :D

 

c) wybieramy leginsy nieprześwitujące

 

4w.jpg

 

d) nie robimy tzw "camel toe" - nie wrzucam obrazka, bo może ktoś będzie jadł podczas czytania :D 

 

II Balerinek

 

- bo wyglądają brzydko (jak laczki),

- noga oraz stopa wygląda na nich nieelegancko,

- jeśli już musimy je nosić to zalecam kupowanie ze skóry oraz na lekkim koturnie,

- jak ognia strzeżcie się zakładania SKARPET DO BALERINEK 

0000199185670_gioseppo-37506-73_brillet_malva_ab_01.jpg

Czy to jest ładne? Nie

 

570.plaskie%20buty%20wiazane%20w%20kostce14.jpg

 

Untitled-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Antares normalnie trafiłeś prosto w mój gust :D zwłaszcza z tym na luzie (uwielbiam flanelki do spodni, spodenek ale do spódniczki też:D), powabnie (rzadko ale jak juzto zwykle taki styl właśnie)  i od czasu do czasu hippie (zwłaszcza latem) :D

 

Co do mody męskiej... Szaleję za facetami w ramoneskach, pilotkach do tego glany albo jakieś podobne. Generalnie ubiór motocyklisty albo metala. 

Ewentualnie zwykły, czarny t-shirt do tego koszula. Lubię też ich podziwiać w dobrze dobranych okularach przeciwsłonecznych. Facet generalnie ma wyglądać i ubierać się jak facet

A rurki i generalnie obcisłe spodnie u facetów... kategorycznie nie! - 1000 do męskości. Założenie ich przez faceta jest równoznaczne z ucięciem jaj. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już niezbyt, chociaż zalezy jak komu leżą. Otsatecznie jeszcze ujdzie. Najbardziej akceptowalne wg mnie wyłącznie coś jak te po prawej. Nie ciaśniejsze. ;) Faceci nie muszą podkreślać kształtu swoich nóg, łydek, pośladków. no chyba że chcą stać się kobietami. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.