Skocz do zawartości

Hollywoodzki scenarzysta „House of Cards” pokazuje na Twitterze polskich protestujących


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Kto z Was ogląda serial "House of Cards" możliwe, że kojarzy Beau Willimon, który napisał scenariusz do tego serialu. Ostatnio na swoim Twitterze opublikował zdjęcia protestujących Polaków przeciw PIS z podpisem (po przetłumaczeniu na polski) "Polska pokazuje nam teraz, jak to się robi. Zwykli obywatele przeciwstawiają się autorytarnej władzy”. 

Link do artykułu - https://www.wprost.pl/kraj/10066484/Tworca-House-of-Cards-sledzi-wydarzenia-w-Polsce-Pokazuja-nam-jak-to-sie-robi.html

 

Wgl wczoraj nawet Departament Stanu USA zaapelował do polskiego rządu aby nie przyjmował prawa łamiącego konstytucjęhttps://www.wprost.pl/reforma-sadownictwa-2017/10066448/Departament-Stanu-USA-apeluje-do-polskiego-rzadu-by-nie-przyjmowal-prawa-lamiacego-konstytucje.html

 

„Polski rząd kontynuuje przeprowadzanie reformy, która podkopuje sędziowską niezależność i osłabia praworządność w Polsce. Nalegamy, aby wszyscy upewnili się, że jakiekolwiek zmiany w sądownictwie nie łamią polskiej konstytucji ani międzynarodowych zobowiązań prawnych i przestrzegają zasad niezależności sądów i podziału władz” 

 

"Polska jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, a jej silna i zdrowa demokracja jest niezwykle ważna dla relacji łączących oba kraje”

 

„Jesteśmy pewni, że dzięki sile polskiej demokracji oraz zdolności Polaków do odpowiedzi na problemy poprzez dialog i kompromis, zapewnią polskim instytucjom oraz systemowi wzajemnej kontroli władz  pełną funkcjonalność i poszanowanie”

 

Polskie MSW odpowiedziało: "Jesteśmy zaskoczeni, że rzecznik Departamentu Stanu USA zajął publiczne stanowisko dotyczące oczekującego ustawodawstwa w Polsce”

„Fakt, że proces legislacyjny jest w toku, czyni takie wypowiedzi przedwczesnymi. Reforma wymiaru sprawiedliwości nie będzie miała wpływu na niezależność sądów czy sędziów i ma na celu odzyskanie poszanowania obywateli w sądownictwie. Proponowane w Polsce reformy leżą w duchu systemów sądowych w innych krajach europejskich

 

Co sądzicie ogólnie o tej sytuacji z ingerencją PIS-u we władzę sądowniczą w Polsce? oraz czy Beau Willimon w "House of Cards" napomknie kiedyś o Polsce nawiązując do obecnych wydarzeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zmieniają jednych sukinsynów na naszych sukinsynów.

TO po pierwsze.

Po drugie, jak PO wycierało sobie konstytucją tyłek, to dymu nie było, bo pasowało to niemcom.

Po trzecie, jeśli partia została wybrana i zapowiadała zmiany w sądownictwie, to mają prawo dotrzymać tego słowa, oraz nie widzę problemu w zmianie konstytucji itd.

Sędziowie, to kasta która przeszła z socjalizmu do pl bez weryfikacji.

Kolejne, miałem doczynienia z sądami osobiście, dla mnie to powinni WSZYSTKICH wyjebać na zbity pysk, i dać pracę studentom.

Prawie 30 lat kpiny, zobaczę co będzie dalej.

 

A wracając do tego pajaca z tytułu. 

Za wcześniejszych prezydentów, niż Trump, według niego w USA było dobrze. 

http://deadline.com/2017/02/donald-trump-beau-willimon-declaration-resistance-white-house-correspondents-dinner-twitter-1201902142/

Film zrobił dobry.

I nic więcej.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego Amerykanina...żenują mnie mocno "autorytety" ze środowiska około-artystycznego podnoszące larum, że demokracje zabierajo pislamiści.

Ostatnio mocno się uaktywnili. Sztur apelował na fejsie do wyborców pisu, że teraz przepchną niebezpieczne prawo, partia rządząca po wyborach się zmieni und nie wiadomo co się wtedy będzie działo

i żeby później nie było płaczu. Bardzo wyrafinowana socjotechnika podwórkowa.

