Skocz do zawartości

Jaki cel charytatywny? Wskażcie proszę.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspominałem w audycjach, mam jeden, ostatni zestaw swoich dwóch książek w twardej okładce. Chciałbym ją sprzedać w formie licytacji, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na jakiś cel charytatywny.

 

Proszę byście wskazali taki cel. A co sądzicie o tym człowieku żeby go wspomóc? http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/najwazniejsza-walka-gorala/8wh8xm9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, kazdy przypadek to jest jakas tragedia lodzka gdyby sie zglebic w temat. Jesli o mnie chodzi to ja pomoglem troche tej dziewczynce, bo znam ten przypadek i to jest dziewczynka z rodziny mojej bylem kobietki. A moge wam dac slowo, ze robia co moga i staja na glowie, zeby zbierac na leczenie pieniadze.

https://www.siepomaga.pl/lenacholewa

Takze, gdyby ktokolwiek chcial, to bardzo prosze. Oprocz tego to pomagam raz/dwa razy do roku Fundacji Bohdana Smolenia. Ale to juz ja sobie tam sam po cichu robie bez rozglosu :) Jednak mala potrzebuje bardziej pieniedzy bo jest mlodziutka i w polowie leczenia, ktore daje efekty! Najgorsze jest to, ze nikt tutaj nie ma pojecia jak sie do tego zabrac i oczywiscie pierwsze to chcieli ucinac obie nogi. Rodzina uzbierala na pierwsze etapy leczenia, mala miala operacje i jak to zwykle bywa, NFZ w PL teraz widzi, ze sa efekty i cofneli rodzinie dotacje na leczenie w USA bo sami sobie chca zrobic z niej krolika doswiadczalnego tu w PL i zgarnac smietanke, bo najtrudniejsza robote odwalil ten dr Paley z USA. Jebana patologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to wsparcie przeznaczone na rozwoj pewnego forum: BraciaSamcy.pl

 

Chopaki tam zawsze moga zwrocic sie o pomoc i ja dostaja, poza tym nie ma w internecie drugiego takiego miejsca gdzie inni za darmo tak profesjonalnie i szczerze udziela Ci pomocy. Nie jeden wyszedl na prosta i podniosl sie odwiedzajac to miejsce. Inwestujmy w przyszlosc, w nowe pokolenia - to najlepsza inwestycja.

 

PS Sorry za brak polskich liter nie moge na tym sprzecie teraz ich ustawic.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolę na tę dziewczynkę dać siano, niż na tego policjanta, trochę przeżył już a tu dziecka żal, jak ma nóg nie mieć, włosy stają dęba.

 

@SennaRot prawdę mówiąc nieźle zarobiłem i nie szkodzi nam żaden finansowy dół. Zbieram hajs na auto, ale to może poczekać, bo przecież mam sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Jasne.

Tutaj jest profil fb tej dziewczynki: https://www.facebook.com/lenkacholewa/

Generalnie ona sie urodzila z bardzo zdeformowanymi stopami, tam widac na zdjeciach. Z tego co sie orientuje i z tego co mozna wyczytac we wczesniejszym poscie, pierwszy etap leczenia ma za soba, dostala gigantyczne dofinansowanie z NFZ. Z tego co mozna zobaczyc na filmikach dziewczynka juz chodzi sama, wchodzi po schodach i naprawde dobrze sobie radzi. Rodzina mieszka w Stryszawie skad pochodzi mama mojej bylej. Gdy bylem z nia przez ostatni rok to temat jej sie przewijal dosc czesto. Wszyscy zbieraja nakretki, moja byla z pracy zawsze brala reklamowke, wiem, ze rodzice tej Lenki wystawiali rozne przedmioty na symboliczne aukcje. No zbieraja pieniadze gdzie tylko sie da. U siebie na fb widze czesto jej siostre, ktora wrzuca posty z sms itp.

