Skocz do zawartości

Wolny rynek i konkurencja bogów wszelakich


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.o2.pl/hot/skandal-w-kosciele-w-starachowicach-libacja-przed-oltarzem-6144147267442305a

 

Ludzi oburza to, że dwóch mężczyzn spożyło alkohol z mszalnego kielicha w świątyni (nawet go nie ukradli) - a pomijają milczeniem fakt, że miejsce gdzie rzekomo przebywa sam Bóg, twórca całego, nieskończonego wszechświata, trzeba pilnować za pomocą monitoringu.

 

Czyli ten Bóg ma pilnować interesów Polski, mojej ojczyzny (próby intronizacji Jezusa na króla Polski), a nie umie upilnować jednej ze swych placówek handlowych?

Jeśli chodzi o religię i tysiące bogów, jestem fanem wolnego rynku - niech naszych interesów pilnuje ten Bóg, który jest skuteczny. Bo póki co na obecnego Boga - żyda idą olbrzymie pieniądze, a efektów żadnych nie ma. Biedę Bóg - żyd zlikwidował? Nierówności społeczne? Przemoc? Wyzysk? To może wstawił się za nami na arenie międzynarodowej? A gdzie tam, wszędzie na nas plują.

 

Ocalił nas przed TW Bolkiem? Rozkradzeniem kraju? Zaciągnięciem wielkich pożyczek, nie wiadomo na co? Mniej ludzi ginie na drogach? Mniej uzależnionych od alkoholu i narkotyków, że o papieroskach nie wspomnę? W niczym nie pomógł, ale pieniążki samozwańczy pośrednicy chętnie biora, rozdzielając włości w niebie dla płacących i wiernych, i w piekle dla zadających pytania o sens tego całego absurdu.

 

I owszem, jest to wszystko śmieszne, ale i też trochę przerażające.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijaństwo jest przeciwwagą islamu. Jeśli zburzy się chrześcijaństwo (lub zachwieje jego fundamentami) to wejdzie islam. Tak jest wszędzie w Europie, gdzie to zaszło: Francja, UK, Belgia, Szwecja, Niemcy... Po przejściu w tryb post-chrześcijański w tych krajach powstała próżnia, którą wypełnia islam. Inne ideologie nie są tak silne jak religia. Humanizm, socjalizm, tolerancje itd. ustępują religiom. Patriotyzm jest w Polsce mocno osadzony w religii i niekiedy nawet traktowany na tym samym poziomie (Polak-katolik), oddzielenie jednego pojęcia od drugiego, bez stworzenia próżni duchowej nie będzie wg mnie łatwe. Mając do wyboru islam albo chrześcijaństwo, wybieram to drugie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh myślisz że nie było wieków w europie, gdzie byłbym bezlitośnie torturowany i spalony żywcem przez kapłanów Boga miłości? Po prostu chrześcijaństwo się przystosowało do społeczeństwa, czesząc konkretny hajs i budując swoją potęgę. Jeszcze 20 lat temu na wsi za to co robię, mógłbym w PL kłonicą zostać zamordowany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Ok, ale w przypadku islamu miałbyś gorzej. Teraz w 2017 mamy chrześcijaństwo i nikt Ci nie robi problemów na poziomie państwa. Nie jesteś aresztowany przez policję obyczajową, nikt nie rzuca na Ciebie klątw itd. Islam szybko (jeśli w ogóle) nie przystosuje, chrześcijaństwo przystosowało. Opcja nr 2 mi czy Tobie służy bardziej. Widzisz jakąś realną alternatywę?

Edytowane przez manygguh
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej oburza akt wandalizmu. Niby niczego nie zdemolowali ale tak samo nie chciałbym aby takie osobniki walnęły flaszkę opierając się o grób moich bliskich lub oddając mocz parę metrów od pomnika. Nie chciałbym również aby pili pod blokiem operacyjnym gdzie operowani są ludzie walczący o życie. Czekając na wynik operacji kogoś bliskiego nie chciałbym słuchać z za okna ich pijackiego rechotu.

 

Po prostu pewnych rzeczy w pewnych miejscach się nie robi - nie każdy to wie i po to są kamery. Panowie mogą być pewni, że w dzisiejszej rzeczywistości dostaną ciekawe wyroki, ten drink z kielicha będzie ich dużo kosztował.