 

Ciekawe, że kiedy przechodziła np. podpisana przez Komorowskiego ustawa 1066 która daje furtkę uzbrojonym oddziałom tzw. państw sojuszniczych 

robić tutaj porządek jakoś nie było widać takiej obywatelskiej postawy u tej grupy społecznej...i nikt się nie zastanawiał głośno czy aby niemiecka policja nie będzie pałować polskich demonstrantów. :) 

 

Szkoda strzępić ryja. Delikatnie mówiąc nie jestem fanem pisu (w najlepszym przypadku mniejsze zło), ale ciekawe rzeczy się dzieją ostatnio.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Pogromca_wdów_i_sierot said:

Ciekawe, że kiedy przechodziła np. podpisana przez Komorowskiego ustawa 1066 która daje furtkę uzbrojonym oddziałom tzw. państw sojuszniczych 

robić tutaj porządek jakoś nie było widać takiej obywatelskiej postawy u tej grupy społecznej...i nikt się nie zastanawiał głośno czy aby niemiecka policja nie będzie pałować polskich demonstrantów. :) 

 

Obserwuję politykę od conajmniej dziesięciu lat. To co się dzieje, jest bardzo dziwne z tą całą poprawnością polityczną. Jaki jest logiczny ciąg przyczynowo skutkowy tego wszystkiego? Jak to jest, że skrajne lewactwo ma tylu sojuszników? (PIS to nie prawdziwa prawica, ale zaliczam ich do tych niepoprawnych politycznie) Jak to się stało, że lewactwo jest tak potężne, krytykują i chcą bezlitośnie wykończyć każdego kto się z nimi nie zgadza, cholera w tylu miejscach, że szok. 80% celebrytów w wielu krajach popiera tą zbrodniczą lewacką ideologię. Nawet USA zostało prawie zarażone tą bakterią. Oni są potężni, ale jednak nie mogą wszystkiego, jesteśmy w stanie ich pokonać, pokazuje to m.in. wygrana Trumpa. Nie sądzicie, że to skoordynowana akcja, jakiegoś państwa, żeby osiągnąć swoje cele? Bo trudno mi uwierzyć, żeby w jednym momencie znalazło się tylu  tak potężnych wyznawców tak idiotycznych poglądów, w tylu krajach.

Edytowane przez MałyRycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak ostatnio przyglądam się temu co się dzieje, choć nie interesuję się nadmiernie tzw. polityką, którą jednoznacznie widzę jako wojny szczurów w ciemnej piwnicy (brzydkie sprawki, jeszcze brzydszych ludzi, rozgrywane w ukryciu). Dla nas pozostaje tylko fikcja podawana z medialnej kroplówki.

 

Więc tak se patrzę i kombinuję amatorsko - w PL wydają mi się niemożliwe jakiekolwiek oddolne, samozwańcze ruchy obywatelskie. Mogą powstać tylko wysterowane. Świetnie to pokazało referendum o JOWach, do którego nie było komu iść. Mam wprawdzie osobistą zadrę na tym tle, jako ówczesny aktywista. Tam był potencjał do pokazania postawy obywatelskiej. Nikt nie poszedł? No to się pieprzcie, ja sobie poradzę. A teraz "świeczkownicy" od gromnicy, wielce sobie ryje strzępią demokracją. Pytam więc ich, gdzie kurwa byliście gdy można było realnie coś zmienić i mieć większą kontrolę obywatelską?

 

I co sobie myślę? Ano myślę, że (prawie) każdy słyszał pojęcie: "mafia sędziowsko-prokuratorska". I wszyscy ci dziś protestujący mimo to, jakoś dupy wcześniej nie ruszyli żeby bronić sprawiedliwości i mieć kontrolny wpływ "demokratyczny" (ciekawe kto wiedział że ma?). Jak zajebali naszą kasę z OFE, też nikt dupy nie ruszył. Kto więc za tymi manifami stoi? Bo zwykle są to grupy interesu, które owego interesu z kwikiem będą bronić i użyją do tego celu pożytecznych idiotów, bo ich samych jest za mało. Przy okazji przyłączą się zawsze jeszcze jacyś ciemni kolesie, żeby, wzorem hien, przy okazji ugrać własne żerowisko. 

 

Kolejna sprawa - spora reprezentacja pań na protestach. Musiał ktoś ładnie medialnie po emocjach pojechać (mało śledzę, więc tylko zakładam). Zręczni są. Zresztą jak ostatnio edukacyjnie posłuchuję jakichś tefałenów, to po prostu jedzie takie pranie mózgu i manipulacje że z podziwu wyjść nie mogę. Ci ludzie którzy opowiadają te wszystkie bajeczki i słodzą protestującym, muszą po wyłączeniu kamer, śmiać się w kułak wraz z prowadzącymi.

 

Nie sprawdzałem wiarygodności, ale:

http://prostozmostu.pl/niemiecka-ekspertka-oznajmia-ze-ustawa-polskiego-rzadu-o-sadzie-najwyzszym-wzorowana-jest-systemem-jaki-panuje-w-niemczech,8536.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Rnext said:

I wszyscy ci dziś protestujący mimo to, jakoś dupy wcześniej nie ruszyli żeby bronić sprawiedliwości i mieć kontrolny wpływ "demokratyczny" (ciekawe kto wiedział że ma?)