Koszty leczenia sa gigantyczne, jak widac na stronie co dalem wczesniej to 1mln zl zeby skonczyc to leczenie (o ile sie nie myle, ze to ostatni etap). Wplaty jak widac ida po 50, 100, ludzie wplacaja codziennie. Ciezko stwierdzic ile jest uzbierane, ta wartosc 30tys jest na duzo zanizona (odwoluje sie tylko do tej strony) bo oni maja jeszcze kampanie sms, 1% podatku, sa w fundacji itp. Jest drugie konto w stylu "siepomaga", ale ze wzgledu na regulamin, musieli zmienic przeznaczenie srodkow bo nie mozna miec na dwoch portalach jednoczesnie ogloszenia o zbiorce na ten same cel (czy jakos tak). Wiec na tym drugim portalu o ile sie nie myle zbieraja na rozne rehabilitacje, sprzet medyczny i inne potrzebne rzeczy. Lenka byla juz w gazetach, na youtube, w lokalnych wiadomosciach.

Uwazam, ze warto pomoc bo przed dziewczynka cale zycie jeszcze, terapia jak widac dziala, jeszcze nie dalej jak 3lata temu jak sie urodzila, miala calkiem zdeformowane stopy a teraz juz chodzi i nawet potrafi troche biegac. Nawet gdyby sie nie udalo (w co nie wierze bo takie historie maja czesto szczesliwie niespodziewany obrot) to dziewczynka i jej rodzice na pewno beda miec srodki na to, zeby godnie mala wprowadzic w dalsze zycie.

To jest propozycja ode mnie. Bede bardzo rad (a juz oni w ogole) jak wezmiesz Marek ja pod uwage gdy bedziesz przeznaczal dorary na jakies cele charytatywne.

Dzieki wielkie !!!

 

Pomozmy tej malej przedstawicielce plci z tymi rezolutnymi oczetami, ktore uwioda niejednego brata w przyszlosci, bez ktorej prawdopodobnie by nas tu nie bylo ;)

@Normalny czasem sie po prostu nie udaje. Ale przyjamniej rodzina ma jakies srodki na zycie, pieniedzy do grobu nie zabierzesz a komus mozna pomoc.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko jak na wczorajszym strimie obiecałem, wpłacę jej tysiaka - ale pytanie brzmi; gdzie? Fundacja łyknie prowizję, smsy czeszą połowę chyba nawet kwoty, a ja wolałbym by cała kwota poszła na tę dziewczynkę, a nie upasać jakichś cwaniaczków. No i muszę mieć dowód dla oglądających mnie, żeby nie było że kłamałem.

 

 

I jak zrobić licytację tych książek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Myślę, że warto walnąć na kanał filmik powitalny gdzie nawiniesz o co chodzi z licytacją i jaki jest cel. Wiesz tak jak niektórzy mają na swoim kanale film przypięty na samej górze, który odpala się automatycznie po wejściu na Twój profil YT. W opisie linki do samej licytacji i do profilu tej dziewczynki.

Plus przypięty temat na forum o akcji.

Plus art na samczym. (Może być ta sama treść co na forum, ważne żeby było info wszędzie gdzie się da)

 

Ale sama licytacja to nie wiem. Na bank są dostępne gotowe rozwiązania w necie, typu ankiet online czy cuś. Ale niestety nie ogarniam tego tematu, może ktoś inny pomoże.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

@Tomko jak na wczorajszym strimie obiecałem, wpłacę jej tysiaka


Swietnie! Zajebiscie sie ciesze!!! :)

Ok, wiec zajrzalem na profil https://www.facebook.com/lenkacholewa/  i w zakladce "Informacje" jest numer kontaktowy (do ojca malej jak mniemam) oraz wszystkie pozostale informacje jak Caritas, numery kont, fundacje itp. Jesli ktos nie ma fejsbuka a chcialby wplacic, nie ma problemu niech skrobnie do mnie czy wspomni o mnie tutaj a wysle wszystko co jest na stronie, bo nie chce zasmiecac tematu duza iloscia informacji.

Pozdrawiam! :)

 

------------------------------------------------------

 

@Stulejman Wspaniały Marek dzieki serdeczne! Pojawily sie oprocz Marka jeszcze inne wplaty, moze to ktorys z braci? ;) W kazdym razie dzieki, to duzy zastrzyk i jak to mowia: "you made my day as well"!

Pozdro i do jutra :)

 

Edytowane

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.