Skocz do zawartości

Samorozwój dla kobiet


Aniania

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj chciałabym poruszyć kwestię samorozwoju a wątku z antyfeministkami m.in. Cassie Jaye.

 

Zamiast skupić się na faktach, że odwaliła kawał dobrej roboty i zastanowić się - Co mogę przez to się nauczyć? Co to wnosi do mojego życia? Czy mogę podobnej analizy dokonać w swoim życiu?

 

To będzie szukanie dziury w całym - A może jest manipulantką? A może szuka męża w ten sposób? Dlaczego samice nie spłacają dotacji? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selqet samice zamiast robić to co wypunktowałaś, to po usłyszeniu słów Cassie Jaye oraz po jej filmie powinny zrobić to, co sugeruje tytuł piosenki przywołanej przez @EnemyOfTheState w temacie "Nawrócenie feministki" ;)

 

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna porada ode mnie, długie filmy, prezentacje i audycje na YT można obejrzeć z pełnym zrozumieniem nastawiając prędkość na 1,5. Dzięki temu oszczędza się sporo czasu.

 

A co do Cassie Jaye i tego że nie uważa się za antyfeministkę o czym było mówione. Ona nie uważa się ani za feministkę ani za antyfeministkę ani MRA, dlatego że nie uważa się obecnie za aktywistkę tylko producentkę filmów dokumentalnych. Nie chce stawać po żadnej strony barykady, tylko po prostu głosić prawdę, poruszać tematy tabu, takie jak problemy i dyskryminacja mężczyzn i stawać po stronie praw człowieka ogólnie. Tłumaczy to poniżej:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState tylko niestety tak jak napisałem dla kobiet nie jest istotna prawda, którą Cassie Jaye głosi, tylko szukanie dziury w całym, aby nie dostrzec, że niektóre rzeczy o których mówi, dana samica ma w sobie ;)

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState a ja wolę swoje typy odnośnie tego, które wiedzą o co biega zachować dla siebie :D

 

W sumie wystarczy popatrzeć na wypowiedzi i zwrócić uwagę czy za gadaniem idą jakiekolwiek czyny, a słowa wypowiadane przez samice znajdują później odzwierciedlenie w tym, jak się zachowują chociażby na forum :D

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 ale zwróć uwagę na taką rzecz. Cassie Jaye na początku rozmawiając z Men's Rigth-ami czekała na to, że jakiś samiec powie coś brzydkiego, co potwierdziło by jej poglądy. A potem zdała sobie sprawę, że błędnie nadinterpretuje te wypowiedzi. Tu trzeba bardzo uważać, żeby samemu nie popełniać tego samego błędu w drugą stronę. Czy np. kobieta mówi X, a Ty myślisz że powiedziała Y. Serio trzeba uważać, bo łatwo nadinterpretować wypowiedzi drugiego człowieka. Tu jestem bardzo ostrożny, bo wiem że sam owszem, czasem popełniam ten błąd. To cecha ogólnoludzka, której warto mieć świadomość. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState zgodze się z Tobą w tej kwestii, co nie zmienia faktu, że w przypadku pań należy zwracać uwagę czy za słowami idą czyny. W końcu nie bez powodu przecież mówi się: "nie patrz na to, co kobieta mówi tylko na to co robi".

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, EnemyOfTheState napisał:

Jeszcze jedna porada ode mnie, długie filmy, prezentacje i audycje na YT można obejrzeć z pełnym zrozumieniem nastawiając prędkość na 1,5.

 

Ustawiłam sobie taką prędkość przy audycji Marka. Nieźle się uśmiałam :) Brzmi jakby był na speedzie.

 

Drugą kwestią, że wtedy faktycznie audycja jest "króciutka" :D Dobry pomysł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Arox
Cos ty sie tak zawzial? Smiech mnie ogarnia na twoje wywody, serio. Kobieta zapytala co kobiety moga zrobic, zeby byc bardzo kobiece a wylales wiadro hejtu. Ogarnij sie.

@HORACIOU5

jCzyz to o mezczyznach tez zle nie swoadczy jak przychodza na to forum bo nie wiedza jak byc meskimi? :) to dziala w obie strony.

@Aniania

Wg mnie kobiety powinny skupic sie na sporcie, pasjach. Brzmi to banalnie, ale to moze byc najprostsza za pasja. Czesto jest tak, ze jak ktos ma pasje i uklada kostki rubika to wysmiewa go laska, ktora robi decoupage. No smiech na sali. Chodzi o to, ze potraficie znalezc sobie czas dla siebie i kiedy mezczyzna chce miec czas na swoje pasje, to kobieta mu nie zawraca dupy. To jest zdrowe.

 

Kobieca kobieta to taka, ktora tez strzela fochem czasami, ma humory i swoje nielogicznosci. Potrafi sie zajac mezczyzna, ugotowac cos i dac odpoczac po robocie. Tak zwyczajnie. Lubi nosic sukienki, chodzic bez stanika i majtek czasami. Potrafi uszanowac czas wolny mezczyzny, zajac sie goscmi gdy sa. Kobieca kobieta lubi dzieci, nie pali, nie przeklina. Cisnie mi sie jeszcze multum innych cech, moze napisze pozniej bo ba komorce jestem i krew mnie zalewa od malej klawiaturki.