 

Tak się zastanawiałem, w ostatnim czasie nad słowem demokracja. Hmm, w kanałach informacyjnych chyba najczęściej powtarzana fraza (w różnych formach itd.) Za jakich oni nas bają idiotów: wszystko co pozytywne=>demokratyczne, absolutnie wszystko co negatywne => niedemokratyczne. Nosz jasna cholera, słuchać się tego nie da. Jak można tak bezkrytycznie podchodzić do terminu określającego ideologię jak każdą inną? Nie jestem dużym fanem PISu, ale co gdybyśmy mieli nawet rządy autorytarne jednostki, albo monarchię absolutną, bez udziału "ludu" w polityce i były by to dobre rządy, kraj by się rozwijał, nie ponosilibyśmy kosztu 100 milionów PLN za każde rozpisane wybory, nie byłoby krzyków, kłótni, protestów politycznych? Generalnie ciężko to oceniać bo nie żyłem w tych krajach, ale uważam, że jeśli były jednoznacznie gorsze reżimy wybrane demokratycznie: III Rzesza i lepsze systemy autorytarne: Hiszpania Franco, to nie można tak jednoznacznie potępiać autorytaryzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się wyjaśniło....

Kaczyński powinien przewrócić karę śmierci, za zdradę stanu.

Były "Polski ambasador" śle takie informacje:

http://niezalezna.pl/102746-szok-schnepf-rozsyla-w-usa-list-tresc-powinien-przeczytac-prokurator-obrzydliwy-bluzg-na-pols

Cytuj

 

 - "nieoficjalne poparcie udzielane przez rządzących radykalnie prawicowym, nacjonalistycznym oraz antysemickim organizacjom"


- "Polska wchodzi w kolejny ciemny okres swojej historii. Z początkiem jesieni spodziewane są represje i prześladowania. Polityczna opozycja ma być całkowicie zmarginalizowana. Autonomia uniwersytetów jest zagrożona. Zagraniczne i krajowe media podzielą ten sam los w wyniku nowego prawa ograniczającego zagraniczne inwestycje w TV, prasie i radiofonii. Nowo utworzona Obrona Terytorialna, złożona głównie z aktywistów rekrutowanych z młodzieżowych organizacji nacjonalistycznych (ONR) przejmie kontrolę nad codziennym życiem obywateli"

- "wszyscy ludzie, którym zależy na liberalnej demokracji, indywidualnej wolności i prawach człowieka, powinni wiedzieć, że właśnie narodziła się nowa dyktatura. Dyktatura pachnąca narodowym socjalizmem"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh lotne piaski - wiemy tylko tyle, ile mamy (nie)wiedzieć.

Ale w sumie wszędzie obowiązuje polityczna omerta.

 

26 minut temu, MałyRycerz napisał:

Za jakich oni nas bają idiotów

Doświadczenie pokazuje, że nie bezpodstawnie. Mają w małym palcu "Psychologię tłumu", środki i metody. Ich przewaga w każdym aspekcie życia społ-polit-ekon jest niewyobrażalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh w każdym cywilizowanym kraju, jeśli tak to można nazwać, jest walka między prawicą a lewicą, nawet w Izraelu, jako ciekawostke moge podać fakt że George Soros, żyd z pochodzenia finasuje i sponsoruje wiele antyprawicowych organizacji w Izraelu, mało tego, próbował wszelkimi sposobami uniemożliwić przejęcia władzy w Izraelu prawicowej partii Likud. Warto dodać że w Izraelu istniała kiedyś skrajnie prawicowa bojówka Betar, stworzona i wyszkolona w dużej mierze dzięki Polskim oficorem wywiadu i kontrwywiadu...

 

A co do protestów, ogólnie jest kilka grup które mają wspólny interes, pierwszą grupa to ludzie wywdzodzy się ze środowisko pro-komunistycznych, czyli tzw pociotki komuchów którym urwało się czerwone koryto i wykorzystuje hasła o demokracji, wolności aby przepchnąć sie, bo przecież nie powiedzą że boli ich strata tak ogromnych pieniedzy, ludzię by się na to nie załapali....

Druga grupa ludzi to ludzie młodzi, którzy dali się zmanipulować, do tego celu wykorzystano tzw autorytety z TV, czyli znanych aktorów typu ; Stuhr, Ostaszewska...

Każda chce być trendy, więc skoro ulubiona aktoreczka po paru rozwodach tak mówi, to trzeba ją wspierać, w dodatku wykorzystanie faktu iż internet i śmieci typu facebook, instagram to ogromny nośnik informacji, wstawia się tam emocjonalne fotki, wpisy aby pojechać po emocjach jak to @Rnext zauważył...