 

Polecam panom imprezowanie połączone z lepszym dreszczykiem emocji, np. niech spróbują czegoś takiego w jednym z meczetów, na zachodzie Europy ich dużo. Jak tamtejsi wierni to zobaczą to panowie sami wezwą policję, jak zdążą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh A co jest gorszego od wykłuwania oczu, obcinania genitalii a później palenia żywcem na stosie? Czy kapłan chrz. czy muzułm. to tak samo by bolało. Oni są młodszą religią i z czasem się dostosują, jak dostosowało się chrześcijaństwo. Kościół rzuca klątwy w postaci wyrzucenia z kościoła, co ich zdaniem ma mnie skazywać na piekło przez wieki.

 

Czy widzę alternatywę? To za trudne pytanie na forum. Czyli mam bulić za bajki dorosłym chłopom, którzy nic nie wnoszą do mojego państwa? Bo przyjdzie islam?

 

@Normalny dostaną karę więzienia za włamanie, i słusznie. Dziś kościół, jutro prywatny dom - ja ich wcale nie bronię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały ale tych tortur teraz już nie ma, a zanim islam się dostosuje, to minie wiele lat. Teraz ze strony KK nic Ci nie grozi, a z islamu już tak. To jak podcinać gałąź na której się siedzi, bo teraz korzystamy z tego, że jest spokój i Kościół nie ma wpływu na nasze życie, islam miałby, bo jak nie to kary.

 

50 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Czy widzę alternatywę? To za trudne pytanie na forum. Czyli mam bulić za bajki dorosłym chłopom, którzy nic nie wnoszą do mojego państwa? Bo przyjdzie islam?

Nie ma próżni, zawsze w jakiejś społeczności musi być główna ideologia, jednocząca ludzi. Nie widzę alternatywy na chwilę obecną, stąd pytanie. Według mnie na razie jesteśmy skazani na KK, bo nie ma lepszej alternatywy czysto polskiej, która byłaby silniejsza niż inne, które by weszły na miejsca KK. Co do płacenia, w islamie też byś płacił (dzizja, jałmużna etc.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, islam byłby okrutny dla nas, ale musiałby tu się wypowiedzieć znawca islamu i wielu jego że się tak wyrażę odnóg.

 

A co z Czechami? Kościoły pozamieniane na dyskoteki, a muzułmanów mało - i coś się strasznego stało?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać Czechów do Polaków. Oni nie mają od pokoleń zakorzenionego chrześcijaństwa, a na pewno, nie w takim stopniu jak Polacy. Przykładem, tego jest chociażby wojna husycka. Czesi nie mieli także papieża, wywodzącego się z ich ziem...a to na pewno też jest silnym argumentem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może inaczej to ujmę - ja nie chcę usuwać kościoła, niech sobie ludzie wierzą w co chcą - ale ja nie chcę płacić na korporację, która za pieniądze moich rodziców i dziadków, programowała mnie poczuciem winy i okropnościami, z którymi jeszcze wiele lat będę sobie musiał radzić. A teraz płacę kupując cokolwiek w podatkach.

 

Niech mają mniej, walczą o klienta - a nie wszystko za friko; ziemia, budynki odbiera się szkołom itd., pieniądze leją się wartkim strumieniem. I pytanie - za co? Dlaczego aż tyle to kosztuje? Idea nie musi być aż tak horrendalnie droga.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, manygguh napisał:

Chrześcijaństwo jest przeciwwagą islamu. Jeśli zburzy się chrześcijaństwo (lub zachwieje jego fundamentami) to wejdzie islam. Tak jest wszędzie w Europie

Bzdura. W Czechach większość to ateizm i co? 

 

Rozumiem że skoro jedni są źli a drudzy jeszcze gorsi to trzeba popierać tych złych?

 

Podczas okupacji w 2WŚ wolał byś pomagać niemcom czy ruskim?

 

Jeżeli jeden kumpel Ci ukradnie 990zł a drugi 1050zł to pierwszy jest dobry, bo "mniej zły"?

 

Korporacje religijne to jeden wielki ściek. I żeby nie było, wierz w co chcesz:rolleyes: Ale jeżeli Ty czy ktokolwiek inny będzie mi narzucał swoją wiarę, przekonania (np korwinizm) to będzie oznaczać szranki. Teoretycznie mamy wolność przekonań, a powiedz tylko komuś że wierzysz np w krysznę (lub nie wierzysz we wszystkich bogów co oni, plus jeden więcej - ich bóg dla Ciebie też nie istnieje) to zwłaszcza wśród starszych ludzi zostaniesz co najmniej obrażony.