 

Generalnie to co widze na ulicach to wiecznie skrzywione ryje ksiezniczek, zniesmaczone. Jak widze usmiechnieta kobiete na ulicy to az chce sie zagadac, puscic w drzwiach, pomoc z zakupami, postawic kawe ;)

 

Ps.: oczywiscie, ze warto probowac sil jesli sie ma predyspozycje i jest sie zainteresowanym inzynierka itp. Potrzeba tam logicznego myslenia jednak, bardzo logicznego. Ale z obserwacji wynika, ze to maly procent kobiet. Wsrod meczyzn tez zdarzaja sie inzynierowie, ktorzy nue potrafia myslec. I to nierzadko.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko a kto się również przyczynił do tego, że wielu mężczyzn nie wie jak być męskimi poprzez pewne wciskanie kitu? Poza tym zapominasz o tym, że to panie uważają siebie za istoty bez skazy no a skoro tak... to jakim cudem nie wiedza co to kobiecość? Przecież takie idealne są i nie muszą nad sobą pracować, bo przecież przyjdzie super duper samiec alfa i niech on się martwi ogarnianiem danej samicy. Przynajmniej taka sugestia padła w innym wątku.

 

I zapomniałeś o jednej rzeczy: nie patrz na to, co kobieta mówi tylko na to, co robi. Temat brzmi fajnie nie? Takie szumne hasełko o samorozwoju i co by tutaj robić w tej kwestii. Super, ale dziwnym trafem w niedawno założonym innym wątku zostało to olane na rzecz wspomnianego już przeze mnie super alfy, który to ma się martwić ogarnianiem samicy, bo tej jednak nie chce się niczego w sobie zmieniać. I nagle z ładnego tematu o rozwoju przeszliśmy w promowanie bierności, a skoro krytykujemy mężczyzn, którzy olewają rady Braci to... no właśnie ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W ramach samorozwoju płci pięknej lekcja mówiąca jak sposób siedzenia świadczy o kobiecie.

 

https://www.o2.pl/hot/kaprysna-kobiete-zdradza-to-jak-siedzi-robi-to-nieswiadomie-6166426490447489a

 

nogi.png

 

Pozycja C świadczy o pragnieniu luksusowego życia. :lol:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie samorozwoju kobiet i nie tylko... 

Już dobre pare lat temu natknęłam się na coś co w sumie pomogło mnie osobiście zrozumieć siebie, swoje motywacje, lęki, zaobserwować to też u innych i móc na tej podstawie określić swój typ osobowości ( i przy okazji mniej więcej określić typy osób w moim otoczeniu). Mowa o Enneagramie ( tutaj jedna z wielu stron o tym gdzie można znaleźć test ale od razu mówię, że nie do konca jest on miarodajny dlatego polecam zagłębienie się w  forum poświęcone m.in temu i generalnie psychologii ;) szczególnie ten temat dla początkujących jak też anglojęzyczne strony o tym, filmiki etc. )Dość obszerny temat ale myślę, że warty świeczki. Niektórzy nazywają to sektą - ale myślę, że jak ktoś podejdzie do tego poważnie to zrozumie, że jest to dość pomocne narzędzie. :)

Druga równie ciekawa teoria to Socjonika zajmująca się budową psychiki człowieka i tak jak w enneagramie rozróżnia się dane typy. Ta z kolei skupia się na tym jak ludzie odbierają, przetwarzają i przekazują informacje i pomaga zrozumieć dlaczego z jednymi ciężko się rozmawia a z innymi wręcz przeciwnie. Gdy połączy się te dwie teorie ze sobą, powstaje dość dokładny obraz danej osoby. Nie ukrywam, na początku można się nieźle pogubić w tym i zniechęcić, zwłaszcza, że często się zdarza, że ludzie mają problem z wytypowaniem siebie bo cechy jakie mają pasują do paru typów. Dlatego tutaj potrzebna jest dość głęboka refleksja nad sobą by móc dokładnie się wytypować. Jak ktoś lubi takie tematy - jak najbardziej polecam! ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selqet - oczywiście, że znam. Ale nie zagłębiałam się jakoś dokładnie bo zaraz po tym natknęłam się na socjonikę, która wygląda podobnie ale mimo wszystko sie różni... no i jest bardziej rozbudowana niż MBTI. Niektórzy jak robią testy MBTI a później typują się socjonicznie to wychodzą "podobne typy" np jak komuś wyszło ENTP to w socjonice jest to niby odpowiednik ENTp (ILE) ale to też nie do końca się sprawdza. Dużo jest opisane na ten temat na forum do którego link podałam wyżej. :)

 

Edit. Ale dzięki za linka, w tamtym temacie chętnie sie udzielę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Selqet napisał:

@Hippie szkoda, że ciężko się czyta tą stronę - http://socjonika.pl/#!Nazewnictwo_typów Mam wrażenie, że jest to wina tłumaczenia.

 

Temat faktycznie jest ciekawy.

Przejrzyj sobie tę stronę - myślę, że będzie Ci się lepiej czytało. W sumie to od niej zaczynałam swoją przygodę z socjoniką. Ta pierwsza co podałam jest czytelniejsza dopiero jak ogarniesz podstawy - przynajmniej ja tak miałam :P

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.