 

Grupy te są wspierane pieniędzmi z zagranicy, między innymi dzięki Sorosowi i jego fundacjom, przewrót może się udać tylko dzięki wsparciu z zagranicy i zainstalowaniu swoich w danym kraju...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy rozmawiałem z kilkoma znajomymi uczestniczkami tego palenia świeczek. Już od samego ich argumentowania powodów akcji, można się do niej zniechęcić. Większych nonsensownych emo-ogólników rzadko słychać. Ale powiedzmy sobie szczerze, że po paniach zbyt wiele polotu i dociekliwości się nie spodziewam.

Ale w sumie odniosłem wrażenie, że dla nich to jest przykrywające jakąś pustkę poczucie uczestnictwa w czymś mającym chociaż pozory znaczenia i sensu a przy tym rodzaj wspólnego happeningu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Assasyn spoko, to logiczne. Nie rozumiem natomiast jakie środowiska amerykańskie i żydowskie są anty-PiS skoro ci im sprzyjają, więc interesuje mnie jakie konkretne stronnictwa, ludzie stoją za jednymi i drugimi. Za PO i nowoczesną są to Niemcy, może Rosja. PiS działa na szkodę Niemcom min dlatego, że są lojalnym sojusznikiem USA, to dość jasne. Ale dlaczego tvn z amerykańskim kapitałem pcha ludzi do elektoratu proniemieckiego, skoro interesy USA i Niemiec w regionie są sprzeczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje w ostatnich dniach czy tygodniach może być zasłoną dymną dla innych działań, jak np. tej sprawy:

 

https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/umowy-handlowe-bit-arbitraz-portugalia,118,0,2347382.html

 

"Trzeba zasadzić las żeby ukryć liść."

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent już zawetował ustawy o KRS i SN - https://dorzeczy.pl/kraj/36580/Prezydent-zawetowal-ustawe-o-Sadzie-Najwyzszym-i-KRS-Ta-reforma-nie-daje-poczucia-sprawiedliwosci.html

Nawet jeden z posłów PIS jest przeciwko Kaczyńskiemu - http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/lukasz-rzepecki-znowu-w-kontrze-do-prezesa-kaczynskiego/s23prk2

Ewidentnie widać, że skoro Duda, który także jest z PIS-u przeciwstawia się ich ustawom to znaczy, że jest jakiś rozłam i to poważny.

@manygguh Ator robi jakieś teorie spiskowe, którymi potem karmi łatwowiernych ludzi. Przecież gdyby taki plan rzeczywiście powstał to NIE wyszedł by na jaw - zwłaszcza przez jakiegoś youtubera. To są sprawy dla tajnych służb, a nie jakichś youtuberów. Gdyby Ator miał racje to jego film zostałby momentalnie skasowany ponieważ byłby bardzo niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxyten przewrót nie musi być organizowany za pomocą służb. Po zrobieniu rozpierduchy z WSI ich siła jest mniejsza. Logicznie trzyma się to kupy, oglądałeś w ogóle ten filmik? Poza tym są to ogólne wnioski niż szczegółowy plan z rozpiską co do dnia, ta a osoba z opozycji, zamieściła go publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy rozłam i pozorna niezgodność w interesach pod publiczke, tylko i wyłącznie :) 

Żebyście nie byli zdziwieni, za spokojnie to idzie, czyli  wyreżyserowana zagrywka Kaczyńskiego, ustawy były złe i zostały zawetowane :) 

Po czasie poprawia po swojemu i rozpierdolą opozycje :)

Edytowane przez Assasyn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kootas moim zdaniem to jak wspomnialem sprytna zagrywka Kaczora, pokazać że Andrzej jest niezależnym prezydentem, to jedna pieczeń, druga pieczenia jest gra na czas i wycofanie ustaw aby wdrożyć swoje poprawki, trzeci manewr to wyciszenie emocji, nastrojów...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cóż, potrzebne jest nieco szersze spojrzenie. Oczywiście o wielu ludziach, którzy protestują, możemy powiedziec jako "KODZIARZE" czy też dziewczyny, które przyszły, żeby zabic poczucie pustki. Natomiast nie jest też tak, że są tam sami prawnicy czy kodziarze. Stawiam, że jednak wielu to ludzie, którym zmiany proponowane przez PiS nie odpowiadają. To samo z telewizją- TVN24 oczywiście przesadza z krytyką partii rządzącej, ale proponuję nieco otworzyc głowy, włączyc TVP Wiadomości i zobaczyc, że TVP jest takie samo z popieraniem PiSu.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.