9 godzin temu, manygguh napisał:

Teraz w 2017 mamy chrześcijaństwo i nikt Ci nie robi problemów na poziomie państwa.

Islam jest na poziomie na jakim było chrześcijaństwo, było wspomniane o inkwizycji gdzie w imię jednego z tysięcy bogów mordowali ludzi.

 

19 godzin temu, manygguh napisał:

Patriotyzm jest w Polsce mocno osadzony w religii i niekiedy nawet traktowany na tym samym poziomie (Polak-katolik)

Targowica, mówi Ci to coś? 

KK święcił też działa, czołgi, Wehrmaht i wszystko co w kampanii wrześniowej zabijało Twoich przodków i resztę Polaków, i nie tylko.

Apropo, niemcy mieli Gott mit uns na pasach. Jeżeli tacy są bogowie, to ja z żadnym nie chcę mieć nic do czynienia, ale to tylko mój osobisty pogląd.

Nie będę nikomu lżył ani narzucał swoich przekonań jak robi większość ludzi.

53 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

hajs i informacje zostają w narodzie, a nie wędrują do obcego państwa Watykan.

Niestety tak jak kiedyś płaciło się lenno i trybut tak my, Polacy, w XXI wieku płacimy obcemu państwu watykan!

Nie ma żadnej możliwości obrony, wierzysz w to czy co innego, albo wcale, jesteś pod wpływem prowatykańskich separatystów a Twoje pieniądze (kochane podatki) wędrują za granicę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC widzę, że kompletnie nie zaczaiłeś. Nie jestem za żadną religią i trzymam się od nich z daleka. Twierdzę, że jesteśmy ideologicznie okupowani i Polacy przegrali walkę o swoje umysły.

5 minut temu, DOHC napisał:

Bzdura. W Czechach większość to ateizm i co? 

Czesi mają inne problemy, jak zbiorę więcej info, to postaram się napisać artykuł na forum na ten temat, żeby więcej ludzi, to zobaczyło. Zobaczę, co z tego wyjdzie. Zauważ, że ateizm też jest ideologią. Gdzie się nie obrócisz tam są idee, które już ktoś wymyślił i które kontrolują masy. Ludzie zawsze będą mieć potrzeby duchowe, które zaczęły zaspokajać religie. Jeżeli odsuniesz religie, to potrzeba dalej zostaje. Większość ludzi nie będzie wstanie sama poszukiwać, a wiele przyłączy się do np islamu jak na Zachodzie inna część pójdzie w hedonizm i konsumpcjonizm. Jestem za biernym oporem i ewolucją, nie rewolucją, bo Polacy nie są gotowi na nagłe zmiany w tym przypadku.

 

7 minut temu, DOHC napisał:

Islam jest na poziomie na jakim było chrześcijaństwo, było wspomniane o inkwizycji gdzie w imię jednego z tysięcy bogów mordowali ludzi.

oraz

9 minut temu, DOHC napisał:

Podczas okupacji w 2WŚ wolał byś pomagać niemcom czy ruskim?

No właśnie, chrześcijaństwo już nie jest niebezpieczne, islam jest. Sam użyłeś czasu przeszłego. Jeżeli mamy się wyzwolić, to potrzebny jest słaby okupant, a nie mocny, ma to sens teraz? Masy na razie śpią, a próżnię zapełniłby islam i zaczęłaby się islamizacja naszej kultury, spójrz na Szwecję, UK. Ustępowanie z pozycji krok po kroku, dzień za dniem, jak jest opór, to wtedy terror. Z chrześcijaństwem jest taki problem obecnie? Nie, zmieniło się i jest słabsze. Lepiej walczyć ze słabszym niż silniejszym. I dawać słabemu do zrozumienia, że jest silny, by się nie umacniał. Polecam książkę 48 Praw Władzy Roberta Greena.

 

13 minut temu, DOHC napisał:

Targowica, mówi Ci to coś? 

KK święcił też działa, czołgi, Wehrmaht i wszystko co w kampanii wrześniowej zabijało Twoich przodków i resztę Polaków, i nie tylko.

