Skocz do zawartości

Materac do 300zł dla singla.


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mowiac, to @SteyrRPF ma racje. Ja spalem zawsze na materacach sprezynowych, dopoki nie kupilem sobie piankowego materaca z cienka warstwa "memory foam" na wierzchu. Naprawde przestaly mnie plery bolec, krzyz, komfort snu super. I nie ma sensu wg mnie brac singla. Na tym sie spac nie da, znowu double jest odrobine za duze dla jednej osoby. Jesli jednak wezmiesz small double (czyli odrobine wezszy) jest problem z ramami, poszwami itp. No nie ma zlotego srodka. Dodatkowo czytalem, ze sprezyny dzialaja jak anteny zbierajac wszystkie fale z okolicy i twoje cialo to absorbuje, a zdrowe to nie jest. Nigdy jednak nie sprawdzilem tych rewelacji.

Moja byla miala jakis zajebisty materac sprezynowy z mata bambusowa i warstwa pianki, w dotyku jak piankowy ale na jezdzca podskakiwala jak pileczka :D

Ja tylko piankowy, sredni lub srednio-twardy. Warto dooszczedzic jeszcze i kupic porzadny materac. Spedzasz 1/3 swojego zycia w lozku - na tym NIE WOLNO oszczedzac a ludzie czesto bagatelizuja ten fakt.

Pozdro!

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę słowa @Tomko - długo mieliśmy sprężynowy Slumberland (jakieś cuda na kiju, sprężyny w kieszonkach, warstwy włókien kokosowych, końskiego włosia i wuj wie co tam jeszcze) i gdy przyszedł jego kres zamieniliśmy na Hildinga z pianki termoelastycznej. Przepaść. Nie chce się z koja wstawać. Niesamowicie komfortowy, trochę w odczuwaniu jak byś lewitował. 

 

Ale polecam rundkę po salonie/ach z materacami i powylegiwanie się na różnych ich rodzajach. IMO komfort to czasem bardzo indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się po chamsku i spytam o podobną sprawę. Chce sobie kupić taką pryczę w sportowym markecie na "D" za 179. Za chooya Wacława nie umiem się wyspać w namiocie na materacu a miałem już kilka i to za 150zł nawet. Spał ktoś z Was na takim cudzie ? : 

Znalezione obrazy dla zapytania kanadyjka quechua

 

Aha , namiot mam wysoki, w którym nawet można stać (165) więc wysokość łóżka nie robi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie oszczedzaja. Ludzie nie wiedza co jest dobre bo mózg maja wyprany przez reklamy.

Materac sprezynowy za 3000, na tym sie na pewno wyspisz (be nie bedzie ci ciążył portfel).

 

Od dekad mam zasade ze tylko pianka, zadnych sprezyn.

Gdy kiedys bylo to nie do kupienia - kupilem 5 warstw gąbki o grubosci 2 cm i polozylem jedna na drugiej.

Spalem tak z 10 lat.

Spalem na osmiocentymetrowej piance i juz bylo dobrze, 16-20 cm jest w sam raz.

140 cm szerokosci wystarczy i dla jednej i dwoch osob. I do spania i do pieprzenia.

Na tym sie nie zapadasz i jest równe jak stół, byleby bylo w miare twarde.

 

Kupilem takich kilka na Allegro, sobie, potem znajomym, nikt nie narzekal na moja radę zeby wziac cos takiego.

Jest gosc gdzies ze Śląska co je sprzedaje. ok 300 pln, zaleznie od szerokosci.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się... porządny materac piankowy to podstawa. Dorzuciłbym jeszcze do tego dobry stelaż i ramę łóżka najlepiej z drewna. Powinna być przestrzeń między podłogą a materacem. Ja jako singiel mam 140cm szerokości... dużo miejsca dla mnie a jak się trafi jakaś miła Pani to też miejsca nie brakuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@icman, materac już parę ładnych lat pracuje, wątpię czy jeszcze ta seria jest produkowana a nazwy nie pomnę. W każdym razie na stronie Hildinga w sekcji termoelastycznych, żaden mi mojego nie przypomina. Z 5-7 lat temu 160x200 płaciłem jakieś 2.5k - może to jakaś podpowiedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzisz ze mnie nie stac na taki za 3 kilo?

Nie stac mnie tylko na glupote.

Szukalem tego na ktorym dobrze mi sie spi i te sa najlepsze.

Niektorzy kupowali wodne ze na nich bedzie dobry sex.

Tak jakby najlepszy nie byl na podlodze. Wtedy takie 10 cm gąbki przebija wszystko.

Na wodnym mozna nabawic sie choroby morskiej a dupa sie zapada.

Na podlodze masz stabilne podloze. Nikt nie zapadnie sie pod toba pol metra w dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JoeBlue napisał:

Sadzisz ze mnie nie stac na taki za 3 kilo? Nie stac mnie tylko na glupote.

Stary, mam to w dupie. Mnie akurat stać również na własną głupotę a nawet musi, bo niestety nie należę do wszechwiedzących mędrców absolutnych.

Napisałem że nie muszę się tym przejmować i nie obchodzi mnie czy Cię stać czy nie.

Z życzeniami - niech Cię będzie i stać na 100.000 takich.

 

Wiem jak się śpi na thermo i wiem jak się śpi na gąbce poliuretanowej (marzę, żeby już wylądowała na pawlaczu), bo właśnie ze względu na gości ze starszyzny, przerabiamy to od ostatniej soboty. Doradzaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Dnia 20.07.2017 o 22:25, Rnext napisał:

 

 

Wiem jak się śpi na thermo i wiem jak się śpi na gąbce poliuretanowej (marzę, żeby już wylądowała na pawlaczu), bo właśnie ze względu na gości ze starszyzny, przerabiamy to od ostatniej soboty. Doradzaj dalej.

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego podpinam się. Czy śpisz również na poduszce termoelastycznej? Myślę o kupnie i się zastanawiam czy warto. 

https://www.dlaspania.pl/mini-puntino-poduszka-z-pianki-termoelastycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.