Skocz do zawartości

Mistrzowie pędzla


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Ja bardzo lubię sztukę współczesną. Zachwycają mnie obrazy Francoise Nielly czy też na instagramie: milkmycoconuts. Podobają mi się portrety kobiet malowane szpachla. Sama jestem naturszczykiem w tej dziedzinie, mam swoich odbiorców. Wstydzę się swoich prac, jest to dla mnie dość intymne i prywatne doświadczenie ale z boku podziwiam innych artystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Beksińskiego bardzo lubię. Van Gogha też.

Wybrałam się ostatnio na film Twój Vincent, gorąco polecam jeśli ktoś jeszcze nie widział ;) Film stworzony z niebywałą precyzją. Muszę przyznać, że w biografię twórców nigdy się nie zagłębiałam, a w formie filmu dobrze się przyswaja i pozwala lepiej zrozumieć twórczość artysty. I chociaż malarstwo nie jest jakąś moją ogromną pasją, to z zaciekawianiem czekam na kolejne filmy w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sitriel

Opcjonalnie wszechstronne zamiłowanie do najróżniejszych środków odurzających  :> 

 

W moim rankingu pierwsze miejsce zajmuje pan Piet Modrian ze swoim neoplastycyzmem. Na pierwszy rzut oka sztuka dla sztuki, ale już po zainteresowaniu się tematem odkryć można, że ów jest znacznie głębszy niż się na początku wydaje. I nie są to żadne wydumane skojarzenia ani interpretacje! Jedno z dzieł: 

piet-mondrian-ohne-titel-(3-works).jpg

 

Na następnym miejscu Jan Vermeer, którego dzieł nie trzeba przedstawiać, bo i tak je wszyscy znają. Trzecie miejsce zajmuje Jacek Malczewski razem z Berthe Morisot, chociaż kierunki sztuki z grubsza inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.