Apropo, niemcy mieli Gott mit uns na pasach. Jeżeli tacy są bogowie, to ja z żadnym nie chcę mieć nic do czynienia, ale to tylko mój osobisty pogląd.

Nie będę nikomu lżył ani narzucał swoich przekonań jak robi większość ludzi.

A mówi Ci coś to, że KK zrobił wszystko, by być utożsamiany z patriotyzmem? Mówi Ci to coś, że większość Polaków nie rozumie dokładnie, co się wydarzyło pod Targowicą. Wiem też, że KK był ostoją polskości podczas zaborów, nie można im tego odmówić, no było tak, czy nie było? Było. Oczywiście robili to we własnym interesie, by nie stracić wpływów, ale było to na nasz plus. Na bogów nie masz, co się obrażać. Religie to narzędzie polityczne, które ma służyć władzy. Nie ważne czy judaizm, islam itd. Nie łącz religii, z duchowością i nie strzelaj focha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio księża włamują się parafianom na portale społecznościowe :D czyli uprawiają nielegalne kradzieże danych w imię Watykanu

 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,156770,22104437,ksiadz-zdobyl-haslo-17-letniej-parafianki-wlamal-sie-na-jej.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troszki śmiesznych przygód opowiem związanych z kościołem.

Pamiętam jedną z przygód jak byłem ministrantem w kościele (yyy.. chyba t był 84rlub 85r) Pewnej niedzieli ksiądz przemawiał na kazaniu gadał i gadał już mi się nudziło (w głowie była gra w piłkę po mszy ) i w pewnej chwili wziąłem dzwonki i zadzwoniłem nie wiem co mi do głowy strzeliło Ksiądz się odwrócił zapytał nas ministrantów który too Nikt z chłopaków się nie odezwał ale akurat ja koło dzwonków byłem chyba się kapnął że to Ja i mnie wytargał za włosy hihii Ale efekt był bo zaraz skończył kazanie

 

Innym razem starszy kolega namówił nas żebyśmy poszli na czereśnie i wymyśliliśmy że pójdziemy na złodziejkę do księdza było nas 3. Wiedzieliśmy że są pod kościołem, no i poszliśmy było po 23 On najstarszy chciał pokazać że się nie boi No i skradamy się wszystko idzie dobrze wszedł 1szy ja drugi kolega trzeci. Długo nie najadłem się patrze jakiś punkcik czerwony ale czereśnie były tak smaczne myślę natargam w kojdę jakby trza było uciekać , ale tak zerkam ten punkt zgasł i coś mi tak do głowy przyszło chyba ksiądz mówię zpiepszamy Skoczyłem z gałęzi i chodu w długą kolega jeszcze dał rade uciec , a tego najstarszego ksiądz capnął hihii.

 

Pewnego dnia po szkole miała być religia w kaplicy Czekamy ksiądz nie przychodzi Poszliśmy dzwonimy do plebani ten nie wychodzi Wracamy czekamy nie idzie a wiedzieliśmy że jest ksiądz bo samochód stał jego (wartburg) jeszcze raz poszliśmy i dzwonimy i nic I tak czekamy i któryś z nas wpadł na pomysł że zadzwonimy dzwonami dużymi Dziewczyny mówiły że nieee hihii no to poszliśmy Rozbujaliśmy te dzwony zaczęły bić  ( pewnie na wsi pomyśleli że ktoś umarł) Nie mogłem utrzymać tego sznura od dzwona aż mnie do góry podnosiło tak się ten dzwon rozbujał w końcu puściłem A ten sznur zaczął zaplątywać się wkoło kątowników konstrukcji myślałem że to wszystko pourywa   Patrze ksiądz wychdzi z plebani mówię choduu A ten ksiądz buta i do tych dzwonów by je wyhamować Też  frycówe dostaliśmy od księdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 17:07, Stulejman Wspaniały napisał:

Niech będzie Polski kościół Chrystusowy, który uzna że tak naprawdę Jezus był Polakiem, i odciąć się od Watykanu - hajs i informacje zostają w narodzie, a nie wędrują do obcego państwa Watykan.

 

Tak zrobił w Anglii sławny król Henryk VIII, ten od sześciu żon, gdy Watykan nie chciał mu dać rozwodu z którąś z nich.

I m.in. dlatego W. Brytania jest bogata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.