Skocz do zawartości

Jak ogarnąć taki biznes?


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zbliża się powrót do kraju po prawie 10 latach w UK. Znalazłem pewien produkt wytwarzany przez brytyjska firmę.

 

Odrazu wpadło mi do głowy aby sprzedawać go w PL. 

 

Co zrobiłem: zakupiłem pewna partie i wystawiałem na portalu aukcyjnym, chwyciło. W PL.

 

Kupowalem od ww firmy jako prywatna osoba po nizeszej cenie. 

 

Wyglada na to ze może cos z tego być. 

 

Jak zalegalizować taki biznes w PL? 

 

Prosze o jakieś wskazówki.

 

A może lepiej prowadzić działalność w UK i sprzedawać na Polskę?? 

 

Jak to widzicie? Proszę o konkretne wypowiedzi.

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Super Producer na tym forum takie rzeczy na priv, ale Ok. (Wyczowam ból dupy). 

To co nazwałeś bitem dla mnie nim nie jest, w tym czymś hihaty nawet nie pasują do stopy i werbla. Słoń chyba nadepnął Ci na ucho. Ćwicz, a nie wychodź do ludzi z czymś takim marnujesz miejsce na sound... to cos jest słabe, przełknij to i ćwicz!

 

Rytmika! Tego tam Nie ma! Przykro mi.

 

super No nie nie super

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh Jak on może mi napisać coś bezsensownego pod postem bez żadnych argumentów to czemu ja nie moge? Pojęcia rytmika w takim kontekście nie używa żadna osoba która ma pojęcie o muzyce. To może być również zazdrość, nie mam ochoty tracić czasu na takie gówno-burze. Za pare lat zobaczymy kto gdzie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 21:47, zuckerfrei napisał:

Znalazłem pewien produkt wytwarzany przez brytyjska firmę.

Co zrobiłem: zakupiłem pewna partie i wystawiałem na portalu aukcyjnym, chwyciło. W PL.

Jak zalegalizować taki biznes w PL? 

A może lepiej prowadzić działalność w UK i sprzedawać na Polskę?? 

 

Hej. Wszystko zależy od skali w jakiej chcesz to prowadzić.

Jeśli skala jest niewielka hobbystyczna to możesz dalej kupować i sprzedawać jak teraz bez rejestracji jakiejkolwiek działalności. Wątpię, aby realnie ktokolwiek był Cię w stanie namierzyć przy drobnych obrotach.

Jeśli jednak planujesz to na większą skalę to najpierw sprawdź:

1. Czy producent nie ma już przedstawiciela/dystrybutora w PL? Jeśli ma to może być problem bo może nie chcieć Ci sprzedawać na większą skalę. Jeśli nie ma to super. Przy odrobinie szczęścia Ty możesz nim zostać co w przyszłości da Ci ochronę jeśli ktoś inny wpadnie na ten sam patent.

2. Kilka osób już się wypowiedziało, że  lepiej jak firma w UK. Generalnie to prawda. Mniej formalności i brak toksycznych kontaktów ze skarbówką PL czy ZUS. Gdzie jest haczyk? Haczyk jest w tym, że prowadzenie działalności na terenie PL bez właściwej rejestracji (czytaj odpaleniu części zysków rodzimemu fiskusowi) jest hmmm....nie do końca legalne. Jeśli będziesz tylko sprzedawał wysyłkowo przez portale czy dostarczał towar hurtowniom/sklepom detalicznym to powinno być OK. Kiedy jednak zaczniesz prowadzić tutaj magazyn, tworzyć sieć sprzedaży, czy nie daj boziu zarządzać interesem z PL to firma zarejstrowana w UK może być przedmiotem bardzo dużego bólu i problemów, których nikomu bym nie życzył. Chcesz w końcu robić biznes i zarabiać, a nie użerać się z urzędami. Temat aktualny o tyle, że z  tego co słychać skarbówka planuje zrobić porządek z firmami pseudo zarejestrowanymi w Czechach, Cyprze czy UK a tak naprawdę działąjącymi na terenie PL.

 

To tyle tytułem wstępu. Zacznij od podstaw i pomyśl o skali w jakiej chcesz prowadzić ten biznes bo od tego tak naprawdę wszystko zależy. Pozdrawiam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisano.
Znacznie lepiej prowadzić biznes w UK (przyjemniej). Masz wyższe limity zwolnienia od podatku i bardziej komfortową współpracę z urzędami.

Wszystko zależy czy chcesz zakładać spółkę kapitałową lub jednoosobowa działalność oraz czy jesteś rezydentem podatkowym w PL lub UK.

Zakładam, że nie jesteś już Polskim rezydentem więc zdecydowanie UK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.