Skocz do zawartości

Filmy do obejrzenia z synem


Szkaradny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia,

 

Jakie filmy polecacie obejrzeć z synem. Interesują mnie różne konteksty: wychowawczy, rozrywka, wzorce, prawda o świecie, relacjach, przyjaźni, prawdziwi faceci, wartość itd. 

Mój ma akurat 10 lat, ale może być dla całego okresu wychowania. 

 

Szkaradny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko co oglądacie może być opatrzone odpowiednim Twoim komentarzem. Jesteś ojcem działasz z pozycji autorytetu więc masz dostęp do podświadomości dziecka. Zatem oceniaj i komentuj tak aby dzieciak również zrozumiał, że filmy i media chcą wpoić mu również wzorce - także negatywne i manipulują emocjami, postawami. Nie wszystko uzasadnisz na tym poziomie logicznie. W tym wieku najlepiej zagrać emocjonalnie ... oceniając pewne zachowania czy postawy w filmach jako np. frajer itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SennaRot Zgadza się, jak najbardziej. Chodzi mi o stworzenie takiej listy wartościowych filmów pod kątem wychowania młodego na faceta. Chcę raz na tydzień obejrzeć z nim wspólnie film i nie robić eksperymentów, bo jest mnóstwo chłamu.

 

Narazie pocisneliśmy

 

Gran Torino :)

 

A Matrix już wcześniej, żeby pojął kontekst i co oznacza to słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzisiejsze 10latki, wątpie zeby dały jakąś atencje i uwage tym filmom, ogladaj cokolwiek mu się będzie podobalo

żeby był w dobrym nastroju i swojo się czuł, oglądaj z nim takie  transformersy bądź cokolwiek na czym nie będzie się nudził

jak jesteś ojcem to jak kolega wyzej powiedzial masz wplyw na jego podswiadomosc i mniej wiecej dajesz mu taką furtke myślową swoimi słowami

jak puscisz mu cos czego nie bedzie znal i nie bedzie za bardzo przekonany bedzie mogl czuc lekka presje od strony taty

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.